Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте от скоро реших да започна да пиша стихове,защото по този начин искам да пиша за нещата които ме вдъхновяват и също така да изразявам чувствата си .Знам че това да пишеш стихове е до талант ,но искам да опитам и съм го правила преди но някак не ми се получава и искам да попитам откъде трябва да започна ,за да ми се получат поне до някъде нещата,дори започнах да чета стихотворения на известни поети :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lorito написа:

Здравейте от скоро реших да започна да пиша стихове,защото по този начин искам да пиша за нещата които ме вдъхновяват и също така да изразявам чувствата си .Знам че това да пишеш стихове е до талант ,но искам да опитам и съм го правила преди но някак не ми се получава и искам да попитам откъде трябва да започна ,за да ми се получат поне до някъде нещата,дори започнах да чета стихотворения на известни поети :) 

Започваш и пишеш.  Разбира се БЕЛ ти трябва да е на добро ниво. След това показваш стиховете си и се ориентираш по коментарите.След време ще си изградиш твой си характер в писането. Не е нужно да подражаваш на някой. Важното е обаче това да те забавлява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Емил Костов написа:

Започваш и пишеш.  Разбира се БЕЛ ти трябва да е на добро ниво. След това показваш стиховете си и се ориентираш по коментарите.След време ще си изградиш твой си характер в писането. Не е нужно да подражаваш на някой. Важното е обаче това да те забавлява.

Благодаря ти за съвета :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, lorito написа:

Много важно е да намериш твоят "вкус"_"мирис" или стил. Все едно правиш твой парфюм. 

Не "дори", а трябва да прочетеш много поети. От древногръцки, през Шекспир, до преводи и има много добри Български съвременни.

Не е толкова просто, както се е изказал Вездесъщият, просто като... коментатор.

Поезията е нещо много сакрално.

Не е ... като готвенето. Взимаш едни продукти и ей ти мусака.

Нямам самочувствие, че съм поетеса,нито съм издавала писани от мен неща, но имам някои мои си неща, които си харесвам и близки са ги оценяли.

Интересното е, че Вдъхновение ме е спохождало в някакви много минусови емоционални състояния!

Любимите ми автори: Мартин Спасов, caribiana, Селвер, Елена Денева, Камелия Кондова!

Четеш ги и се опитваш да схванеш Защо и какво са искали да изразят с думи? После пробваш и ти. Думите и символите...

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване