Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Отскоро имам желанието най-накрая да се сдобия с читава машина и така стигнах до този форум. И до днес използвам немощния си лаптоп за твърде тежки за него неща - главно пакетът на Adobe, в последно време съм позабравил за игрите. Поне се научих на търпение. И нямам никакъв опит със сглобяването и избирането на компоненти.

Бихте ли ми предложили оптимална конфигурация за видео обработка, видео/филмово възпроизвеждане, поддръжка на Adobe пакетът и мултитаскинг. Като цяло се цели, обработката на композит във фотошоп да не ми отнема 2 часа заради замръзване, например. Търся цялостна конфигурация, с монитор, клавиатура и мишка, които е желателно да мога да ползвам няколко години без да усещам нужда от ъпгрейд. Смятам, че е постижимо. 
Бюджетът ми е около 2000 лв., като идеята е да си я поръчам на изплащане.

От предишна тема ми направи впечатление тази като добавих клавиатура и мишка към нея: Количка
А от друга тема разбрах, че юли месец ще излиза нова серия процесори и може би е по-добре да изчакам. Правилно ли съм разбрал?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Yuliyan Georgiev написа:

А от друга тема разбрах, че юли месец ще излиза нова серия процесори и може би е по-добре да изчакам. Правилно ли съм разбрал?

Да, правилно сте разбрал, иначе посочената конфигурация е добре подбрана. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази система май аз съм я избирал :)

Най-правилно ще е да се изчака и да се види какво ще се предложи, още повече че се цели после дълго време да не се пипа.

Игри ще се играят ли на новата система?

Какво дисково пространство ще е необходимо за видео материалите?

Клавиатура за 130 лв., а мишка за 30 лв. - не е моето нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, sliderum написа:

Да, правилно сте разбрал, иначе посочената конфигурация е добре подбрана. 

преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Най-правилно ще е да се изчака и да се види какво ще се предложи, още повече че се цели после дълго време да не се пипа.

Благодаря за отговорите!

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тази система май аз съм я избирал :)

Мисля, че да :)

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Игри ще се играят ли на новата система?

Като цяло отдавна не съм толкова запален. Евентуално да си пусна Overwatch или Witcher 3, но вече е изключително рядко.

преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какво дисково пространство ще е необходимо за видео материалите?

1 TB би трябвало да ми е достатъчен. Материалите се пазят на външни дискове.

Относно мишката и клавиатурата нямам особени претенции. Сложих тези, заради финансовите ограничения и защото механичната клавиатура ми се стори интересна.
Досега съм ползвал евтини варианти, които просто да ми вършат работа, но съм отворен към предложения. Имате ли препоръки?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко най-много пари в брой разполагаш сега?

На лаптоп с какви параметри работиш в момента?

За компоненти втора употреба замислял ли си се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих сменил това SSD с нещо по-качествено, някое M.2 примерно, вместо такава скъпа клавиатура:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-860-EVO-250GB-3D-V-NAND-M.2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, plamen_petrov_80 написа:

С колко най-много пари в брой разполагаш сега?

На лаптоп с какви параметри работиш в момента?

За компоненти втора употреба замислял ли си се?

Повече пари в брой са ми малко проблем. Затова разчитам на лизинг или дори кредит, който да изплащам.

Лаптопът не е от значение - взех го преди 3-4 години, защото бях в чужбина за един период от време и ми беше нужен за университетски задачи. В момента разполагам само с него и затова го мъча. Съвсем не е подходящ за това. Беше от порядъка на 1000-1200 лв. от Технополис.

Нямам нищо против компонентите втора употреба.

преди 24 минути, Raze написа:

Аз бих сменил това SSD с нещо по-качествено, някое M.2 примерно, вместо такава скъпа клавиатура:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-860-EVO-250GB-3D-V-NAND-M.2/

Да, не съм се спрял задължително върху тази клавиатура. Благодаря за предложението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих смалил видеокартата до 1050 или до 1060 3GB, защото реално не ти трябва толкова силно видео. И след това бих дал остатъка от паричките за Ryzen 7, който е с 16 ядра...докато този, който си избрал е с 8. Ако искаш да рендваш по-бързо, а и компютъра ти да се справя едновременно добре и бързо с няколко програми заложи на повече ядра и то конкретно на AMD.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Glenarvan написа:

Аз бих смалил видеокартата до 1050 или до 1060 3GB, защото реално не ти трябва толкова силно видео. И след това бих дал остатъка от паричките за Ryzen 7, който е с 16 ядра...докато този, който си избрал е с 8. Ако искаш да рендваш по-бързо, а и компютъра ти да се справя едновременно добре и бързо с няколко програми заложи на повече ядра и то конкретно на AMD.  

Конкретен модел за 16 ядра и за 8 такива?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Glenarvan написа:

И след това бих дал остатъка от паричките за Ryzen 7, който е с 16 ядра

преди 9 минути, Glenarvan написа:

Ryzen 7 1700 е окей... 

Core 8 Core
No. of Threads 16

току-що, Yuliyan Georgiev написа:

Мисля, че Glenarvan имаше предвид да се избере с 8 ядра вместо 6 - от Ryzen 5 2600 към Ryzen 7 1700.

Аз знам какво искаше да каже, но каза нещо съвсем различно и затова пиша за да се усети и да не подведе други хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ядра, много рам, всичко си иска, щом ще се видеообработва. Така или иначе ще е на лизинг, и няма да се плаща цялата сума накуп, добре ще е наистина да се увеличи малко сумата и да не се бърза, все пак остават броени дни до като окончателно стане известно какво ще предложи АМД. Не като брой ядра, те вече са ясни, а като честоти, производителност и цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Glenarvan написа:

А защо не и Radeon RX570/RX580 като вариант да не се вземе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина, както казва sliderum, ще изчакам новите предложения и да видим тогава какво се променя.

Нека оставим темата за малко по-натам.

Много благодаря за отговорите и дискусията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не налееш малко повечко пари в мишка след като не искаш да се скапва бързо и не си вземеш безжична много по-удобно е? 

Нещо такова (вече доколко ти е голяма дланта и дали ще ти е удобна не мога да преценя) - https://shop.sky.bg/LAPTOPI/Mishki/M330-Silent-Plus-Wireless-Black?sort=p.price&order=ASC

Клавиатурите се развалят по-рядко освен ако не блъскаш по-тях а щом рядко играеш едва ли има смисъл да наливаш толкова пари.

Виж останалото е въпрос на предпочитания. Аз лично не бих си взел механична но ако досега си бил с такава и ти харесва е друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Защо не налееш малко повечко пари в мишка

Егати наливането! Дефакто му предлагаш боклук, но на по-висока цена. 

П.П. Ако не се набляга на игрите наистина една безжична мишка е идеално решение, но не за 50-60, а за 30 левчета max. Няма смисъл от повече. Като се развали се изхвърля и се заменя с друга. Но за графична обработка(ако не се ползва писалка) мишока е доста важен. Това е добре да се уточни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.