Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Някой може ли да ми разясни как се изчислява размера на обезщетение от борсата? Ако за пример брутният доход за две години на зад е бил 1000 лв ( като най-лесно за смятане ), това значи ли , че размера на обезщетението ще е 600 ( 60% от брутото )? Или от тези 600 се изчислява дневно брутно ( около 20лв ) и то се умножава по работни дни? Извинявам се за неясното обяснение, ще съм много благодарна ако някой успее да ми обясни или направо каже отговора на тази математическа задачка наречена Борса 😃 

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И? Толкова ли е трудно?

Цитат

6. Размер на паричното обезщетение за безработица:

Дневното парично обезщетение за безработица е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски за фонд “Безработица” за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването, и не може да бъде по-малко от минималния и по-голямо от максималния дневен размер на обезщетението за безработица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за всяка календарна година. Определените за 2019 г. минимален и максимален размер на обезщетението са съответно 9,00 лв. и 74,29 лв.

Като не можеш да го сметнеш, отиди в НОИ или бюрото по труда, там ще ти кажат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако исках някой да ми обяснява колко е лесно, без реално да ми даде отговор , нямаше да си правя труда да пускам тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш си средния доход за последните 24 месеца и смяташ колко идва 60 на сто, като имаш минимум и максимум. В случая, както си го сметнал(а?), приблизително толкова ще идва на месец - около 600 лева +/-, като те го смятат както е казано на ден - т.е. определят едно средно дневно възнаграждение и в зависимост от броя на дните в месеца получаваш толкова, колкото са работните дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...