Премини към съдържанието
Veselin_7

най-подходяща операционна система

Препоръчан отговор

преди 1 минута, petie1 написа:

Значи викаш да викам ескхорзист?

Ти явно си нямаш на идея за какво става на въпрос. Той първо ще те бие що си го извикал, ще ти вземе парите и ще си замине.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ти явно си нямаш на идея за какво става на въпрос. Той първо ще те бие що си го извикал, ще ти вземе парите и ще си замине.

Загинах геройски викаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Емил Костов написа:

Хубаво и какво правим с този Линукс. Подкарваме го на този умрял хардуер и ДОТАМ! FB и Youtube не работят.

и двете ще работят, но за фейсбоклука ще трябва ublock настроен за да блокира реклами и вероятно noscript за да блокира тежките и некадърно написани скриптове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линукс ще работи. Ядрото го интересува какъв е хардуера.

Кой да е Линукса - за предпочитане от тия, дето се водят "джобни", съответно орязани и "трудни" (Пупи/дериват на Пупи да е "най-дебелия" избор) . Манджо има ли 32 битовка, май не.

Как ще работи - Фейсбук ще е мъка, а Тубата по-добре офлайн (сваляне на клиповете и гледане с плеър по избор) или с нещо като smtube (т.е. ще е още по-мъка гледането онлайн).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам на тези, които казват, че ще може да се ползва системата, да влязат в BIOS, да си забранят HT, ако го имат, след това да оставят само 1 активно ядро на процесора си и да му намалят честотата на 1.6 GHz - ако е по-нов процесора пак няма да е същото, но до някъде ще се доближи до стария едноядрен атлон на автора. След това да пробват да ползват фейсбук и други неща на машината и да кажат дали става за нормална работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Veselin_7 виж тоя клип на какър хардуер гледат в тубата. Твоята конфигурация спрямо тая е супер модерна даже.

Какво спорим тук с толкова умници. Сега е много лесно. Чичко Гугъл знае всичко. Има още много подобни.

Даже се бях засилил да ти покажа на мой комп с пентиум 3 как ще върви, после си викам, за що да отварям очите на отворковците тука :)

Те не са проверили това, за което тука спорят, но говорят много убедително и назидателно и даже ти се карат.

https://www.youtube.com/watch?v=GUaDjk110Jk

Ето още един.

https://www.youtube.com/watch?v=UQEq3nDuL_Y

Тия които пишат, че нищо не става с 1.8Ghz процесор и 1.5ГБ рам DDR400 първо да пробват и после да спорят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти виж датата на клипа - Published on 20 Sep 2012. Тогава дори и фейсбук не е бил толкова тежък, а клипове и сега може да гледа с неговия хардуер, това никой не го отрича, но въпроса е, че работата на подобна машина ще е мъчение, не удоволствие. Казах как може да се тества работата на подобна машина по-горе, ти пробва ли, преди да дадеш толкова компетентно мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, vpvelev написа:

Тия които пишат, че нищо не става с 1.8Ghz процесор и 1.5ГБ рам DDR400 първо да пробват и после да спорят. 

Позор е да се хвърля цялата машина, заради Windows и лицевата книга, но така излиза.

преди 17 минути, Raze написа:

А ти виж датата на клипа - Published on 20 Sep 2012. Тогава дори и фейсбук не е бил толкова тежък,

Така е. Все пак съм сигурен че л.книга работи безпроблемно на iPad, където не пускат толкова мощност на браузъра, а паметта е още по-орязана. Просто епълците са им стратегически другари и за тях може.

преди 2 часа, бат'начо написа:

Как ще работи - Фейсбук ще е мъка, а Тубата по-добре офлайн (сваляне на клиповете и гледане с плеър по избор) или с нещо като smtube (т.е. ще е още по-мъка гледането онлайн).

За тубата може с разни приложения май да търси и гледа. Има едно към SMPlayer. Това ще оправи положението. За л.книга не знам, не я ползвам принципно.

Моя грешка, сега се загледах че iPad има 3 GB RAM, а въпросната машина един и половина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая машинка Slackware и FreeBSD би трябвало да тръгнат адекватно. Само че изискват малко повечко четене и настройка .Слака е повече от идеален - инсталираш и забравяш. Може дори и да не обновяваш освен ако не е критично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Raze написа:

ти пробва ли, преди да дадеш толкова компетентно мнение?

Естествено че съм пробвал. Иначе нямаше да пиша в темата и да лъжа човека.

По-интересното е дали ти си пробвал, че даваш акъли?

Преди 2-3 години на един комп леново (не лаптоп) с процесор 1,6MHz и памет 1GB(2х512МБ) направих същото за моите родители. Аз и затова се засилих да помагам на човека, защото и той ще го прави за родителите си. Беше с линукс (СТИГА С ТОЯ ЛИНУКС :) ) Исках да гледат в тубата и за проба влязох и във фейсбука. Всичко си работеше. Естествено по-бавно, но работеше.

Като казваме, че едвам ще се влачи такава система, изхождаме от нашите навици и това че всеки ден работим на компютри. То и аз откакто съм с SSD, започнах да се дразня от бавните хард дискове. Ама за баща ми и майка ми всичко летеше.

Отказах се от тая идея, защото те все ме викаха през 10 минути за нещо и не можаха да се научат на работа с компютри.

Така че който не е пробвал и само предполага колко ще е бавно, моля нека да пробва и тогава ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, vpvelev написа:

Естествено че съм пробвал. Иначе нямаше да пиша в темата и да лъжа човека.

По-интересното е дали ти си пробвал, че даваш акъли?

Преди 2-3 години на един комп леново (не лаптоп) с процесор 1,6MHz и памет 1GB(2х512МБ) направих същото за моите родители. Аз и затова се засилих да помагам на човека, защото и той ще го прави за родителите си. Беше с линукс (СТИГА С ТОЯ ЛИНУКС :) ) Исках да гледат в тубата и за проба влязох и във фейсбука. Всичко си работеше. Естествено по-бавно, но работеше.

Като казваме, че едвам ще се влачи такава система, изхождаме от нашите навици и това че всеки ден работим на компютри. То и аз откакто съм с SSD, започнах да се дразня от бавните хард дискове. Ама за баща ми и майка ми всичко летеше.

Отказах се от тая идея, защото те все ме викаха през 10 минути за нещо и не можаха да се научат на работа с компютри.

Така че който не е пробвал и само предполага колко ще е бавно, моля нека да пробва и тогава ...

Всичко си работеше. Естествено по-бавно, но работеше - И дотук спираме с фантазиите и глупостите, за които помолих още в началото.  На едноядрена машина само да движиш и да цъкаш с мишката и процесорът скача на 80-90 процента и се чуди какво става. Какви туби и какви фейсбуци ви гонят като и двата сайта вече са лами и искат майка си и баща си. Проблемът не е в това каква ОС ще инсталираш. Проблемът, е че за да се работи с тази ОС този хардуер не стига.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Естествено по-бавно, но работеше - И дотук спираме с фантазиите и глупостите, за които помолих още в началото.

Обясних колко е относителен израза "по-бавно". Не вярвам да не си разбрал. Не става въпрос че докато изпеят 2 ноти в тубата и минават 20 минути например.

Аз съм пробвал и споделям. Ти не си пробвал и предполагаш. Така че фантазиите и глупостите са от тоя който предполага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@vpvelev пробвал съм на малко по-добра машина, на такава система не мисля, че работата особено с фейсбук ще е комфортна. Машината е с core 2 duo, който е и на по-висока честота и едвам смогва, представям си на по-стар едноядрен процесор с по-ниска честота какво ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

Обясних колко е относителен израза "по-бавно". Не вярвам да не си разбрал. Не става въпрос че докато изпеят 2 ноти в тубата и минават 20 минути например.

Аз съм пробвал и споделям. Ти не си пробвал и предполагаш. Така че фантазиите и глупостите са от тоя който предполага.

Аз не съм пробвал дето съм израснал с подобни конфигурации. Лично твърдя, че ти говориш смешки и глупости. И като казвам, че посоченият хардуер за нищо не става значи не става. И заставам твърдо зад мнението си. Дори и твоите родители ще те бият ако се опиташ да и пробуташ подобна техника. Не 20  минути ще чакаш, а цялата система ще забие. Родителите ти няма да чакат да се зареди нещо, а ще нацъкат с мишката още 20 команди, които системата ще се чуди как да обработи и накрая ще ревнат на интернет доставчика, че интернетът име толкоз бавен и не работи, че не могат да си използват FB , не могат да заредят скайп и да се чуят с децата си. Та да спрем вече с глупостите в този форум.

преди 3 минути, Raze написа:

@vpvelev пробвал съм на малко по-добра машина, на такава система не мисля, че работата особено с фейсбук ще е комфортна. Машината е с core 2 duo, който е и на по-висока честота и едвам смогва, представям си на по-стар едноядрен процесор с по-ниска честота какво ще е.

Просто нищо няма да се случи при този едноядрен процесор. Пише се наизуст, защото това е на мода в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю! Моите уважения към Вас.

"Отказах се от тая идея, защото те все ме викаха през 10 минути за нещо и не можаха да се научат на работа с компютри."

Който и да сложиш да се учи на такъв компютър, първо ще заспи от чакане и затова ще му мине мерака да се занимава с такива охтики!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев, не вярвам да не си разбрал за какво са ме викали. Не за да се оплачат от бавния компютър, а защото въобще не могат да работят с компютри.

И да използваш това за да ми се присмиваш е жалко.

Като някакви хиени сте се събрали тук няколко човека и само се присмивате и отричате. И то с това, което споделям за родителите ми.

Много сте жалки!

Мислех че в тоя форум няма да има толкова тролове, ама съм се излъгал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vpvelev написа:

Колев, не вярвам да не си разбрал за какво са ме викали. Не за да се оплачат от бавния компютър, а защото въобще не могат да работят с компютри.

Като някакви хиени сте се събрали тук няколко човека и само се присмивате и отричате. И то с това, което споделям за родителите ми.

Много сте жалки!

Не ни наричай хиени и никак не сме жалки. Предпазваме постващият който не разбира от малоумни изказвания както твоите.  Въобще по никакъв начин ти няма да предоставиш на родителите си подобна гробница и затова ще ти правя контра коментари. Време е поне в раздела за хардуер да се спре опцията свободни съчинения и общи приказки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, vpvelev написа:

Много сте жалки!

Трябва да ти кажа с цялото си уважение към Теб, че ни най малко ти се присмивам. Явно не ме разбираш правилно, затова ще напиша няколко реда:

Геймърите се радват на мощните си машини и се интересуват как да прибавят поне още повече 5 кадъра, но да ги прибавят. И ги разбирам. Част от тях се смеят, когато се публикува питане за втора употреба компютри с процесори от сорта на I5 4790, I7 4770 та дори и  I5 3570 , които по мои разбирания вършат прекрасна работа за обши приложения в което визирам и Фейсбук, та и по тежки програми.  Виж сега. Да ползваш техника преди 20 години за Фейсбук, та дори и само за интернет е смешно. Ето къде е ключа от палатката. Завиждаме на германците, на французите, на англичасните, че изхвърлят старата техника пред входната врата и чакат комунално стопанство да пребере ненужните им вещи за вторични суровини. Да, ама в споменатите страни има и българчета, които наместо комунално стопанство, минават и обират талаша по улиците и го пращат къде?....в България, разбира се. Едновременно с това искаме някак си да ги стигнем всичките тези държави, ама няма как.С трици и без пари, маймуни не се ловят приятелю. Вярно, че заплатите ни са ниски за да си позволяваме разни удоволствия, но за това сме си виновни - НИЕ. Направи ми сериозно, много сериозно впечатление наш колега, който пише във форума. Tomygun. Дано си му преглеждал постовете. Българче е, ама за разлика от нас не виси денем и нощем по форуми и седенки а работи, изкарва пари и явно може да си позволи да си дойде до България и със частен хеликоптер. Аз не се подигравам човече. Като всеки от вас си изказвам мнението, макар и на 70 години човек. Дали съм прав или не - то се вижда. Най малкото съм обидил когото и да било с моите постове.Правил си експерименти както си написал. Ами добре, но до там. Прибираш тази машина в кашона, чакаш я 45-50 години да стане ценна и ще и изкараш парите.А иначе, можете да изпишете и 500 страници, но всичко ше е празни приказки на хора, които си мислят, че откриват наново топлата вода.

Редно е да ти спомена нещо. Като син на твоите родители, най малкото си задължен да им предоставиш ако не нова, то поне една добра конфигурация, за да знаят хората, че имат син, който може да направи и нещо за тяхното щастие!

Пожелавам ти лека и приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На баща ми оставих преди 5 - 6 години един Dell Precision 390 с C2D E6600 и му добавих 4ГБ рам, и бих казал че и до момента го ползва без пререкания, но в този случай, не едноядрения процесор ще е проблема, а липсата на РАМ памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи разбирачи тука ве :) .................процесора ако е на сокет АМ2 и с тези 1,5 гб рам ще си работи перфектно .Просто не трябва да се отварят повече от 2-3 таба в браузъра .Има леки браузъри ,midori ,qupzila ,slim jet .Чак  C2D били слаби.....................ей да се стягате .

64 битов Арч Мате с 1080 p в тубата и още 3 таба в хромиум .....

Снимка на 2019-05-19 08-58-23.png

Снимка на 2019-05-19 08-58-50.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Големи разбирачи тука ве :) .................процесора ако е на сокет АМ2 и с тези 1,5 гб рам ще си работи перфектно .Просто не трябва да се отварят повече от 2-3 таба в браузъра .Има леки браузъри ,midori ,qupzila ,slim jet .Чак  C2D били слаби.....................ей да се стягате .

Ами смешно слаби са.

1.5ГБ дори за телефон не стигат.

АМ2 сокет е, но не процесора е проблема. Дори и да беше на 939 или сокет 7, няма никакво значение почти, ако нямаш достатъчно рам.

За това и съм те блокирал, за да не те чета, но сега реших да погледна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росен пак ли си в овулация ве  сладур безполезен :)  ?Ти не разбра ли ,че не си фактор поради простата причина ,че си обикновен заядливец .Бил ме блокирал ........местя си го от единия крачол в другия .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се постигне, но ще е много играчка и нерви. Дори и на мен ще ми трябват 4-5 опита и няколко дни. Просто е много трудно с масовия софтуер в момента, трябва да се гонят екзотични конфигурации. Емо е прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе до оня ден /платката изгърмя/ Гигабайтска  със 2 гб рам и 1,8 АМД процесор си житках на воля със 7 ултимейт .Разбира се не трябва да се отварят повече от 2-3 прилижения и 2-3 таба в браузър.Стига сте лъгали хората ,тва ,че вие сте свикнали да работите със много рам памет си е ваша грижа.Ама колко бързо зареждала системата бла бла ,дрън-дрън ярина .ЧОвека зададе конкретен въпрос ,вие от 9999 кладенеца вода донесохте ,за да го убедите да я изхвърли тази машина.Ма усещайте се малко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.