Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ланi купахме телефон у Софiята, но мъжо ми вiдел лош телефон бiл, сака го върнаме у Софiята, 
Да го повърнаме ли, от Интернета чел
тукачелhttps://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=959
Костадинка Пърмозанска, Скопie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повърни го, па на мъжо занеси две софийски плескавици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега и аз видях това искам да попитам в Пазарджик къде мога да върна телефона и да ми го сменят с хубавите?????
и ще има ли андроид 9 пие?>?>>??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате 14-дневен период на враќање ако предметот е купен преку интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, AAUUXX написа:

Имате 14-дневен период на враќање ако предметот е купен преку интернет. 

za Nokia 7 plus vажи ли?? мога ли да ми го сменат с хубавия дисплей?
ама не да разглобяват ами направо нов телефон?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, tronkov_ivan написа:

za Nokia 7 plus vажи ли?? мога ли да ми го сменат с хубавия дисплей?
ама не да разглобяват ами направо нов телефон?

Кои са тези хубавите дисплей? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в първия пост жената е дала линк, ама вие се подигравате
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=959
Goodix са едните Novatek са кофти, така пише
вгоогле намерих това но не е на български, виж моля те какво пише:
https://www.reddit.com/r/Nokia7Plus/comments/9ecq8x/greenishcool_display_novatek_v07/

нбещо не мога да качвам линкове етокопирамл;

Цитат

Здравейте. Аз от няколко дена съм горд собственик на въпросният телефон. Разбира се телефонът който купувах специално гледах да не е със проблемните дисплей и тъч контролер на Novatek.

За съжаление в България има телефони които са със дефектните дисплеи на Novatek, но повечето които съм видял да се продават 2ра ръка са със хубавите на Goodix.

Ето как изглежда не дефектен телефон: ( веднага се вижда по модела на дисплея )

[Изображение: 16k25nl.jpg]

А ето един с калпавите Novatek.

[Изображение: 2n87tyv.jpg]

Снимките предостави мой приятел, който ги е взел от 2 случайно продавача от OLX.

Също така тук предлагам да обсъдим проблемите с дисплеите от 2та вида (но основно с калпавият и дефектен Novatek).

Довиждане и приятен ден.  Storstark

Цитат

Понеже никой не желае да се включи в темата, аз ще направя кратък списък със проблемите които потребителите са намерили при изпозлване на Nokia 7 plus с дисплей контролер Novatek:

Зеленикав и/или жълтеникъв отенък на белият цвят по целият екран, и/или отделни петна от същият.
Лоша/неправилна калибрация на цветовете. Неправилна сатурация и отенък на цветовете.
Нечувствителен тъч-панел - например когато изпозлвате телефона той случайно спира да регистрира докосвания за няколко секунди.
Нечувствителен тъч панел когато телефонът не го държите във вашите ръце, (когато например е оставен на масата/леглото.
Пълна липса на възможност за регулиране на яркостта под 16%.Липса на възможност за изключване на подсветката.
Не възможност за плавно регулиране на яркостта под 16% (възможно е да е оправено чрез ъпдейт на фирмуера, въпреки че някои потребители намекват за хардуерен проблем на самият дисплей контролер Novatek)

Понеже аз имам от не-проблемните телефони с дисплей Goodix, съм проверявал всичко това и не съм забелязал никакви проблеми.

За сега съветът ми към вас е когато решите да купувате този телефон:
Питайте и накарайте продавача да ви покаже менюто с настройки, където пише хардуерен и фирмуерен модел на дисплея и дисплей контролера. (вижте 1вият пост в тази тема).
Когато продавачът ви изпрати телефона, му кажете да е зареден, и да го изпрати с опция "Прегледай преди да платиш".
Включете телефона ако е изключен и сами проверете хардуерната и фирмуерната версия на Дисплея и дисплей контролера.
Ако видите че телефонът е с лошите/потенциално проблемни дисплеи/дисплей контролери на Novatek откажете пратката.
Същото се отнася и за покупка от магазин.

Въпреки всичко аз не препоръчвам да се отказвате да купувате Nokia 7 plus. Аз самият съм много доволен от този телефон, който междудругото е спечелил наградата "Най-добър телефон на 2018 година". Това според мен е най-добрият телефон до момента когато става дума за съотношение цена/възможности/наличен AndroidOne.

Довиждане.  Smile

Отново качвам снимките защото в първият пост нещо не работят:
Novatek: (дефектен)
https://ibb.co/hCQvFVH
Goodix: (OK)
https://ibb.co/jGCnJS6

Също така добавям малко тагове за да може темата да се намира малко по лесно: 
Nokia 7 plus проблем, Nokia 7 Plus проблеми, Nokia 7 plus дефект, Nokia 7 plus дефекти, Nokia 7 plus проблеми с дисплей, Nokia 7 plus проблеми с дисплея, Nokia 7 plus проблемен дисплей, Nokia 7 plus проблеми с яркост, Nokia 7 plus проблеми с яркостта, Nokia 7 plus не мога да променя яркост, Nokia 7 plus петна по дисплея, Nokia 7 plus петно, Nokia 7 plus петно на екрана, Nokia 7 plus зеленикав, Nokia 7 plus отенък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти отговориха- ако си го купувал по интернет, в 14 дневен срок може да го върнеш без обяснения и да ти възстановят парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи сега видях на нокиа форума пише хората ги връщали в сервиза и обратно ги давали с хубавите екрани, някой знае ли къде до Пазарджик е най близкия сервеиз на нокиа да се обада да питам?

преди 4 месеца е купуван

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какви проблеми ти имаш по дисплея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, tronkov_ivan написа:

в първия пост жената е дала линк, ама вие се подигравате
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=959
Goodix са едните Novatek са кофти, така пише
вгоогле намерих това но не е на български, виж моля те какво пише:
https://www.reddit.com/r/Nokia7Plus/comments/9ecq8x/greenishcool_display_novatek_v07/

Има ли реален проблем с дисплея? Това какво пише някъде из интернет не винаги е от значение. 

преди 4 минути, tronkov_ivan написа:

значи сега видях на нокиа форума пише хората ги връщали в сервиза и обратно ги давали с хубавите екрани, някой знае ли къде до Пазарджик е най близкия сервеиз на нокиа да се обада да питам?

преди 4 месеца е купуван

Връща се там от където е купен, но срока за това е до 14 дни, ако към този момент има проблем с дисплея и той е реален такъв се възплзвайте от гаранцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо не виждам ама ме е страх ако стане нещо. ей сега пробвах това дет пише като го сложа на масата легнал и само пипам по екрана не работи като го държа няма проблеми????? пробвах и на леглото - същата работа. масата е стъклена дали има значение??иначе не виждам петна по екрана бялото наистина е малко по тъмно от на маика ми хуавея но не си личи много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, tronkov_ivan написа:

нищо не виждам ама ме е страх ако стане нещо. ей сега пробвах това дет пише като го сложа на масата легнал и само пипам по екрана не работи като го държа няма проблеми????? пробвах и на леглото - същата работа. масата е стъклена дали има значение??иначе не виждам петна по екрана бялото наистина е малко по тъмно от на маика ми хуавея но не си личи много

Huawei ползват други дисплей, друга цветова калибровка и т. н. в сравнение с Nokia. Имате 2г. като за това време ако се появи реален проблем с дисплея ще бъде ремонтиран гаранционно, пак ще се повторя носите го там от където сте го купили, а те от своя страна ще го изпратят до сервиза. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок, а попринцип това дето като го натискам и нищо не става когато не го държа в ръката нормално лие??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, tronkov_ivan написа:

ок, а попринцип това дето като го натискам и нищо не става когато не го държа в ръката нормално лие??

Това може да ви кажат само от Nokia, свържете се с тях тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само балък може да се върже на тоя кучешки сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.