Премини към съдържанието
Maleficient

За мъжете, които оставят "следа" в живота ни

Препоръчан отговор

Много е приятно човек да не позволява на личните му травми да оказват влияние на общуването му с други хора. Абсурдно е да генерализираш хората. Много щастлив и освободен се чувстваш, когато се заинатиш и просто откажеш да носиш тази омраза. Когато седнеш и разсъждаваш малко на какво се дължи дадено поведение можеш сам да си отговориш на много въпроси, даже да оправдаеш постъпките на някого и да му простиш, защото хората са много слаби и неосъзнати в често от случаите.  Аз вярвам, че в същината си хората не са изроди, че дори и някой да направи голям гаф и да нарани друг много, в повечето случаи не е целенасочено, не защото е зъл и му е приятно  другите да страдат. Нищо добро не те чака, ако живееш с тази нагласа “Бях сред такива хора, те ме направиха такъв, край...  вече мразя всички, които приличат на тях по еди кой си признак”, това е абсурдно. 

Давам го като съвет, защото аз също ме съм израстнала в нормално семейство на любов и разбирателство и при мен е повлияло така, че да се заинатя и да не продължавам тая верига на омраза и нещастие, а да и противодействам и се чувствам прекрасно в момента.

Много е лесно и приятно да имаш позитивна нагласа и вяра в хората и доброто :) Най-вероятно звуча като някое хипи на lsd 😄 Обичайте се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво Aleksandra! Много добри и позитивни думи спрямо бабата от горният пост. Сега ако се заинатиш за това, за което пита преди няколко дни, единствено ще спечелиш в живота и ще станеш една млада, красива и желана дама, на която мъжете ще се радват а други жени само ще ти завиждат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:освен да Благодаря на Александра, че се появи в точния момент, за да балансира малко експанзивността на потребителка, която не разбира написаното от мен, друго не се сещам.

Дано се получи ползотворен диалог!

Мерси и Приятна вечер :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Aleksandra Olegova написа:

Много е приятно човек да не позволява на личните му травми да оказват влияние на общуването му с други хора.  

😄

Много ли е приятно!? Да! И плюс това никой не е успял да го постигне. Досега. Може би вие сте първата, психиатрично чудо. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mediterranean написа:

Много ли е приятно!? Да! И плюс това никой не е успял да го постигне. Досега. Може би вие сте първата, психиатрично чудо. :)

Манталитетът на губещия. Но бъдете си такава щом искате. Ние може да се фокусираме обратно на темата. Тя не е за нечии травми и проблеми. Мисля, че на това обърнахме достатъчно внимание - а то трябва и ответна реакция все пак.

Не можеш да помогнеш на човек, който не желае да му бъде помогнато. Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mediterranean написа:

Еххх, много сте кисела, значи... 🍋🍋🍋 

Никой не може да ви спре да изпитвате гняв и омраза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам диалозите сякаш някой е започнал да говори със себе си. Мда ...

преди 4 часа, Lumberman написа:

- а то трябва и ответна реакция все пак.

много лесно се прави ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Lumberman написа:

Манталитетът на губещия. 

Не можеш да помогнеш на човек, който не желае да му бъде помогнато. Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш.

Как пък вие ще ми помогнете с общите си съвети за положително мислене!? 

Вие много насериозно сте се взели. Чувствата на човек не се променят с бръщолевения на псевдо-психолози. Тежки травми от детството не се премахват с преструвки и фалшиви усмивки пред хората. Каквито са вашите съвети реално.

Следите остават... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mediterranean написа:

Следите остават... 

Да, тук ще се съглася с Вас ...

И не може да е по друг начин.

Въпроса се свежда до това - Да не се срамим от тези белези, но и да не афишираме същите.

Озлоблението към противния пол, а понякога и към собствения пол е определено свързана с не изказано озлобление към родителите ни.

Всеки минава през така нареченото бунтарство и отричане от родителите си, а в днешно време повечето деца са плод на разведени или по-точно разделени родители.

С течение с времето бавно и несъзнателно попадаме в парадокса - Искаме да сме нещо различно от нашите родители, но де факто се превръщаме в тяхно подобие.

Да превъзмогнеш предразсъдъците си не е лесна работа, но с достатъчно воля се постига.

Да,

преди 4 часа, Mediterranean написа:

Чувствата на човек не се променят с бръщолевения на псевдо-психолози. Тежки травми от детството не се премахват с преструвки и фалшиви усмивки пред хората.

НО, чувствата са свързани с нашето съзнание, което е "градинаря" на нашето подсъзнание.

Първата крачка която трябва да направил е да си признаем, че имаме проблем с чувствата.

Да, има много психолози, но има и психиатри. Не от всеки завършил психология става психиатър.

И пак да повторя - Основното действащо лице за пренастройка на нашите чувства сме ние самите, а не някой извън нас. Самите ние решаваме какво да изпитваме, какво да излъчваме (споделяме) и да "програмираме" нашето подсъзнание. Активното ни мислене, а не бръщолевения променят чувствата ни.

Ето и примера - Вие бръщолевите и привличате бръщолевения. Тук, а и не само тук - излъчвате своите чувства към мъжете и получавате това което искате. Обръщате внимание само и единствено на мнения които да потвърждават вашата теза и не давате шанс на друго мнение извън Вашето.

Изобщо не си позволявате да допуснете, че може да има и друго. Отричате и изисквате доказателства  за съществуването на противното.

Изкарвате се онеправдана, а де факто сте неоправдана. Но, по-важното е, че Вие желаете това. Така осмисляте своя живот. В основата за Вас е по-важно да Ви обръщат внимание, да привличате внимание и запълвате празнотата от липсата на внимание в действителността.

Запомнете - Вие не сте в състояние да промените света около Вас, но сте в състояние да промените обстоятелствата около Вас.

Всичко свързано с Вашия живот е в резултат на Вашето подсъзнание, което обаче се управлява от Вашето съзнание и само и единствено Вашето активно съзнание може да доведе до качествени изменения в подсъзнанието Ви. Не бъдете пасивна спрямо себе си. Каквато и активност да проявявате спрямо другите, то същата не ще доведе промяна на чуждото подсъзнание, а ще "калцира"  Вашето подсъзнание. Вместо да обръщате внимание на чуждото, то обърнете внимание на своето.

Кратко казано: Правете нещата които зависят от Вас и не мислете за нещата извън Вас.

Любовта не се научава, а се споделя. Споделяйки омраза - получавате омраза. Та - това ли искате и/или желаете, а?!

п.п. Съществуват и индивиди които са успели да се излекуват от травмите в детството, а така също и индивиди израсли в щастие и любов. Вие избирате какво да излъчвате и ще оставите в бъдещето като вид наследство.  От Вас зависи дали ще се превърнете в това което най-мразите или ще успеете да превъзмогнете омразата си и ще се промените към това което обичате.

Замислете се какво обичате, м?! Май усещам недостиг на споделени чувства ... :)

Свързано изображение

Ето една истинска корейска красота ... :)     

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 1:28, Mediterranean написа:

Сега пък и се загрижили за мен, щяла съм само аз да страдам. Много ме обичкат тия бе, много са се загрижили за мен. :D

Леле, и аз ви заобичах. Как искам да ви прегърна и целуна сега. :D Обожавам ви мили мъже! Вие сте феноменални! :D

Това вече е съвсем друго нещо! За малко ме нямаше и сега гледам, средиземноморската сирена ме е заобичала много, щото съм феноменален!:angry: Така си е, феноменален съм, и никой не е по-феноменален от мен. Сирено, ще ме прегръщаш, обожаваш и целуваш ако си в моето обкръжение, а аз ще те излекувам много бързо от заболяването ти. Няма да посмееш повече да мразиш мъжете, а ще ги заобичаш, защото са мъже, и ще знаеш, че са ПО и НАЙ от жените понеже природата ги е създала такива!

на 12.06.2019 г. в 19:13, Maleficient написа:

:offtopic_s:освен да Благодаря на Александра, че се появи в точния момент, за да балансира малко експанзивността на потребителка, която не разбира написаното от мен, друго не се сещам.

Дано се получи ползотворен диалог!

Мерси и Приятна вечер :)

Здравей,  и аз се радвам, но не забравяй, че си ми обещала подходяща тема, където средиземноморското чудо да се развихри, а пък аз да се разлошавея и да видим кой кого!:lol6:

преди 22 часа, Aleksandra Olegova написа:

Еххх, много сте кисела, значи... 🍋🍋🍋 

Никой не може да ви спре да изпитвате гняв и омраза.

О, може може! Я, да е при мен, пък да видим дали няма да се спре с този гняв и омраза. Ще стане кротка, като агънце и няма да посмее да мрази повече никого! Лесно ще я науча аз нея, на ред и дисциплина!:*

преди 7 часа, Mediterranean написа:

Как пък вие ще ми помогнете с общите си съвети за положително мислене!? 

Вие много насериозно сте се взели. Чувствата на човек не се променят с бръщолевения на псевдо-психолози. Тежки травми от детството не се премахват с преструвки и фалшиви усмивки пред хората. Каквито са вашите съвети реално.

Следите остават...  

Правилно! Чувствата на човек не се променят с бръщолевения на псевдо-психолози, но тук не говорим за човек. Става въпрос за жена болна от феминизъм. Тогава се вземат по-специални мерки, а лечението протича според степента на заразата!:lol6:Следите, които ще останат след това, ще заличат предишните следи.:*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че някой се е научил да хвърчи ... :)

Ми чи тъй се прави .... къ нема се дава, а не се отнема ... :)

Браво!!!

преди 27 минути, herkules2 написа:

Следите, които ще останат след това, ще заличат предишните следи.

Чуждите дефекти могат да станат наши ефекти. Сълдърт Делимано ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, herkules2 написа:

Става въпрос за жена болна от феминизъм. Тогава се вземат по-специални мерки, а лечението протича според степента на заразата

Заслужава ли си да се занимаваш? На края може да си окаже, че си си загубил времето. Няма ли да е по-добре да бъдеш  с приятни и позитивни хора 😁☹️

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Няма да посмееш повече да мразиш мъжете, а ще ги заобичаш, защото са мъже, и ще знаеш, че са ПО и НАЙ от жените понеже природата ги е създала такива!

Както мъжете не трябва да се хвалят, че са мъже, така и жените не трябва да се пъчат, че са жени (или да се тюхкат, че не били мъже), защото нито едните, нито другите имат пръст в биологията и не те са се направили такива. Това им е дадено. Трябва да се научат да живеят с тая даденост, в хармония с естеството си, а не в постоянна вражда с него. Това, че мъжът е създаден с определени предимства пред жената не означава, че от жената няма полза. Защото очевидно е имало нужда и от нея, както има нужда и от петел, и от кокошка.

А на Средиземноморската ще ѝ пиша като имам повече време. Но тя очевидно се е примирила с поражението си, или се е научила да го обича. Хората тук ѝ дадоха множество конкретни съвети, които ако желае да приложи - промяната е гарантирана. Само че липсва осъзнаване на проблема и тежката ситуация, в която е. Трудно се изтрезнява от феминизма. На първо място, чувствата не трябва да бъдат водещи. Водиш ли се от емоции, оправия няма. Трябва да ги подчиняваш - духът да подчинява душата както мъжът жената :) Но това си е природна даденост за жените, да бъдат по-емоционални, не е нещо ново, но премине ли в осъзната норма на поведение, такива жени още повече си вгорчават живота. Познавам такива примери, за които светът винаги е крив - и към тях лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, megatone написа:

Заслужава ли си да се занимаваш? На края може да си окаже, че си си загубил времето. Няма ли да е по-добре да бъдеш  с приятни и позитивни хора 😁☹️

Е, то зависи от ситуацията. Аз по някога нямам и секунда свободно време, а по някога намирам време. Кучето скача според тоягата, ама ако му даваш постоянно салам "кучешка радост" става кротко и те заобичва много. Тогава пак ще си с приятели и позитивни хора, но ще си имаш и куче, което ще е щастливо и :yanim:много ще те обича!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.06.2019 г. в 9:23, Lumberman написа:

Не можеш да помогнеш на човек, който не желае да му бъде помогнато.

Дали?

преди 11 часа, herkules2 написа:

Кучето скача според тоягата, ама ако му даваш постоянно салам "кучешка радост" става кротко и те заобичва много.

???

на 2.06.2019 г. в 20:00, 1601030130901401 написа:

Да трият. На груповия **** вече му казвали работа в екип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, 1601030130901401 написа:

Дали?

???

Не и ако няма какво да се коментира конкретно по темата.

Имахте Статус: Сбогом

Реално сбогуване ли беше или начин да се привлече внимание?

Уважаема Многоцифрена, напишете нещо смислено по тема. В противен случай оставяте зрителите и читатели да мислят, че сте ... безпомощна да се изразявате виртуално.

Чао.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Maleficient написа:

Не и ако няма какво да се коментира конкретно по темата.

Имахте Статус: Сбогом

Реално сбогуване ли беше или начин да се привлече внимание?

Уважаема Многоцифрена, напишете нещо смислено по тема. В противен случай оставяте зрителите и читатели да мислят, че сте ... безпомощна да се изразявате виртуално.

Чао.

Развалих интригата ли?

... или Ви липсва вниманието ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, 1601030130901401 написа:

Дали?

Wtf? Що за ботско наименование и отношение? Нещо имате да кажете по темата може би?

преди 6 минути, 1601030130901401 написа:

Развалих интригата ли?

Вие въобще не знам в какъв свят живеете?! И въобще с неидентифицирани субекти ми е някак безсмислено да се дискутира. Каква интрига, какви пет лева!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, 1601030130901401 написа:

Развалих интригата ли?

Обмислям Отвращаваш отговор .. явно Ви харесва.

Няма как да развалите нещо до което нямате достъп. Стремите се към внимание, но няма причина да Ви се обърне 

Извайвате скучните си светове и филми, но не ме занимавайте! Плоска сте!

преди 4 минути, Lumberman написа:

Wtf? Що за ботско наименование и отношение? Нещо имате да кажете по темата може би?

Вие въобще не знам в какъв свят живеете?! И въобще с неидентифицирани субекти ми е някак безсмислено да се дискутира. Каква интрига, какви пет лева!?

Не й обръщайте Внимание, или, оставете аз да си губя времето ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Maleficient написа:

Обмислям Отвращаваш отговор .. явно Ви харесва.

Няма как да развалите нещо до което нямате достъп. Стремите се към внимание, но няма причина да Ви се обърне 

Извайвате скучните си светове и филми, но не ме занимавайте! Плоска сте!

Не й обръщайте Внимание, или, оставете аз да си губя времето ;)

Брех, каква злоба и ненавист към различните ... .

Внимавайте да не си изплюете дроба, докато злобеете ...

на 13.06.2019 г. в 9:23, Lumberman написа:

Не можеш да помогнеш на човек, който не желае да му бъде помогнато.

Дали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали е "ѝ" или е "му", но май няма и значение. Така много лесно се губи внимание, поне моето. Може в реалния живот да отговоря нещо, да се заинтригувам дори, но не е моя работа какво точно осмисля подобни коментари.

на 12.06.2019 г. в 18:14, Aleksandra Olegova написа:

Много щастлив и освободен се чувстваш, когато се заинатиш и просто откажеш да носиш тази омраза.

Винаги съм считал инатенето за нещо отрицателно... Когато човек се дърпа и не иска да свърши работа, или някое животно като се запъне и не иска да върви. Дали това е думата? Някой кара ли ви да мразите, че да се инатите?

на 12.06.2019 г. в 18:14, Aleksandra Olegova написа:

Много е лесно и приятно да имаш позитивна нагласа и вяра в хората и доброто

Предполагам, че зависи сред какви хора си израснал и живееш. Ако живееш в Бронкс или Детройт, ще ти е по-трудно да си позитивен и да вярваш в хората, защото ще ти се наложи да си имаш работа с доста неприятни и недобри хора, на които не може да се вярва. Но в крайна сметка, аз мисля, че дори злото да победи, човек по-добре да загуби, но да е на страната на доброто.

Именно добрите примери са заразни и повече се помнят, за което е и темата. Но и за злия добрия е противен, тъй че...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, 1601030130901401 написа:

Брех, каква злоба и ненавист към различните ... .

Внимавайте да не си изплюете дроба, докато злобеете ...

Дали?

Като се върнеш към 2015 година май месец, та до сега, вземи и прочети какви глупости си писал бе младеж! Напиши нещо свястно, та да те запомнят хората с добро! Не си ли съгласен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, 1601030130901401 написа:

Дали?

А вие какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

бе младеж!

Жена е бре чич Стефчо :D (или нещо средно-де да знам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.