Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

искам да настроя горе посоченият рутер като повторител на сигнала. Търсих информация , настройвам всичко ,. но интернет няма.
Влизам пускам WDS Bridging настройвам . спирам DHCP Server: , настройвам Default Gateway с ip на основният рутер 192.168.1.1  . Любопитно е , че след като спра DHCP Server: отново имам достъп до настройките на рутера . 
Рестартирам рутера след всяка настройка разбира се . Знам ли да го флашвам ли какво да го правя , май да си бях взел репитър по -добре . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, zeziok написа:

Здравейте, 

искам да настроя горе посоченият рутер като повторител на сигнала. Търсих информация , настройвам всичко ,. но интернет няма.
Влизам пускам WDS Bridging настройвам . спирам DHCP Server: , настройвам Default Gateway с ip на основният рутер 192.168.1.1  . Любопитно е , че след като спра DHCP Server: отново имам достъп до настройките на рутера . 
Рестартирам рутера след всяка настройка разбира се . Знам ли да го флашвам ли какво да го правя , май да си бях взел репитър по -добре . 

Сериозно ли няма? Явно всички тези линкове са фантоми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се съпортва тази весия от Gargoyle го флашни със стейбъл рилийза - 1.10 . Интуетивен е интерфейса и ще се ориентирате бързо за настройките на желаният от вас рипийтър режим !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JohnTRIVOLTA написа:

Ако се съпортва тази весия от Gargoyle го флашни със стейбъл рилийза . Интуетивен е интерфейса и ще се ориентирате бързо за настроките на желаният от вас рипийтър режим !

Не е нужно да се съпортва нищо, особено при този рутер. Трябва да се направят елементарни настройки,. Дал съм линк с клипчета и информация. Постващият просто трябва да ги следва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не е нужно да се съпортва нищо, особено при този рутер. Трябва да се направят елементарни настройки,. Дал съм линк с клипчета и информация. Постващият просто трябва да ги следва.

WDS Repeater може да се активира успешно в неговият случай , ако основният безжичен рутер е активиран AP WDS и разбира се бъде  TP-Link !

Моето предложение е за сетване на повторител без значение от венадора на източника на сигнала !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кабела си е кабел... относно репийтър  става само между тп-линкове и криптация на wep (за предпочитане пред wpa, но и с wpa stawa), ssid, парола - същите нато на първия рутер... тоест не се занимавай с глупости, ами тегли 1 кабел, вкарваш го във лан-а на втория рутер (като предварително настройваш ssid криптация и парола, слагаш ръчно ip, което не се ползва и не е в dhcp pool-a (най добре в друга мрежа) на първия рутер и спираш dhcp на втория), а wan оставяш без кабел, няма и нужда от gateway,  но дори да сложиш, при спряно dhcp няма значение...

преди 2 часа, zeziok написа:

..., настройвам Default Gateway с ip на основният рутер 192.168.1.1  . Любопитно е , че след като спра DHCP Server: отново имам достъп до настройките на рутера . 
...

имаш само ако втория рутер е в същата мрежа, тоест има 192.168.1.х

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, the professor написа:

кабела си е кабел... относно репийтър  става само между тп-линкове и криптация на wep ... тоест не се занимавай с глупости, ами тегли 1 кабел, вкарваш го във лан-а на втория рутер (като предварително настройваш ssid криптация и парола, слагаш ръчно ip, което не се ползва и не е в dhcp pool-a (най добре в друга мрежа) на първия рутер и спираш dhcp на втория), а wan оставяш без кабел...

Това е постижимо , ако ще екстендва собствената LAN , но ще е трудно, ако става въпрос за сигнал от насрещният блок, особенно ако се намира в по-горните етажи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Това е постижимо , ако ще екстендва собствената LAN , но ще е трудно, ако става въпрос за сигнал от насрещният блок, особенно ако се намира в по-горните етажи :)

за да усилиш сигнал , той трябва да е силен, ако се мъчиш да усилиш слаб сигнал нищо няма да стане - ще усилиш главно шумовете, а не сигнала... а през стени с wifi не става, трябва си кабел... бях вързал така тп-линкове в 1 хотел и редовно се налагаше да ходя да закачам рутерите наново, да въртя канали, накрая им казахме на собствениците че работата не става с устройства за 30лв и сложихме 3 picostation m2  и с тях покрихме 5 етажния хотел... преди това бяха 6-7 тп-линка и пак на много места беше без обхват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, the professor написа:

за да усилиш сигнал , той трябва да е силен, ако се мъчиш да усилиш слаб сигнал нищо няма да стане - ще усилиш главно шумовете, а не сигнала... а през стени с wifi не става, трябва си кабел...

То е така, но се предполага , ако го позиционира правилно до прозореца ще може в спалнята, като легне да разцъка .... сега в такова положение изглежда не става 😂

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, JohnTRIVOLTA написа:

То е така, но се предполага , ако го позиционира правилно до прозореца ще може в спалнята, като легне да разцъка .... сега в такова положение изглежда не става 😂

ми ако прозореца е с к стъкло нищо няма да стане... да си вземе микротик, тия дето имат H в името си са 1000 миливата и са доста силни, дори както антените им са вградени а не външни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, the professor написа:

ми ако прозореца е с к стъкло нищо няма да стане...

Ако е с К стъкло няма да е стъп линк 🤣

Тогава защо иска да го усили сигнала ? Вероятно защото до прозореца става , но вече навътре се губи .... говорим , ако "смучим" от съседа по блок само - просто хипотеза , ако е такава ситуациата ! 

Ако става дума за неговото устройство е ясно.

P.S.  Само да вметна по-горе , че трябва да направите разлика между повторител на безжична мрежа и хардуерен повторител при който не е възможно да се усили шум , както твърдите , защото има филтри в него ! Инак за силата на сигнала си е така, каквото получиш с това ще разполагаш 😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря за многото отговори и създалата се дискусия. Основно ползвам linksys WRT54GL и става въпрос за триетажна къща. В интерес на истината този рутер ми покрива цялата къща , но  до къщата имаме навес и там обхвата почти се губи или е съвсем слаб, освен това до навеса има офис помещение и там има сигнал ,но по-слаб ,там имам и DVR , който не мога да вържа с LAN кабел. Като го свържа към лаптоп и направя мост , от време на време бъгва и разпада връзката . Исках да включа този tp link от една страна да засиля сигнала и да покрия по голям обхват и от друга да си пусна DVR-a. Явно ще е с кабел и тук от интернет доставчика ни предоставят безплатно кабел да си правиш мрежа , но трябва да дупча стени и т.н. . 
Най-вероятно така ще направя.  Знам ли какво става . първото , че тоя tp link е с някакъв син фирмуер 3.16 ,не зелен както се вижда и следвам стъпките стриктно , но интернет няма.
Малко ще изместя темата , но свързвам 4-5 лаптопа , 1-2 телевизора , 3-4 телефона и евентуално два DVR . почти винаги не всичко се ползва , но от време на време , та какъв рутер би бил подходящ за такова натоварване и как би могло да се покрие поне дали наличните рутери linksys и tplink биха могли да се използват , а да взема едни по-добър основен?
Темата е стана една ... но който има време и желание ще го оценя :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, хубаво е че вкарахте по-голяма яснота по вашето задание ! 

Относно WRT54GL бяха превъзходни рутери с доста добър обхват и поддръжка от къстъм фърмуери , но към днешна дата са морално устаряли - някъде преди 15год. мисля излезе като модел . Дори ми е чудно как работи все още стабилно с толкова закачени устройства. Не знам на какъв план сте за интернет, но безжично този рутер не може да пропусне повече от 22-23мб/с , докато ТП-Линк поддържа по-новият от него N стандарт респективно по-голяма скорост. Тук не говорим за качество на изпълнение а на съвсем различно поколение устройства.

Инак, ако сте доволни с така моментната ви постановката, моето предложение важи за вашият тп-линк. Разбира се че ще трябва да внимавате при флашването било то да не прекъсне ел.захранването или пък използването на правилен фърмуер т.е. има риск за брикването му, който трябва да поемете евентуално!

Ако не сте доволни в последствие от резултата може да мислим други варианти, които са доста, като реализация и бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.