Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Обмислям закупуване на нов настолен компютър предназначен главно за игри. Бюджета е около 1500 лева, разбира се може да се увеличи стига да си струва инвестицията. Иска ми се да използвам RTX2060, но предполагам трябва доста да скочи бюджета за да влезе в конфигурацията. Нямам стар хардуер за използване(монитор и периферия - имам).. Игрите ще се играят на 1080p, разбира се след време обмислям и 1440p... Не съм много изчерпателен, но ако съм пропуснал нещо ще отговоря в коментарите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1070TI е стотина лева по-евтина и е същата работа - https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1070-ti-phoenix-gs-3996

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox

https://www.vario.bg/teamgroup-t-force-vulcan-dimm-kit-16gb-tlred416g3000hc16cdc01

https://www.vario.bg/toshiba-p300-high-performance-hdwd110uzsva

https://www.vario.bg/gigabyte-b450m-ds3h

https://www.vario.bg/seasonic-focus-gold-650w-ssr-650fm

И остават 42 лв. за кутия което е твърде малко дори за бюджетна на която ще трябва и вентилатор да се купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Roujin Z написа:

1070TI е стотина лева по-евтина и е същата работа - https://www.vario.bg/gainward-geforce-gtx-1070-ti-phoenix-gs-3996

https://www.vario.bg/amd-ryzen-5-2600-yd2600bbafbox

https://www.vario.bg/teamgroup-t-force-vulcan-dimm-kit-16gb-tlred416g3000hc16cdc01

https://www.vario.bg/toshiba-p300-high-performance-hdwd110uzsva

https://www.vario.bg/gigabyte-b450m-ds3h

И остават 42 лв. за кутия което е твърде малко дори за бюджетна на която ще трябва и вентилатор да се купува.

Няма проблем да надхвърли малко с кутията и отделен вентилатор, а от варио предлагат ли сглобяване ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паметта в Никем е скъпа. Тази която си избрал предполагам си се подвел че е 2х8GB от цената.

Фокуса е на същата цена като Евото. 

Рам; 

http://nikem-bg.net/computer-components/G.SKILL-DDR4-2x4-3200-RipjawsV-F4-3200C16D-8GVKB/

Захранване;

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-620GM2-BRONZE/

Накрая остават 46 лв. за кутия (избраната е с 1 вентилатор отзад) тоест въпреки всичко парите са същите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка, струва ли си да дам тези пари отгоре за 2060 ? Става доста над 1500 реално, но пък компютър не се купува всеки ден. Мисля си, че 1070 е вече поостаряла, докато 2060 е ново поколение, но като гледам като performance са почти идентични..  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Ивайло Пецев написа:

Здравейте,
Обмислям закупуване на нов настолен компютър предназначен главно за игри.

И каква е причината да смениш AM4 системата, която си закупил преди две години ?

преди 18 часа, Ивайло Пецев написа:

Иска ми се да използвам RTX2060, но предполагам трябва доста да скочи бюджета за да влезе в конфигурацията. Игрите ще се играят на 1080p, разбира се след време обмислям и 1440p...

Референтен дизайн Vega 56 в момента се намира за 467 лева. Sapphire Pulse 56 540 лева. И двете с две игри. В близко бъдеще по-добра карта за 1440P на тази цена няма да намериш, нито от Nvidia, нито от AMD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Ивайло Пецев написа:

Мисля си, че 1070 е вече поостаряла, докато 2060 е ново поколение, но като гледам като performance са почти идентични..  

Не 1070 а 1070TI. И вече ти отговорих на въпроса за около 100 лв. отгоре получаваш Ray Tracing но реално картата е слаба за целта тоест смисъл няма.

Дори да имаше пари за топ-видеокарта и да се абстрахираме че новите си падат малко пиратки не знам колко точно игри имат поддръжка...

п.с. Линк към количката във Варио не можеш да дадеш. Ако искаш  мнение трябва да дадеш линкове за всяка част иначе няма как да ги видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Roujin Z написа:

Линк към количката във Варио не можеш да дадеш

Количка, не знаех :D винаги съм се чудил защо от варио или се праща част по част или със скрийншот.. Така де да, говорим за TI версията, но вече е на няколко години затова.. Иначе да, четох, че малко игри поддържат ray tracing.. Явно ще бъде с TI-ката..

преди 37 минути, Inno написа:

И каква е причината да смениш AM4 системата, която си закупил преди две години ?

Не съм с AM4, както и да е.. Компютъра на родителите ми отиде в кофата, решил съм да им направя подарък, а да си купя нова конфигурация за мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Пецев написа:

Количка, струва ли си да дам тези пари отгоре за 2060 ? Става доста над 1500 реално, но пък компютър не се купува всеки ден. Мисля си, че 1070 е вече поостаряла, докато 2060 е ново поколение, но като гледам като performance са почти идентични..  

Според мен не си струва, поне не и на конкретната цена. 850 лева за RTX 2060 e ''леко'' безумна цена. Ако гледаме само двете то в дългосрочен план 2060 е по-добрия вариант, заради архитектурните промени, но пък има 25% по-малко памет, което рано или късно ще е проблем, при 1440P.

Доста небалансирана конфигурация според мен. Всичко е за сметка на видео картата, която заема почти 50% от бюджета.

Липсва SSD.

п.с

Безсмислено е да купуваш 2*** процесор по-малко от два месеца преди 3**** да се появят на пазара.

преди 56 минути, Ивайло Пецев написа:

Явно ще бъде с TI-ката.. 

Само да не се опариш. Ако ще е някоя от предложените 1070Ti в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Inno написа:

Моля? Това са нови карти с гаранция а моделите (Phoenix, Gamerock и Jetstream) са високия клас.

https://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_1070_Ti_Super_JetStream/35.html

Или я сравняваме с новата? Ето я Gaming Z - https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_RTX_2060_Gaming_Z/36.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Roujin Z написа:

Моля? Това са нови карти с гаранция а моделите (Phoenix, Gamerock и Jetstream) са високия клас.

За да не се самоцитирам отново: Конфигурация до 1500 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Inno написа:

преди 13 минути, Inno написа:

За да не се самоцитирам отново

Не зная какво толкова трябва да се притеснява за цената.Нали не смяташ за нормално толкова време след пускането им на пазара да се продават за 1050 -1100 лева. При някои търговци все още можеш да откриеш такива цени за 1070 ТI , но аз не бих платил такава сума за конкретния продукт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и паметта е на по-ниски цени. При положение че получаваш пълната гаранция не виждам какво те притеснява кой на колко я продава?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-TeamGroup-Vulcan-schwarz-rot-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1212324.html

А конкретно румънците и гърците не са от най-изгодните и не бих правил сравнение с тях.

п.с. Последно гледах 1080 намалени на 300 евра при швабите.

Не знам колко бройки могат да се закупят при подобни намаления но това са 585 лв.

тоест добра печалба за всеки търговец дори да ги пусне по-евтино от нормалното.

А дори са с пълна окомплектовка не в найлонче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Не зная какво толкова трябва да се притеснява за цената.Нали не смяташ за нормално толкова време след пускането им на пазара да се продават за 1050 -1100 лева. При някои търговци все още можеш да откриеш такива цени за 1070 ТI , но аз не бих платил такава сума за конкретния продукт.

Естествено че 1050-1100 лева не е нормална цена и никой търговец няма да я продава на тези цени, защото изобщо няма да се купува, на фона на RTX 2060. Според Pazaruvaj последно е струвала толкова юли-септември 2018г. Поне според мен е очевидно че цената от 640лв. е ''прекалено добра за да е истина''. Дори не ми го побира ума как се препоръчва с лека ръка, не само тук но и в един друг форум ('айде за него не трябва да съм изненадан). Ако имах интерес към картата не бих купил от нито един български търговец преди да разбера защо цената е такава. Естествено няма да се обърна към тях, а към някой които има информацията и има способността да е обективен, тоест почти сигурно няма да е човек обвързан със тукашната ''индустрия'' или част от нея. Изобщо не искам да насявам притеснения, а по-скоро да подтикна към аналитична мисъл.

И за да не кажеш как така Vega 56 струва под 500 лева. Цитираните от мен цени са от Европа, а там референтна Vega 56 се намира за около и под 500 лева от вече доста месеци насам. В момента реф. 56 се намира за 239 евро в поне две държави, също важи и за Pulse 56 (275 евро). Естествено както обикновено на тукашния ''пазар'' търговците слагат космически надценки и цените са доста над споменатите.

преди 20 часа, Roujin Z написа:

При положение че получаваш пълната гаранция не виждам какво те притеснява кой на колко я продава?

А ти сигурен ли си че получаваш пълната гаранция и картата не е refurbished или кой знае какво ? Или не наблюдаваме някоя източно европейска ''далавера'' ?

Грешиш. Конкретния комплект е по-скъп във всеки един български магазин който проверих. Цени между 200 и 220 лева. До колкото аз съм наясно Vario не работят със български дистрибутори, а и комплекта не е наличен, тоест има голяма вероятност цената да не е тази, за която е обявен.

А конкретно румънците и гърците не са от най-изгодните и не бих правил сравнение с тях.

Търсих кои са на евтините 1070Ti в съседните страни и попаднах само на тези няколко карти като всичките са изключение от към цени спрямо останалите модели: Zotac GTX1070 Ti Mini в vatanbilgisayar за 622.90лв. (линк), Inno 3D GTX 1070 Ti 8GB X2 V2 (абсолютно трагичен модел) между 700 и 720 лева (линк) и на последно място Palit GTX 1070 Ti Jetstream за 643 лева в pcgarage.ro (линк), но е неналична, както и всички 1070Ti в сайта.

п.с. Последно гледах 1080 намалени на 300 евра при швабите.

Не знам колко бройки могат да се закупят при подобни намаления но това са 585 лв.

''швабите'' не ми говори нищо. И аз видях веднъж единична бройка GTX 1080 преди два-три месеца (не помня какъв модел) за 300 евро в Mindfactory (Mindstar,) но изчезна за буквално няколко минути. Такива единични карти са рядко изключение и не изграждат никаква статистика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда от спорове. Няма да лъжа и аз винаги съм скептичен към евтините неща във всяка една сфера. Ето това направих аз, 200 лева не са болка за умиране, ако си струва, ако не - ще си остане с първия вариант, който предложи @Roujin Z . Да попитам сега до въпроса със сглобяването, на полето за допълнителна информация ли пиша, че искам да бъде сглобена ? За което си плащам 40 лева ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Пецев написа:

Няма нужда от спорове. Няма да лъжа и аз винаги съм скептичен към евтините неща във всяка една сфера. Ето това направих аз, 200 лева не са болка за умиране, ако си струва, ако не - ще си остане с първия вариант, който предложи @Roujin Z . Да попитам сега до въпроса със сглобяването, на полето за допълнителна информация ли пиша, че искам да бъде сглобена ? За което си плащам 40 лева ?

Няма спорове, нито лоши чувства :). Просто си споделих съображенията, за да няма опарени накрая. Може и да греша естествено.

Въпросната Gainward 1070Ti (заедно със не-GS модела) наистина е една от най-добрите 1070Ti като единствения по-сериозен минус е теглото и рамерите й. Тестове от Igor Wallossek (линк). Сравнение със още няколко модела, отново от Igor (линк).

Въпросния MSI модел отстъпва по-всички показатели, освен разбира се тегло и размери. Тестирование видеокарты MSI GeForce GTX 1070 Ti Armor: необходимый минимум.

Ако имаш намерение да ползваш картата дълго време по-добрия вариант ще е Vega 56, особено в предвид факта че имаш намерение да минаваш на 1440p. По-евтина е дори от Gainward модела, а карта с референтен дизайн в момента се намира на безумно ниски цени, доста по-ниска от тази на 1070Ti GS. Производителността не е по-ниска от тази на 1070Ti, напук на резултатите от масовите ревюта. Достатъчно е да си поиграеш малко със Wattman или OverdriveNTool. Може да изстискаш и още няколко процента оптимизирайки ''таймингите'' на паметта - линк. Ето и резултата във игрите с Vega 64 (линк).

На всичкото отгоре идва и с две игри на стойност 244-264 лева. ''Златното'' издание на TCtD е малко по скъпо в магазина на Ubisoft, отколкото в Steam, затова е и разликата.

Нямаш SSD а на съвременна конфигурация, особено от такъв клас е задължително. Все пак не сме 2009г. :).

И пак да го напиша - безсмислено е да купуваш Ryzen 2*** кажи-речи няма и два месеца преди да се появи 3*** на пазара. Впрочем Computex keynote-а на AMD е след пет часа и половина, но едва ли ще се спомене много за процесорите.

Ако толкова бързаш може би ще е добра идея да смениш магазина, защото може да почакаш известно време за паметта, процесора и твърдия диск.

П.С: Ако конфигурацията ти е тази в подписа по-добре остави нещо друго на родителите си и намери 8600К втора ръка и смени картата със минимум GTX 1070. Добави и още рам (или най-добре продай старата) естествено двуканален режим за да не се чудиш накрая защо 50% по-бързата карта не е по-бърза от старата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Inno написа:

И пак да го напиша - безсмислено е да купуваш Ryzen 2*** кажи-речи няма и два месеца преди да се появи 3*** на пазара.

Явно няма да е така положението и няма да видим бозайници захвърлени във водни басейни, по думи на някои потребители, нито 6 ядрени процесори за 100 долара, по думи на някои остри-по-ръбовете инфлуенцърджии.

Цената на R5 3600 е $200, а R5 2600X - $250, което значи че в Европа първия ще е близо 400 лева, втория близо 500лв. Сегментацията при охладителите е същата както при 2***. R5 3600 с Wraith Stealth, 3600X със Wraith Spire. В момента най-ниските цени на R5 2600 и 2600X в Европа са съответно 255 и 345 лева. Ясно е че производителността ще е доста нагоре, но в конкретния случай аз лично бих избрал R5 2600 за 255 лева, пред R5 3600 за 390 лв., в името на по-балансирана конфигурация с по-добри компоненти. Това е в случай че трябваше да купувам нова конфигурация, което със сигурност не бих направил.

Естествено преди да се появят добри тестове от трети страни е рано да се правят сигурни заключения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за изчерпателните отговори. За SSD-то си прав, но това е най - лесно след време да го купя отделно, но от толкова много писане ти така и така не даде една цяла конфигурация. Все още не знам какво да купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля това да е, благодаря на коментиралите и за съветите, мисля, че това е най - балансираното от всичко + вече не съм на 15 нямам цялото време на света да кисна на компютъра по много време и не мисля да се изхвърлям твърде много и ненужно. Утре ще поръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло Пецев написа:

Благодаря ти за изчерпателните отговори. За SSD-то си прав, но това е най - лесно след време да го купя отделно, но от толкова много писане ти така и така не даде една цяла конфигурация. Все още не знам какво да купя.

Ти знаеш най-добре, но аз ако ''след време'' значи 6 месеца то не си струва да ''мъченичестваш'' толкова време.

Задължително ли от Vario трябва да е всичко ? Не бих купил нещо кои знае колко по-различно от вече предложеното.

Със сигурност не бих сложил m-atx платка във ATX кутия, за такава определено АTX платка.

Дънна платка: Бих се насочил към стабилно и безпроблемно B450. Най-вероятно MSI B450 Tomahawk (ако е ATX), освен ако няма някакви сериозни минуси. От към VRM, то и ATX B450 дъната на MSI са доста над конкуренцията. Ако след време решиш да ъпгрейднеш към R7 3700X или 3800X не би трябвало да имаш проблеми (линк). Едва ли бих купил въпросното Gigabyte дъно - има само един system fan header, което ми се струва леко спартанско. Като гледам липсват и Debug LED-та. Томахавката е 194 лева в Немския Амазон.

Процесор: R5 2600. Намира се между 255 и 265 лв. в определени Европейски r/etailer-и. Ако си в неклиматизирано помещение няма да е зле да помислиш за някакъв охладител. Някаква 120mm ''кула'' за 50-60 лева ще е напълно достатъчна.

Памет: Със сигурност бих заменил паметта със Hynix CJR комплект. Обикновено са на същата цена или минимално по-скъпи от повечето AFR/MFR китове. Във една друга, леко безсмислена тема post-нах линк към един друг форум относно факта, че чиповете в някой Corsair китове са томбола (линк). Въпросните два кита - CMK16GX4M2B3200C16W и CMK16GX4M2B3200C16 явно също са на късмет (линк). Ако чиповете са Samsung B-die най-вероятно ще уцелиш джакпота, със Hynix CJR едва ли ще има за какво да съжаляваш, а ако е Hynix MFR/AFR едва ли ще си особено щастлив. Аз не бих заложил на късмета, а на сигурно. Последно във Vario гледах този  Hynix CJR, но в момента не е наличен (линк). От това, което е ''налично'' има CMW16GX4M2A2666C16. Не съм го чел, но уж се клокват доста добре, 3600MHz със фабричните главни тайминги (линк). В Немския амазон е на добра цена - 183.60лв.

Тема за CJR в Hardwareluxx (линк).

Ако ти се дават повече пари може да погледнеш F4-3000C14D-16GVK за 260 лева (линк). Ето TridentZ версията (същите чипове и bin) на интел платформа с mini-itx дънна платка (линк). Samsung спират производството на Samsung B-die, мисля още това тримесечие, та ако си решил да купуваш, купувай докато има. Имай на предвид че платката е от не малко значение. Подобен кит едва ли ще го докараш над 3200MHz на Gigabyte DS3H, а и определено няма да е най-балансираната комбинация.

Тема за CJR в Hardwareluxx (линк).

Твърд диск:  нещо надеждно според нуждите ти, което да не се скапе за отрицателно време.

SSD: Бих заложил на обем (поне 480/500GB) и естествено не на последно място на нещо надеждно - Crucial MX500 500GB или някои от конкурентните му модели. По възможност бих избягвал най-бюджетните модели без DRAM буфер.

Захранване: Тук най-вече какво на какви пари ще намериш. За 144 лева едва ли ще попаднеш на нещо по-добро от въпросното SSR-650FM, освен ако не е нещо на солидна промоция. Би трябвало да е стабилно и повече от достатъчно за Vega 56, дори и със разумен оувърклок. Ако няма да чакаш две-три седмици може да го поръчаш и от Vario, особено в предвид доста добрата цена. Проблемите би трябвало да са отдавна оправени, но все пак ще го посоча - Seasonic updated statement after the investigation of the Focus Plus ''Compatibility'' Issue.

Кутия: Същото и тук. Едва ли бих купил въпросния модел. Има някои известни минуси, описани тук (линк). Производителността също няма да е добра във фабричния вид, всъщност ще е трагична и не бих сложил Pulse Vega 56 в нея, нито дори карта с референтен охладител, която ще изкарва ефективно всичката топлина от кутията. Ако добавиш подходящите вентилатори може и да се окаже доста прилична.

Видео карта: Със сигурност Sapphire Pulse Vega 56 (линк). Най-добрия 56 модел след Sapphire Nitro+. На цена от 540 лева няма конкуренция, но ако е 600 или повече може би няма да е най-налудничавата идея да се закупи референтен модел + допълнително охлаждане (Raijintek Morpheus или AIO). За голямата част от хората е неоправдано, особено в предвид какво представлява Sapphire картата. Референтните модели имат пълноразмерната платка, която е доста по-подходяща (или по-скоро наложителна), ако обмисляш да намериш лимита на картата. Pulse използва платка от Vega Nano, която е буквално наполовина (6 фази) на референтните модели. Инженерите на Sapphire са се погрижили с отделна охладителна система специално за захранващата част, та няма никаква причина за притеснения, поне докато си с фабричния охладител.

Впрочем дори и да купиш референтна карта и не смениш охлаждането едва ли ще сгрешиш, особено ако не смяташ да инсталираш допълнителни вентилатори и да смениш охладителя на процесора, поне на първо време. След смяна на пастата с нещо добро и undervolt (и без това силно препоръчителен за всяка Vega) картата изобщо няма да е това, което се описва по ревютата. Естествено идва лято и ако в помещението ти е 30 градуса нещата може да са различни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Ивайло Пецев С горния ''коментар'' исках да покажа термални снимки на 56 Pulse (линк). Няма никакви проблеми с температурите, дори и при близо 250W консумация в ''затворена кутия''. Единствено се образуват ''горещи точки'' от трите малки IR 3598 чипа, отговарящи за контролирането фазите на ядрото, но температурите са в нормата. До колкото виждам това е с премахната задна планка, която би трябвало напълно да елиминира ''горещите точки''. Въпросните IR3598 при карта с реф. дизайн играят ролята на ''удвоители'' на PWM сигнал от главния контролер, за осъществяване на 12-те фази.

Относно паметта: Съвсем забравих за новите Micron E-Die чипове. Към момента се намират във Crucial Ballistix Sport LT 2X8, 3000MHz CL15-16-16, 1.35v и още някои други китове;

Въпросните Crucial стикове са в три разцветки - сиво, червено и бяло. Явно си след бяла естетика, тоест белия модел (BLS2K8G4D30AESCK) изглежда като логичното решение, особено на цена от 156 лева (линк). На тази цена е феноменален кит и е най-доброто за Ryzen, ако човек търси максимален ''трясък за лев''.  Сивия модел е ''наличен'' във Vario, но на космическа цена от 259 лв.Поне от това, което намерих из няколко reddit теми:

My experience with Micron E-Die - 3600CL16 on Ryzen 1st Gen.

How does micron E-die fare for memory overclocking? Тук ми направи впечатление следния коментар:

''Platform preferences: Intel's combined tRCDtRP for 1151 is a big limitation on this ram, does great on ryzen though.''

''Recommended for: Awesome option for cheap Ryzen daily, on Intel Hynix CJR is probably better as it does higher frequency and doesn't need tRCD as high, but this is still a very good option. Seems to be more consistent than Samsung B-die, so should outperform unbinned/OEM B-die.''

Micron E-Die 3733MHz CAS16 1.4v

Anyone else have experience with 8Gbit Rev E Micron memory? Got 16GB (2x8GB Single Rank) sticks running 3466MHz on Ryzen 1st Gen 1600. Тук ми направи впечатление, че потребителя keenan316 е постигнал 3600MHz 14-20-15-26 @1.45v. на MSI B350 PC Mate. Убеден съм че същото ще е възможно и на B450 Tomahawk. Интересно ми е дали подобни честоти ще са реалност на останалите B450 дъна, но имам предчувствие, че специално на Gigabyte дъната ще са доста по-ниски.

П.С. Изглежда че Amazon не доставят Ripjaws V B-die комплекта до страната, но може да го поръчаш с фирма превозвач. При наличието на Crucial кита обаче изобщо не бих дал 100 лева отгоре. Mindfactory до колкото знам също не доставят извън Германия, тоест единствения вариант за доставка е с фирма превозвач.

Моля модератор да изтрие горния коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...