Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте , имам въпрос.Термопастата е с течен метал.Закупих лаптопа с нея преди 2 или 3 години и е ползван само няколко месеца.Става въпрос за Lenovo Thinkpad x220t.Трябва ли термопастата да се сменя и как се сменя.Разглобяването ми е ясно,но с какво да я премахна тъй като мисля ,че се ползваше някаква киселина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, преди да започнеш да разглобяваш и сменяш, вземи пусни някакъв тестов софтуер, та да видим и ние какви са температурите под товар и за какво иде реч...

Като за начало, един тест за стабилност от Aida64 ще свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пипай машинката - температурите и са чудесни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притесняваше ме фактът ,че термо пастата с течен метал действа като лепило след определено време и после няма махане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Течния метал има проблем при контакт с алуминия. Това е което трябва да те притеснява, но не мога да преценя от снимките от какъв материал е твоят охладител. Иначе, цената му не е никак висока. При всички случаи, за това време трябва да се е появил проблем с температурите, ако охладителя е започнал да се разрушава от химичната реакция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато отварях машинката за последно беше преди година и по спомен е с меден охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Медни са тръбичките, но плочката която е върху процесора може да е от алуминиева сплав. Но, може и да има вградена медна плочка за контакт с процесора.

Щом за 2-3 години не се е появил проблем с температурите, няма основание за притеснения. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих пробвал "Силно топлопроводима сива термопаста" за два лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...