Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си отворим интернет зала?

Препоръчан отговор

Ако някой има представа как се отваря такова чудо или знае сайт да помогне.Искам да открия интернет зала но не знам откъде да започна.Много ще съм ви задължена,ако ми помогнете,особено ако има някой ,който е минал по този път :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хах ми купуваш компютри намираш помещение и и търсиш доставчик на интернет да ти свърже компютрите.Това мисля че е най-важното или отиваш в някоя зала и питаш за всичко което те интересува

Редактирано от rozzalina (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще ти трябват и един куп лицензи и сертификати. Не само за програмите а и за дейността. Нооо, не би трябвало да е толкова сложно, щото винаги може още да се усложни още повече в бъдеще. Така че побързай. Относно информацията, щото ме хвана неподготвен по темата и ми стана интересно, ще потърся и до няколко дни може да съм наясно по въпроса. Но все пак интернет зала в чистия смисъл на думата няма да е рентабилно. Ще ти трябват игри, щото от децата най-много се печели там... Както щеш го разбирай, но за мен това си е дейност изнудване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш пари за поне 20-30 компа въобще не трябва да се занимаваш. А и нашата държава първо те убиват данъците и разрешителните

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Умножи парите поне по 2 заради софтуера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-малкото, което ще ти трябва е:

1. Не по-малко от 20 компютъра + един, който да е по-мощен и да играе ролята на сървър, при който да се осъществява плащането.

2. Договор с интернет доставчик за високоскоростна връзка с Интернет, но да не е някакъв квартален.

3. Помещение с климатик, не по-малко от 50 кв.м.

4. Екип от около 3-4 човека, всичките да разбират от хардуер, софтуер и мрежи.

5. Мрежово оборудване - не повече от 100 метра UTP кабел, 1-2 суича.

6. Лицензи за операционна система, лицензи за игрите и софтуера и предполагам има някакви лицензи, които позволяват IT дейност.

Редактирано от [He4oBek] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

10-12 бона и си ОК, за зала не ти трябват ултрамодерни компютри. лиценз за ХР можеш да намериш и по 80$. лицензите за игрите вече отпаднаха половината. не е чак толкова сложно, проблеми можеш да имаш с ХЕИ и други подобни.

повечето неща са дадени в наредба 19 от 29.09.2003 маи сега има малки изменения, вече не изискват и разрешително за ползване/акт16.

Редактирано от jacko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Здравейте. Относно залата искам да Ви помоля да ми направите две конфигурации. Едната да е шаблон за всички компютри в залата, а другата конфигурация да е за сървъра. Благодаря предваарително!

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Здравейте ако някой все още се интересува и иска да отвори зала да ми пише на [email protected] имам помещение в цент1ра на град Т1рговище и имам опит в сферата просто ми трябват пари.Т.е. предлагам с1трудничество!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване