Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Optium

Появил се проблем в работата ми с Adobe Premier Pro CS3

Препоръчан отговор

При последните ми няколко редактирания на видео с тази програма в прозореца ми за наблюдение на

видео файловете върху което работя се получиха някой странни неща, а именно то започна да забива и размазва

кадрите по време на движение. За разлика от това звука ми върви нормално и с него нямам проблеми.

По принцип тази версия е старичка, но до сега успешно съм успявал да си редактирам видео файловете !

Досега съм го нямал този проблем и всяко видео го настройвам като "нов проект"  - по образец даден ми

от професионалисти в това видео:

Test_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би проблема е в ОС. Aко се обновила или си използвал програмата с по стара ОС.

Често пъти 10-ката "чупи" нещо след ъпдейт.

Лично аз бих те посъветвал да минеш на по-нова версия на програмата (Adobe Premiere Pro CC 2017, или старата Premire Pro CC 2015), щом ползваш Windows 10.

Разбира се това важи ако хардуера ти е съвместим с по-новите издания на AP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.05.2019 г. в 15:39, oic написа:

Може би проблема е в ОС. Aко се обновила или си използвал програмата с по стара ОС...

Макар че темата ми "вися" доста време без отговор,

наистина накрая получих един-единствен и то - правилен и точен !

Тази програма работеше безупречно в продължение на години, на старата ми операционна система WINDOWS 7.

Преди няколко месеца е смених с WINDOWS 10 и проблемите наистина започнаха. В интерес на истината програмата я съхранявах

в архив /заедно с други/ на презаписваем DVD диск. След прехвърлянето и на компютъра от диска ми направи впечатление че

някои от опциите на програмата в Интерфейса и изчезнаха !?

Възможно ли е някои от dll.files да не са били прехвърлени от устройството на компютъра,

поради което да са възникнали описаните от мен усложнения  !?

За това реших и намерих нейна по-нова нейна версия - Adobe Premier CS6 /която тези дни инсталирах на компютъра /.

Сега в момента я тествам и виждам вече, че видeото и поне върви нормално в прозореца "Sequence 01"  в сравнение с размазания

образ, който ми излизаше на екрана в предишната по-стара версия.

Старата версия я изтрих прилежно от компютъра си IObit Uninstaler, а и след това допълнително и ръчно

тъй като тази програма е с размери над 1GB.

След това Adobe Premier CS6 я архивирах с помощта на WinRar във формат rar. /а не в zip./ след като този формат е препоръчвам

с предимство из форумите в Интернет и така вече съм го изпратил на съхранение в облака на Microsoft - Google Drive.

Дали този вариант е за предпочитане, отколкото предишното и съхранението на DVD disk  . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, че си намерил решение на проблема, с инсталиране на по нова версия на AP. 

Съхранението в облак е по-доброто решение, в сравнение да физически носител на информация. И винаги е добре да държиш ценната информация поне на две места. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Добре, че си намерил решение на проблема, с инсталиране на по нова версия на AP. 

Съхранението в облак е по-доброто решение, в сравнение да физически носител на информация. И винаги е добре да държиш ценната информация поне на две места. 

Благодаря ви, 

за съдействието тъй като половината работа около редактирането на видеото за 

"Посещението на папата в София", смятал че съм я завършил.

Но за съжаление редактирания ми вече ИЗХОДЕН файл в Adobe Premier е с формат AVI.

Така че той ще излезе при всички случаи с размер над 200 МВ, което си е вече истински проблем

при ПРЕХВЪРЛЯНЕТО му, тъй като надвишава лимита. За това трябва размера да му се свали сериозно

и да се запише в друг формат и то с добра програма предназначена за тази цел. В случая, отново след допитване до някои

чуждестранни форуми установих че това е версията на xviD4PSP 5.10.346.0 от преди 4 години, която я свалих от беларуския "TORRENT.BY"

В момента програмата има съвременна версия №8, но за съжаление тя постоянно се обновява и ти иска пари !

Така че и "тази тема" зацикли в пространството като настоящата , макар че са пуснати по-едно и също време с нея !

Болшинството от хората не са свикнали да мислят върху по-трудни въпроси, а избират елементарни теми във Форума на които би могло

да се отговори максимум с по два-три реда . . .

Днес ще пусна в нея отново допълнителен материал и ще чакам резултат, до окончателното разрешение на този проблем,

за който и в в Интернет пространството няма за сега  публикувани материали.

За това тя е публикувана и в търсачката на GOOGLE за въпроси свързани с тази версия на xviD4PSP !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо файла трябва да не надвишава 200 MB?

Все ми се струва че това е доста орязано качество,. Ако говорим за HD 720p за 2, 3 минути видео е ок. 

Каква е резолюцията, формата и битрейта на оригиналния файл,както и времетраенето на готовия рендван видео поток?

Не е добре да се преминава през друга програма за конвертиране, защото качеството ще се влоши. 

Важно е получения файл да е с еднакъв контейнер/кодек, резолюция като оригинала. 

Може да свалиш битрейта на видеото, но не много за да спести от размера. Това го има в прозореца с настройки на Premiere Pro (преди да пуснеш да рендва). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oic написа:

Каква е резолюцията, формата и битрейта на оригиналния файл,както и времетраенето на готовия рендван видео поток?

Дал съм 200 МВ като крайна граница, защото аз познавам само облака Mirrored.to който е с регистрация

и е безплатен, който може да поеме файлове до 500 МВ и то при определени условия !

Навсякъде над 200 МВ файлове не ти ги приемат без определена такса !

Вие също споменахте и относно характеристиката и свойствата на това видео.

Тук в колажа отдясно съм ви дал параметрите на това видео, като данните ми са само от негова "изрезка" !

То е правено в МР4 формат, но е над 300 МВ само с част от обработките върху него !

Предстои му да влезе в Adobe Premier CS6 за довършване, където ще му се сложат някои надписи,

ще се изравни звука от няколкото му накъсвания и др. След запис в готов вид файла ще излезе от програмата

AVI формат и вече като нищо може да достигне и прехвърли 1GB, което ще означава че трябва да го фиксирам

вече за ползуване . . . единствено на собствения си компютър !?

collage.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, не го запаметиш експортнеш в mp4/x264 формат направо, щом оригиналният файл е с това разширение.

Така ще има минимално загуба на качество, както и конвертирането/експорта на проекта ще е по-бърз.

Adobe Premiere Pro CS6 - Save(Export) Video [Tutorial]

Ако искаш да намалиш файла  погледни към 11 минута на клипа.

Мисля, че човека дава насоки. Стига да помогне.

Само ми е странно, защо резолюцията му е височина 1080px и 1518px ширина...

Относно качването му в облак. Google Drive мисля, че ще свърши работа. Но дава само 15 GB пространство.

Има и клиент програма ,която може да се свали за да стане качването в облака по-лесно.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2019 г. в 19:30, oic написа:

Защо, не го запаметиш експортнеш в mp4/x264 формат направо, щом оригиналният файл е с това разширение.

Прегледах видеото най-обстойно и вместо 1920х1080 пиксела, размера на моето видео го свих до

по-малкия стандарт 1280х720, защото то е предназначено за гледане на телефон.

Първият шамар който отнесох по време на редактирането му бе, че видео с дължина от 4 минути и 50 секунди програмата

ми го обработва цели . . . .2 часа и 33 минути !

ИСТИНСКИ КОШМАР . . . 

Качеството му излезе много добро, но Втория шамар който отнесох от програмата ми е че го бе е отрязала с

някакви "еврейски" размери - 720x560 пиксела !?

Сега черните ивици на видеото са не само в страни, но и отдолу и отгоре . . .

Подготвил съм го за втора преработка /отрязването на черните му полета/ с помощта на xviD4PSP .

Сега разбирам защо по тази тема /относно редактирането на видео/ се включихте няколко човека във форума,

докато теми свързани с "алкохол и жени" са пълни с ... участници !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във програмата трябва да се зададе изходящата резолюция на файла/Preset (1280x720).

Погледни в опциите в прозореца преди експорт.

Ако трябва отрежи част от видео-то (1 мин. например) и пусни да се рендва само него.

1080p - Best Export Settings for Adobe Premiere Pro CS

Макар и със старият хардуер ако видеокартата ти поддържа Cuda (Nvidia), или open GL (AMD),

ще "облекчи" работата със програмата и експортването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятам че най сетне успях да си свърша работа чрез множество комбинации и лутания !

Този неудобен размер който ми излезе от Adobe Рremier CS6 /явно при някоя поставена неправилно от мен настройка /

го вкарах в xviD4PSP. Там много бързо успях да му изрежа черните ленти /отгоре и отдолу/, сложих му

допълнителен филтър за видеото DVD MDegrain2 mask4 D /защото цвета му бе малко блед / и го

кодирах с - xviD HQ Ultra.

Вече нещата станаха много по-добри и за сравнително кратко време /34 минути/, с тази разлика че файла

ми от 73.5 МВ стана 353 МВ макар че е МР4 . . .което ме уплаши !

Така че ми се наложи отново да го намалявам до някакви "поносими" размери !

Тук вече ми помогна един прекрасен Онлайн конвертор за намаляване големината на файлове с

много удобен лимит за размери на видео > до 2GB. Той успя за не повече от 5 минути да свие видеото при "рендирането" 

му до 73 МВ /има скала за регулиране на изходната му големина/, което пък ми помогна много от нови бъдещи

размотавания и експерименти:

https://convert-video-online.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2019 г. в 11:53, Optium написа:

В интерес на истината програмата я съхранявах

в архив /заедно с други/ на презаписваем DVD диск.

Г-н Сидов, за толкова години не се научихте, че инсталирани програми така не се "съхраняват" - като архивираш папката от инсталационната директория, или поне не всяка позволява това!

Някои инсталация пишат и в други директории, регистри и т.н. и простото архивиране на папка от Program files не гарантира пълноценна работа на програмата след разархивиране на друга машина или друга ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

инсталирани програми така не се "съхраняват". . .

Днес сме 04.06. 2019 година и темата върху която се беседва е свързана с проблеми около редактирането на видео

с програмите - Adobe Premier Pro CS6 и xviD4PSP. 

Докато вие ми цитирате някакъв стар пост от 30.05.2019 година свързан с някакви презаписваеми дискове !

Помолих ви,

когато няма какво да кажете съществено по дадена тема, да не дразните излишно хората

с ТЕНДЕНЦИОННИТЕ ви КОМЕНТАРИ, защото сега ми отваряте излишна работа да тръгна да търся

начини . . . да ви блокирам ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Optium написа:

Смятам че най сетне успях да си свърша работа чрез множество комбинации и лутания ...размотавания и експерименти:

Този клип си го започнал с adobe premiere pro ,най добрата програма,с най-големи възможности.Всичко което ти е било нужно ,можеше да го направиш само с нея.Не е било нужно да използваш други,с които си загубил време,а дори и качество.Намекваш че темата ти ,,висяла" дълго време без отговор.Така е защото,за да ти отговори някой на въпросите,трябва да ти дава начални уроци за работата с adobe premier,което няма как да стане с няколко изречения.Ако можеш да задаваш правилно въпрос който те интересува в гугъл,за работата с програмата или която и да е нейна фунция ,ще видиш че има изчерпателни отговори за всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Optium написа:

защото сега ми отваряте излишна работа да тръгна да търся

начини . . . да ви блокирам ! 

Сложно е наистина... блокирането... стои далече, далече... на един клик с мишката. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То така или иначе, но всичките Ви ОТГОВАРЯЩИ са за блокиране според Вас.  Не е ли по добре, да блокирате форума и да си разрешите проблемите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.05.2019 г. в 18:34, Optium написа:

видео файловете върху което работя се получиха някой странни неща, а именно то започна да забива и размазва

кадрите по време на движение.

Такива дефекти обикновено идват от лоши видео-кодеци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Melmak ® написа:

Такива дефекти обикновено идват от лоши видео-кодеци.

Той иска да каже,че му забиват в програмата,когато възпроизвежда видеото,за да види какво е направил до момента.Това зависи от настройки в програмата,които са объркани.Зависи също от използването на рам памет,скорост на процесор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.06.2019 г. в 19:04, Димитър 59 написа:

Този клип си го започнал с adobe premiere pro ,най добрата програма . . .

Този Adobe Premier CS6 Pro го имам отскоро, но вече започна да ми "лази" по нервите !

Наистина притежава доста екстри относно редактирането на видео файлове, но с "рендването" на

файловете е . . .пълна трагедия !

Първият файл който записах с тази програма /преди няколко дни/ след редакция, беше с продължителност

от 4мин.и 50 сек и чаках програмата да го обработи само . . . 2часа и 33 минути !

Днес видео заснето от това устройство и със същите параметри:

1./ Format - MP4

2./ Времетраене - 5мин. и 10 сек.

3./ Размери 1920х1080

4./ Frame rate - 25.000fps

5./ Audio - AAC

6./ Bit rate - 128 kb/s

7./ Sampling rate - 48.000 Hz

8./ Chanels - 2

реших да го рендвам на Adobe Premier CS6 като му сложих възможно най-добрите настройки,

предложени ми от колегата "OIC" който ми ги предложи в този видеоурок:

https://www.youtube.com/watch?v=VuFn0ia-7P8

А именно:

H.264 - HDTV 1080p 29.97 - MP4 standart - 1920x1080 - Pixel Ratio /16x9/ - Profil /Main/-

- Level /4:2/ - Audio Format /AAC/ - Bitrate /192/.

И когато започна обработката на файла за да "превърти" 1% от скалата трябваше да чакам повече от 10 минути,

като "за капак" ми излезе и допълнителното съобщение на десктопа на компютъра, че до окончателното завършване

на обработката му до 100% , ще трябва да изчакам още КОШМАРНИТЕ 17 часа и 40 минути !!!

Помислих че има някаква грешка и няколко пъти отново му сменях настройките /на файла/ и го поставях за нова "рендване",

като времето което ми показваше отново бе същото:

1./ 17 часа и 33 минути

2./ 17 часа и 28 минути

Като предвижданата от програмата "големина на файла" с продължителност от около 5 минути, ми я даваше от

165 до 170 МВ /което също е невероятно голямо число/.

Именно поради тези причини се принуждавах до сега, да използувам xviD4PSP за намаляване на тези огромни файлове  до нормални

размери за тяхната продължителност  . . .не по-големи от 70 МВ !

Много бих доволен да чуя някакъв разумен отговор от вас относно този проблем , а не някакви ЗАКЛИНАНИЯ, УПРЕЦИ /към моя милост/

и АЛАБАЛИЗМИ .както в повечето случаи . . . до сега !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разумния коментар е:

Инеестирай в хардуер!

И още няколко години практика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, street racer написа:

Инвестирай в хардуер!

Несериозен отговор, чакам нещо разумно . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Optium написа:

Несериозен отговор, чакам нещо разумно . . .

Точно от хардуера се започва при обработка на видео!

Ще благоволи ли Ваша милост да сподели с какъв процесор, памет и видео карта разполага ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо след серизните данни и факти публикувани от мен в темата, в нея продължават се "изявяват" познати ми вече разни смешници и

учили-недоучили досадници от местните ни форуми, които аз вече предвидливо съм ги ИГНОРИРАЛ /блокирал/ от години !?

Свършиха ли се вече ЗНАЕЩИТЕ и МОЖЕЩИТЕ хора в тази държава, като тук НАИСТИНА останаха под "покровителството" на ГЕРБ

да се подвизават само хора . . .втора категория !?

Наистина ще трябва за сериозни въпроси /изключая битовизми, алкохол и жени/ да се търси съдействието на компетентни лица

във форуми извън страната . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Optium написа:

Много бих доволен да чуя някакъв разумен отговор от вас относно този проблем , а не някакви ЗАКЛИНАНИЯ, УПРЕЦИ /към моя милост/

и АЛАБАЛИЗМИ .както в повечето случаи . . . до сега !?

Разумният отговор е че за да използваш тази програма е необходим бърз компютър.За сравнение ще ти дам пример.С процесор I7 RAM 8 тб. и хард диск 1 тб. ,които имам на един лаптоп, обработвам 5 минутно видео поне няколко часа.А рендването накрая в формат H.264 HD ,трае между 1 и 2 часа.С другия лаптоп ,койте е със  SSD памет и RAM 16 гб.такъв клип около 5 минути го рендва за по малко от 10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Optium написа:

Защо след серизните данни и факти публикувани от мен в темата, в нея продължават се "изявяват" познати ми вече разни смешници и

учили-недоучили досадници от местните ни форуми, които аз вече предвидливо съм ги ИГНОРИРАЛ /блокирал/ от години !?

Свършиха ли се вече ЗНАЕЩИТЕ и МОЖЕЩИТЕ хора в тази държава, като тук НАИСТИНА останаха под "покровителството" на ГЕРБ

да се подвизават само хора . . .втора категория !?

Наистина ще трябва за сериозни въпроси /изключая битовизми, алкохол и жени/ да се търси съдействието на компетентни лица

във форуми извън страната . . . 

Мрънкаш ли, мрънкай, на следващата ти тема във форума вече съвсем никой няма да отговори!

На каквото си постелиш, на това ще легнеш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...