Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Plamen Sedlarski написа:

Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!

Не знам къде четеш, че новите процесори държат на 100 градуса. Да, трябва да се притесняваш. Хубаво е да се направи почистване на системата от прах и мръсотия и да се проверят вентилаторите дали работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилаторите си работят много добре и няма следи от прах назнам апък играта я играх поне 4 часа без спиране , но все пак трябва и да издържа така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Plamen Sedlarski написа:

Вентилаторите си работят много добре и няма следи от прах назнам апък играта я играх поне 4 часа без спиране , но все пак трябва и да издържа така!

Инсталирай си програмата AIDA и покажи с какъв хардуер разполагаш. Там може да видиш дали само температурите на процесора са високи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега не съм в нас като се прибера ще снимам , но и аз съм гледал видеото достига до 30-35 градуса при натоварване , дъното 30 градуса , хард диска 29-30 градуса и така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури се гледа ПО ВРЕМЕ на игра/товар, не след това. Може да ги наблюдаваш с MSI Afterburner, като включиш съответните сензори за процесор и видеокарта. Виж в youtube как се инсталирва и настройва. Дай и точна информация за хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Не знам къде четеш, че новите процесори държат на 100 градуса.

Ако приемем ,че процесора му е интел , даже някои тротват чак на 105градуса .  Друг е въпроса ,че тази температура е безумно висока по време на гейминг .  Да беше на Prime95 някак щях да го разбера , ама......  Към автора , виж дали охладителя ти контактува с капачката на процесора. Кажи какъв е хардуера . Ползвай за най-голямо улеснение HWiNFO . Минимизирай преди игра и след това влез и провери стойностите на процесор , видео и целия си хардуер като цяло за да получиш по реална представа какво е положението с всички компоненти . Сподели също какъв охладител ползваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, pepy86 написа:

Ако приемем ,че процесора му е интел , даже някои тротват чак на 105градуса .  Друг е въпроса ,че тази температура е безумно висока по време на гейминг .  Да беше на Prime95 някак щях да го разбера , ама......  Към автора , виж дали охладителя ти контактува с капачката на процесора. Кажи какъв е хардуера . Ползвай за най-голямо улеснение HWiNFO . Минимизирай преди игра и след това влез и провери стойностите на процесор , видео и целия си хардуер като цяло за да получиш по реална представа какво е положението с всички компоненти . Сподели също какъв охладител ползваш. 

Това, че процесорът може да държи на високи температури и че в лабораторни условия може да се достигат такива стойности, не означава че една конфигурация може. Вътре става печка и има хардуер, който не понася такова нещо. Температура над 70-75 градуса процесор и видеокарта не са полезни. Съкращава и се времето на живот. Да не говорим, че идва вече и лятото. Естествено това е мое мнение. Имаше даже в една от темите във форума как температури от 150 градуса са нормални така, че всеки може да тества и да експериментира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го охлаждането , не е чак толкова хубаво , но е нормално и не би трябвало да прави проблеми!

17612-53547e9a48f84fc6ba758ecfe1f9fc54-500x500.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега остава да отговориш на останалите въпроси и може и да се изясни ситуацията. А охлаждането ти е съсем обикновено, прилича на стоково, но и за него освен някаква картинка няма други данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми конфигурацията съм я взел за доста тежки игри GTX 1070 ,I7 7700 и 16гб рам , ако сменя охладителя с този дали ще има някаква разлика?

product_3068.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!

Трябва ти приличен охладител - виж с колко пари разполагаш, кутията ти какви охладители може да побере и да ти се предложат няколко прилични охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно не. Процесора принципно си е печка. Купи си добро охлаждане, ако искаш ниски температури. Може и да пробваш да му направиш undervolt, стига дъното/BIOS да позволява.

Примерно това ще е доста по-добре:

http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-C40-Intel-AMD/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с това охлаждане няма какво да се притеснявам вчера играх Cs Go и вървеше около 60 градуса...ще видя дали ще го сменям, но с това ще карам както се вижда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава какъв е смисъла да пускаш подобна тема? CS:GO изобщо не е процесорно зависима игра и не може по нея да определяш температурите, освен ако компютъра не го ползваш за други игри. След като си имал температури от 90+ градуса и ти забиват игрите, мислиш ли, че това е нормално? Щом така ти харесва ползвай си го, но може да очакваш всеки момент повреда на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Тогава какъв е смисъла да пускаш подобна тема? CS:GO изобщо не е процесорно зависима игра и не може по нея да определяш температурите, освен ако компютъра не го ползваш за други игри. След като си имал температури от 90+ градуса и ти забиват игрите, мислиш ли, че това е нормално? Щом така ти харесва ползвай си го, но може да очакваш всеки момент повреда на хардуера.

Еми само един път ми се случи както казах цъках rage 2 и вдигна 85-90 градуса , но бях я цъкал поне 3 часа без спиране...иначе повече не се е случвало , когато пак я цъкам температурите са около 60 градуса , назнам просто какво му стана миналият път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

ова, че процесорът може да държи на високи температури и че в лабораторни условия може да се достигат такива стойности, не означава че една конфигурация може. Вътре става печка и има хардуер, който не понася такова нещо.

Колега , явно не си тествал никога овърклокнат процесор за стабилност. Особено интел от последните  поколения.   Ти наясно ли си ,че масово хората играят ,особено при "К" процесорите от 8-мо и 9-то поколение на температури около и над 70-75 градуса ? За колко умрели процесора си чувал ?  Моя процесор при тест на Prime95 за стабилност с NH-D15 удря 96градуса пиково и не тротва .  Не знам за какви лабораторни условия говориш , но така лесно процеор не се убива .  Интел не са глупави ,че да му изчислят тези 100 или 105 градуса като максимално допусни . Разбира се тук не говорим за постоянна употреба на подобни градуси .  Товара на Prime95 е аболютно недостижим от никой софтуер или игра .

Що се касае до автора /ако ще да се обижда/ , ама да спестяваш едни 40-50лв. за кулер при такава конфигурация е меко казано смешно .  Прочети мнението още веднъж на колегата Raze и се опитай да го осмислиш .  Едва ли е нужно още 10 човека да ти го повторим.

Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да кажа малко алабала.

Инцидентния пик в градусите не е болка за умиране, но е показателен на какви температури е способна системата при натоварване. Тестовете които товарят на макс са за това - ако градусите са поносими тогава - значи за ежедневна и не толкова ежедневна работа няма проблем.

Относно "убиването" на компоненти от топлината - за пореден път да се каже че това е температура при датчика - най-баш-по-навътре демек и няма нищо общо с това което е в кутията като цяло да речем. Пак демек няма да ти се стопят пластмасите дори и ядрата на проца да са на 100 градуса, и бла бла бла...

Ако не ти се дават пари за охлаждане - недей. Това което си дал не ми се търси модел - можеше поне да го кажеш ти - но не е чак толова лошо. Ако скоро не е правено - удари една профилактика и смяна на паста.

Ще ти дам един мой пример - с бокса който си дал на втората снимка i7 4790к ми наближи стотака на теста на аида. Днес го смених с Arctic Freezer 12 - вярно че и днес е по -хладничко, но за час не мина 72-3 градуса, което си е супер.

Та наистина ръсни се 40 лева за някой сносен охладител, за да не стресираш най-малкото хората тук, със самозапалване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, pepy86 написа:

Колега , явно не си тествал никога овърклокнат процесор за стабилност. Особено интел от последните  поколения.   Ти наясно ли си ,че масово хората играят ,особено при "К" процесорите от 8-мо и 9-то поколение на температури около и над 70-75 градуса ? За колко умрели процесора си чувал ?  Моя процесор при тест на Prime95 за стабилност с NH-D15 удря 96градуса пиково и не тротва .  Не знам за какви лабораторни условия говориш , но така лесно процеор не се убива .  Интел не са глупави ,че да му изчислят тези 100 или 105 градуса като максимално допусни . Разбира се тук не говорим за постоянна употреба на подобни градуси .  Товара на Prime95 е аболютно недостижим от никой софтуер или игра .

Що се касае до автора /ако ще да се обижда/ , ама да спестяваш едни 40-50лв. за кулер при такава конфигурация е меко казано смешно .  Прочети мнението още веднъж на колегата Raze и се опитай да го осмислиш .  Едва ли е нужно още 10 човека да ти го повторим.

Успех! 

Едно е да тестваш процесор, друго е постоянно да държи тези температури с часове. Ако пък и няма добро охлаждане познай какво става с останалия хардуер в кутията. За пример ще ти дам картите с които се копае. Как беше на мода за 6 месеца да ги изтискат докрай и след това да ги продават с остатъчна гаранция на половин цена. Доста хора се опариха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Емил Костов написа:

Как беше на мода за 6 месеца да ги изтискат докрай и след това да ги продават с остатъчна гаранция на половин цена. Доста хора се опариха. 

Човек , продължаваш да пишеш неща , които изобщо не са ти ясни . Моля те спри . Колко човека познаваш опарени с такива карти ?  Наясно ли си ,че картите се продават на тази цена не защото са копали , а защото пазара се пренасити ? По време на пика на майнинга всичко що  имаше налично по складовете бе изпразнено и се чакаха нови доставки с месеци . Подобни покупки на хардуер бяха недостижими и немислими към момента. Дори производителите не можеха да отговорят на търсенето . Естествено ,че дойде времето в което БТЦ падна и завлече алтовете покрай него . Така се получи ,че картите вече плащаха само тока си докато копаеха. Нормално е всеки един да ги пусне за продан на пазара.  И когато се получи подобно пренасищане и  търсенето стана в пъти по-малко от предлагането , резултата е налице. Елементарна логика  .  За разликата в състоянието на майнинг картите и гейминг картите писах вече не веднъж .  Карта работеща на 50градуса и 0.8волта за 24/7 не мисля ,че е в по-лошо състояние от карта ползвана от геймър и работеща на макс волтаж при 70-80+ градуса . Да не говорим ,че повечето "геймъри" не са и чували за програми за мониторинг и изобщо не следят тези стойности .  

преди 3 часа, Емил Костов написа:

Едно е да тестваш процесор, друго е постоянно да държи тези температури с часове. Ако пък и няма добро охлаждане познай какво става с останалия хардуер в кутията.

Прочетох си 4 пъти горния коментар и не разбрах какво по различно ми написа от това , което аз споделих в  моя  пост. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Gazara Gazarov
      Имам стар лаптоп hp compac nx6310 които си гледам само ютуб и понякога нова тв на живо, но вече взе доста да се измъчва и обмислям подмяна на процесора с малко по силен то за този ''Дядо'' едвали е голям изборът на процесори, та имали съвместими 2 ядрени процесори за  ъпгрейдване понеже си работи перфектно за годините няма никакви ядове и проблеми с каквото и да е 
      малко инфо:
      https://ibb.co/Ss6mCT9
      https://ibb.co/2Pvkk1z
    • от Plamen Sedlarski
      Искам да си колкна процесора от биоса , но незнам как той ми е Gigabyte 250m gaming 3 добро е дъното , захранването е 700 w а в момента процесора е i7 7700 искам на 8700k или на i9 ако има такава възможност а рамта ми е 16 gb duo
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
  • Дарение

• Добави ново...