Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте, проблема ми е следния искам да инсталирам uttorent но есет не ми позволява изключвам го за да инсталирам програмата вс минава добре но след няколко минути есет трие торент програмата от декстопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Iphone5s написа:

здравейте, проблема ми е следния искам да инсталирам uttorent но есет не ми позволява изключвам го за да инсталирам програмата вс минава добре но след няколко минути есет трие торент програмата от декстопа

Откъде е свален торент клиентът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Изключи nod32, инсталирай utorrent, добави файла %appdata%\utorrent\utorrent.exe в изключенията на nod32. Включи защитата на nod32.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Iphone5s написа:

Последните версии имат трески за дялане... изтегли си версия uTorrent 2.2.1 Build 25302 и спри обновяванията и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, DarkEdge написа:

Изключи nod32, инсталирай utorrent, добави файла %appdata%\utorrent\utorrent.exe в изключенията на nod32. Включи защитата на nod32.

И при следващия update на тази антивирусна или пуснат Virus Check пак ще изтрие utorrent програмата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

И при следващия update на тази антивирусна

Айде, бе! Верно ли?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Айде, бе! Верно ли?...

ДА! ВЕРНО!! Многократно тествано и не само с тази програма! Указваш и в настройките да не пипа нищо и да разреши инсталацията на дадената програма. И после или File is corrupted или го трие и съсипва.  И така действа не само тази антивирусна, а всяка една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емиле, от 100  години използвам nod32 AV и нито един файл не ми е счупила или изтрила без мое знание/съгласие.
@iphone5s, изпълни опиасаната по-горе процедура и кажи какво е положенито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Емиле, от 100  години използвам nod32 AV и нито един файл не ми е счупила или изтрила без мое знание/съгласие.

Е аз го използвам от 101 и казвам и гарантирам обратното. Постващият нека да тества. Аз няма да се напъвам да споря. Я всеки сам да се опари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 3 минути, Емил Костов написа:

Аз няма да се напъвам да споря.

Което правиш на практика:

преди 9 минути, DarkEdge написа:

Емиле, от 100  години използвам nod32 AV

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Е аз го използвам от 101

Нека авторът добави файла в изключения и да видим какво ще е поведението и на двата продукта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Нека авторът добави файла в изключения и да видим какво ще е поведението и на двата продукта.

Точно така!! Нека го добави и да тества!!  И съответно да каже откъде сваля този торент клиент.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Iphone5s написа:

Инсталаторът на utorrent идва с нежелан допълнителен софтуер и за ЕСЕТ това е проблем. Както и каза DarkEdge, изключете преди инсталацията временно защитата на ЕСЕТ. При самата инсталация махнете отметката на предлаганите ви допълнителни възможности за инсталиране на страничен софтуер. Инсталирайте програмата. Включете ЕСЕТ и готово. Няма нужда да го добавяте в изключенията.

Това е ако сте свалили програмата от официалния сайт. Ако е от маймунда... не знам.

П.С. Темата не е за тук. Извинявам се, че пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да напиша нещо, но гледам над  мен червен надпис с предупреждение.

"Публикацията ще бъде прегледана от модератор преди да стане видима за всички."

Не съм писал почти два дни за да се съмнявам за някакво прегрешение. Редно е да се обясни от форума това съобщение, макар че трябваше да задам въпроса си на друго място, за което се ивинявам. На всичкото отгоре, след публикацията на този пост всичко стана в ЧЕРВЕНО! Ако е необходимо, моля някой мод да я премести на нужното място

Снимка:

ScreenShot004.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишете в раздел със специфични правила и ограничения:

Цитат

2. Забранено е на всички потребители да пишат в чужди теми. Само авторът на темата и екипът на HiJackThis могат да добавят отговори в конкретната тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Underwater написа:

Колега въобще не съм се усетил!! Изтрий всички коментари в темата и нека от HJT Team да се изкажат!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Underwater написа:

Благодаря! Най сърдечно се извинявам и грешката е моя. Не съм погледнал къде се намира темата. Иначе, това го зная че в този раздел не може да се пише от всеки, но погледнато на другите постове , освен питащият, как ще се произнесете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премествам темата е подходящ подтаздел ...! Тук не става въпросзза зловреден софтуер...Чувствам се неудобно господа...!😐

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за извинения, не е нужно, просто трябва да се изчака член на екипа да поеме случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, icotonev написа:

Премествам темата е подходящ подтаздел ...! Тук не става въпросзза зловреден софтуер...Чувствам се неудобно господа...!😐

СЪР! Извиненията трябва да са от наша страна. Лично АЗ се извинявам. Първо трябваше да чуем вашето мнение. Не съм обърнал внимание, къде е темата. Спокойна вечер на теб и екипът ВИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Iphone5s написа:

така е защото версия 3xx съдържа вирус и bitcoin miner, инсталирай си utorrent 2.2.1 (спри да се ъпдейтва до версия боклук) и ще видиш че няма да го изтрие...

преди 58 минути, DarkEdge написа:

не знам какво ползваш и от колко време ама ми колегата си беше сложил лицензен nod32 (с акаунт на бтк) и няколко пъти така ме издразни (както трие без да пита, и тръгва флашка без да чака за отговор искам или не) че директно му дръпнах черждето под краката, демек махнах му достъпа до собствените му файлове през ntfs file permissions и просто след рестарта умря...

преди 49 минути, DarkEdge написа:

и защо да го прави вместо да си инсталира чиста версия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, the professor написа:

Чиста версия на кое?

преди 2 часа, Iphone5s написа:

искам да инсталирам uttorent но есет не ми позволява

преди 27 минути, the professor написа:

беше сложил лицензен nod32 (с акаунт на бтк) и няколко пъти така ме издразни

При наличието на толкова настройки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:

така е защото версия 3xx съдържа вирус и bitcoin miner, инсталирай си utorrent 2.2.1 (спри да се ъпдейтва до версия боклук) и ще видиш че няма да го изтрие...

не знам какво ползваш и от колко време ама ми колегата си беше сложил лицензен nod32 (с акаунт на бтк) и няколко пъти така ме издразни (както трие без да пита, и тръгва флашка без да чака за отговор искам или не) че директно му дръпнах черждето под краката, демек махнах му достъпа до собствените му файлове през ntfs file permissions и просто след рестарта умря...

Не обърквайте човека. Никакви вируси и криптоминьори няма. utorrent използват афилиейт програми, с които си се подпомагат финансово и включват в инсталатора си възможността за инсталирането на допълнителен софтуер. Този модел обаче се следва и от троянските програми често - инсталираш си някакъв "чист" софтуер и в инсталатора има друг инсталатор или връзка за сваляне и инсталиране на допълнително програмче, промяна на търсачката и подобни. ЕСЕТ по дефолт подскача на подобно поведение. Така и трябва да бъде. Да, инсталаторите на най-старите версии не съдържат подобни "благинки", но в новите версии са запушени доста дупки в сигурността, които присъстват в старите версии (уязвимости, които може свободно да разучи всеки как да ги експлоатира - има ги в Интернет в открит вид - като да речем тук), така че недейте дава такива съвети по-добре. Или да инсталира на своя отговорност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как е при Eset, но с Kaspersky няма проблеми като се сложи в изключенията и не я бара никога повече:

IN5afkO.png

А и може да се избере за кои компоненти да важат изключенията:

e5VzALP.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как позволявате на една програма да ви върти на пръста си? Отговора е повече от ясен-защото не я познавате....

Въпреки че питащия не е посочил нито версията на Eset,която ползва ,нито версията на uTorrent...за настройките на Eset няма дори да питам...

Ето как стоят нещата(то щото много сложно) с изключенията (както спомена и @DarkEdge)  и uTorrent  със спрени реклами от настройките:

Screenshot-1.png  Screenshot-2.png   Screenshot-3.png

Няма никакви вируси-има "потенциално нежелано приложение"...

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Мальчик Бананан написа:

Не обърквайте човека. Никакви вируси и криптоминьори няма. utorrent използват афилиейт програми, с които си се подпомагат финансово и включват в инсталатора си възможността за инсталирането на допълнителен софтуер. Този модел обаче се следва и от троянските програми често - инсталираш си някакъв "чист" софтуер и в инсталатора има друг инсталатор или връзка за сваляне и инсталиране на допълнително програмче, промяна на търсачката и подобни. ЕСЕТ по дефолт подскача на подобно поведение. Така и трябва да бъде. Да, инсталаторите на най-старите версии не съдържат подобни "благинки", но в новите версии са запушени доста дупки в сигурността, които присъстват в старите версии (уязвимости, които може свободно да разучи всеки как да ги експлоатира - има ги в Интернет в открит вид - като да речем тук), така че недейте дава такива съвети по-добре. Или да инсталира на своя отговорност.

Аз отдавна се опитвам да обясня това на някои хора, те обаче си държат на 2.2.1...

https://www.kaldata.com/forums/topic/261686-край-на-премахването-реклами-на-utorrent/?do=findComment&comment=3663173

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...