Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги,спрял съм се на soundbar система LG SJ4 за свързване към ТВ.

Какво мислите за модела, ще го използвам предимно за филми.Препоръчайте нещо по-добро ако знаете в този ценови диапазон

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Monedy for nothing.

Ще замениш един пластмасов  звук на телевизор с друг, още по пластмасов. Не си написал какъв е телевизора и какво устройство ще възпроизвежда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Д.Петров написа:

Philips 50PUS6523 е модела на телевизора.Гледам 4к филми качени на външен хард

Ако, не си притенциозен от към звук и за гледане на филми по ТВ канали и предавания суанбара бива.

Но аа да се "почувства" човек (малко или много "като на кино") си трябва многоканален ресийвър и поне 5 качествени тонколони и субуфер.

При вторият вариант ще трябва да отделиш повече средства.

Уточнение: Като само единия чифт тонколони (начален клас) струва колкото един саунбар със субуфер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тоя китаец по книга е 2x20W. Ако имаше изводи можеше да се пробва с 2 външни колони и да се приключи. Но не поддържа LPCM и качествени формати, а само Lossy като MP3. Няма и Scartm и съответно аналог за към уредба, а само оптика,  което автоматично отрязва една камара добри свирки.

Така че от най-евтиното китайско - толкова. На надписи (марки) да се нагледаш . . . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички саундбар-и са един дол дренки. За мен основното им предназначение е да извадят малко по-приличен звук, отколкото звука от микроскопичните говорителчета, вградени в съвременните телевизори. Така че голяма разлика в звука от различните модели саундбар-и не може да се получи. Евентуално разлика има според "екстрите", които уж предлагат - Dolby, DTS, безжичен събуфер, цифрови входове и т.н. и т.н. Проблемът е, че системите за многоканален звук по принцип си искат сериозна многоканална аудиосистема - многоканален ресивър минимум 5.1, или 7.1 (7.2) и съответен брой озвучителни тела.

Така че чудеса по отношение на звука не можеш да очакваш, но във всеки случай със саундбар ще имаш доста по-приличен звук, отколкото директно от телевизора.

Но по  принцип за гледане на филми с многоканален звук най-доброто решение съм го споменал по-нагоре.

Аз имам многоканална система от ресивър и 5 озвучителни тела, но за непретенциозно гледане на телевизия съм сложил и нещо като саундбар с вграден събуфер. Представлява масивна кутия от МДФ под телевизора - с 6 броя 7 сантиметрови говорители плюс 12 сантиметров "басов" говорител, насочен надолу и два странични фазоинвертора:

https://www.musicworld.bg/bg/c_3171/i_47681/ONKYO_LS_T10_B.html

spacer.pngspacer.png

Няма никакви особени екстри, има  оптичен , коаксиален и аналогов вход, блутут, поддържа  Dolby Digital декодиране и  може и директно да просвирва MP3-ки през USB вход, което е съмнително удоволствие. Върху това чудо може и директно да се поставят телевизори с тегло до 50 кг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.