Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Veselin_7

най-подходяща операционна система

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Ивайло Димов написа:

Абе до оня ден /платката изгърмя/ Гигабайтска  със 2 гб рам и 1,8 АМД процесор си житках на воля със 7 ултимейт .Разбира се не трябва да се отварят повече от 2-3 прилижения и 2-3 таба в браузър.Стига сте лъгали хората ,тва ,че вие сте свикнали да работите със много рам памет си е ваша грижа.Ама колко бързо зареждала системата бла бла ,дрън-дрън ярина .ЧОвека зададе конкретен въпрос ,вие от 9999 кладенеца вода донесохте ,за да го убедите да я изхвърли тази машина.Ма усещайте се малко .

Точен модел на дъно, процесор, видео карта и твърд диск?

От какво изгърмя дънната платка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дойде и времето :)  отиде в коша ,тя от тия със нвидиа чипсети .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Дойде и времето :)  отиде в коша ,тя от тия със нвидиа чипсети .

Първо КОША не е правилното място, второ как така не знаеш параметрите на машина която толкова време ти е служила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ли питаш ? gigabyte ga-m61sme-s2 amd a2 1,8 2 GB ram ddr 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Ивайло Димов написа:

ЧОвека зададе конкретен въпрос ,вие от 9999 кладенеца вода донесохте ,за да го убедите да я изхвърли тази машина.Ма усещайте се малко .

Разбирам те, обаче не личи да му се занимава. FB значи Web, а той е голям проблем. По-лесно ще намери друга машина или поне 4 GB RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ,никъв проблем с 1,5 гб да ползва  фейсбук !Дори без да пипа по системата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ивайло Димов написа:

Брат ,никъв проблем с 1,5 гб да ползва  фейсбук !Дори без да пипа по системата .

Да си призная не съм пробвал подобно нещо от 5 години сигурно. Възможно е да си прав, но е проблематично със сигурност. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак казвам ,не е никакъв проблем защото лично съм го тествал !Нема причина да те лъжа ,още повече съм го правил със 7 ултимейт ,тук може да сложи леко линукс дистро и да си свиркат хората.АКо им се обясни как да работят и ползват машинката няма да имат проблеми .ТУка сте свикнали със много рам и мощни машини да издувате бузи :) сякаш от това зависи живота ви .И най-лошото е ,че като влезе някой и ви зададе конкретен въпрос си придавате важности на разбирачи ..................Понякога не усещате колко смешни ставате и ако се погледнете отстрани и имате малко себеуважение шси биете неколко шамара .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Предпазваме постващият който не разбира от малоумни изказвания както твоите. 

Голям тандем сте тука. Единия продължава да ме обижда, а на другия му харесва това.

преди 13 часа, Емил Костов написа:

Аз не съм пробвал дето съм израснал с подобни конфигурации. Лично твърдя, че ти говориш смешки и глупости.

А ти пък ако знаеш аз с какви съм израснал, сигурно не си бил роден тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що си пуснах фейса на компютър с АМД на сокет 462 и 1 гб рам :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 минути, vpvelev написа:

Голям тандем сте тука. Единия продължава да ме обижда, а на другия му харесва това.

А ти пък ако знаеш аз с какви съм израснал, сигурно не си бил роден тогава.

Това няма значение. Още повече, че ако си отрасъл със старата техника знаеш, че не може да се работи вече с нея. Тя морално остарява и седи в музеите или на боклука. Колкото до тандем много се бъркаш. 

Интересно ми е като казваш, че старата техника работи ще поемеш ли отговорност ако постващият тръгне да се мъчи да инсталира ОС на тази конфигурация. Да си губи времето с различни дистрота на линукс , да прави фпашки или по-лошото да отиде да дадем 30 лева на някой да му инсталира ОС и той да се чуди защо FB и Youtube не тръгват и не работят.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, аз до скоро бях с подобна щайга, не съм влизал във ФБ и не съм гледал клипове ли? Казах вече, може, но не си струва, клипове онлайн забрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костов, трябва да се действа според конкретния случай. Щом човека пита за конкретна конфигурация, значи може да няма възможност да купи друга (страх ме е да не го обидя човека, може и да има възможност).

И за мен е най-лесно да му кажа да си купи нова и мощна. 

Защото съм правил подобно нещо, затова му предложих това за което писах. Въпроса е че някои други тук не са пробвали и започнаха да твърдят, че нямало да стане, ама само защото така им се струва. Лошото е че след това започнаха и да обиждат и да се надсмиват като твърдях, че може и че съм го правил за родителите ми. 

Вместо да помогнем на човека ние се изпокарахме за глупости, но по-лошото е че имаше и умели провокации от някой хора тук. Не им прави чест.

Нека да покажем, че ние, които обичаме и се занимаваме, и разбираме от компютри сме културни хора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Голям тандем сте тука. Единия продължава да ме обижда, а на другия му харесва това."

vpvelev - Ще те помоля да посочиш къде и с какво съм те обидил пред всички. Имам в темата два поста. В кой от тях съм те обидил, че и съм продължил да те обиждам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колев ти си готин пич!

Не си ме обиждал!

Не се сърдя на никой!

Аз съм си виновен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Колев ти си готин пич!

Не си ме обиждал!

Не се сърдя на никой!

Аз съм си виновен!

А има ли смисъл въобще да се сърдиш  на някой? Няма. Понякога се случва отношенията в дадена тема да станат и натегнати.Трябва ли подробно да се разкава кой какво е правил през годините, че другите да придобият мнение за него като "гуруто" на форума? Не е необходимо.В друга тема от вчера бях написал, че едно време - 2004 година имаше 200 посетители и те бяха професорите във форума. Сега форума има 250000 посетители, като 200000 са новите професори. Да, ама 85% от тези новите още не могат да се подписват, камо ли да говорят за техника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е ,че човека иска съвет те му казват "Хвърли си машинката" :) .Големи "специалисти" 

У дома имам подобна стара машина жена ми пуска на децата клипове и уроци в уча се :) Със ХП е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ивайло Димов написа:

Пак казвам ,не е никакъв проблем защото лично съм го тествал !Нема причина да те лъжа ,още повече съм го правил със 7 ултимейт ,тук може да сложи леко линукс дистро и да си свиркат хората.АКо им се обясни как да работят и ползват машинката няма да имат проблеми .ТУка сте свикнали със много рам и мощни машини да издувате бузи :) сякаш от това зависи живота ви .И най-лошото е ,че като влезе някой и ви зададе конкретен въпрос си придавате важности на разбирачи ..................Понякога не усещате колко смешни ставате и ако се погледнете отстрани и имате малко себеуважение шси биете неколко шамара .

преди 30 минути, Ивайло Димов написа:

Проблема е ,че човека иска съвет те му казват "Хвърли си машинката" :) .Големи "специалисти" 

У дома имам подобна стара машина жена ми пуска на децата клипове и уроци в уча се :) Със ХП е 

Тука се срещат няколко проблема. Първия е че машината става за работа, но си иска разбирач с железни нерви, който знае какво да пуска и какво да не пуска. Вторият е че съвремнния Web е адска машина - не сме го ние направили така, но такива са фактите. Третия - иска се неща едновремнно и това и онова и пето и десето. Не е койт знае какъв проблем да се намери ОС и програми за такъв хардуер. Обаче, като стане едновремнно видеоускорение, интернет, FB и т.н. и т.н. знаеш какво се случва. Практически целия избор е ограничен от сполучлив web браузър и съпорт за видеокартата. И какво правим, ако всичко това сме го докарали, след много мъка, но видеочата не работи?

Ако сложиш стар Windows за 5 дни ще му видят сметката с вируси. Можеше да не го включваш в мрежата, но тук това не е опция.

Ако сложиш стар Linux ще те разчекнат със смотания Web.

Това го казвам като ентусиаст. Не случайно съм написал, че скоро време такива опити не съм правил. Въпреки всичко Емо е прав, такива експерименти не си заслужават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Колев60 написа:

А има ли смисъл въобще да се сърдиш  на някой? Няма. Понякога се случва отношенията в дадена тема да станат и натегнати.Трябва ли подробно да се разкава кой какво е правил през годините, че другите да придобият мнение за него като "гуруто" на форума?

То винаги така става, когато се съберем много специалисти и започнем да си пречим :)

Ти вероятно имаш наблюдения и от други БЪЛГАРСКИ форуми и навсякъде е така. Навсякъде си мерят пешките и всеки иска да покаже че е по- по- най- , като не зачита мнението другите.

Но и прави впечатление как се държат и общуват в чужди форуми, направо е страшен контраст. Говори се на Вие и се благодари през изречение, и се извиняват, че са отнели от времето ти, за да им помогнеш по даден въпрос. Просто няма сравнение. Удоволствие е да общуваш с такива хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

Щом човека пита за конкретна конфигурация, значи може да няма възможност да купи друга (страх ме е да не го обидя човека, може и да има възможност).

Ако няма възможност да купи поне с двуядрен процесор компютър то компютъра му е последния проблем, все пак говорим за 50-70лв втора ръка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, AAUUXX написа:

Ако няма възможност да купи поне с двуядрен процесор компютър то компютъра му е последния проблем

И е така, и не е така... защото има и една прослойка с еврейско и габровско потекло, които се пробват дали няма начин да "минат метър", с нещо изровено от кофите за боклук, щото са тарикати, а останалите /купуващи си адекватни машини/ са будали... И да имат парите за компютър за интернет, то предпочитат да ги харчат за пиене и ядене.

Не визирам хората, които наистина са в недоимък и фейсбука им е последна грижа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Абе до оня ден /платката изгърмя/ Гигабайтска  със 2 гб рам и 1,8 АМД процесор си житках на воля със 7 ултимейт .Разбира се не трябва да се отварят повече от 2-3 прилижения и 2-3 таба в браузър.Стига сте лъгали хората ,тва ,че вие сте свикнали да работите със много рам памет си е ваша грижа.Ама колко бързо зареждала системата бла бла ,дрън-дрън ярина .ЧОвека зададе конкретен въпрос ,вие от 9999 кладенеца вода донесохте ,за да го убедите да я изхвърли тази машина.Ма усещайте се малко .

Същото важи и за теб, усети се малко, и спри да обиждаш наред хора които разбират много повече от теб. И имат доста повече опит със стари антики от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си в цикъл и овулация :) едновременно 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

И е така, и не е така... защото има и една прослойка с еврейско и габровско потекло, които се пробват дали няма начин да "минат метър", с нещо изровено от кофите за боклук, щото са тарикати, а останалите /купуващи си адекватни машини/ са будали... И да имат парите за компютър за интернет, то предпочитат да ги харчат за пиене и ядене.

Не визирам хората, които наистина са в недоимък и фейсбука им е последна грижа!

На кратко обобщихме троянския клошарски манталитет.

преди 1 минута, Ивайло Димов написа:

Май си в цикъл и овулация :) едновременно 

А ти хапчетата не си си пил, докторите ти мислят доброто пий ги.

Не ми е проблем да пусна една машина с 1 ядро и 1.5ГБ рам, само да ти докажа че говориш празни приказки. Ако преди 3 - 4 години беше възможно, сега е на практика невъзможно, да ще се види че може да зареди системата, но до там, само като мръднеш мишката и ще е блокирала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпак до мен има 2 такива в момента и едната работи 

oie_19142856gSkO7mFe.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...