Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ще използвам темата да споделя нещо. На компютрите с Уиндоус 10 браузерът Опера има десетина мегабайта инсталиран софтуер , но на този с Уиндоус 8.1 се виждат сума гигабайти. Как да се обясни тази огромна разлика? Преинсталиране на Операта не променя нищо. При ровенето във файловете на този огромен запис се стига до две неща, които са носители на този обем, но при опит да ги изтрия излиза предупредителен прозорец за опасност и не посмях. И на двата вида компютри ОС е на ССД.

Екранна снимка (65)_cr.jpg

Екранна снимка (66)_cr.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, DarkEdge написа:

Ти твоя лична тема някога пускал ли си?

При бегъл преглед на първите няколко страници (от общо 54). Въпросът ми беше на какво се дължи огромната разлика при 10 и 8.1.

66.jpg

преди 10 часа, Raze написа:

Влез в папката

Папката е празна-няма файлове в нея. Не може да се разлисти повече. Явно е кеш, както предполага DarkEdge , ще опитам да я изтрия, да видя какво ще стане.

55.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, B3M2W0 написа:

Папката е празна-няма файлове в нея.

Нали осъзнаваш, че няма как да е гибайт размер и да няма съдържание/ По-вероятно нямаш права да видиш съдържанието й.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B3M2W0 написа:

Папката е празна-няма файлове в нея. Не може да се разлисти повече. Явно е кеш, както предполага DarkEdge , ще опитам да я изтрия, да видя какво ще стане.55.jpg

А пробва ли с TreeSize да я отвориш, да видим дали е празна? Само го стартирай като администратор преди това или цъкни на бутона в дясно като го стартираш, който е за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

няма как да е

Има как-нали и пространството, запазено за хибернацията, също е празно( след стартиране) , но стои и чака.

преди 16 часа, Raze написа:

Може да ползваш

Не ми се инсталира платена програма само за една проба, освен това WO 12  на  Ashampoo сканира без грешка и без оглед на права и пр, щом показва, че там няма файлове, съм сигурен, че това е някакъв запазен обем за  Операта. Много ми се щеше да чуя и мнението на Славчо, той си пада по 8.1 и Опера, може да знае нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата е безплатна, има и портативна версия, като не искаш да я инсталираш. Дадохме ти варианти да видиш какво има в папката - задай на първо време windows explorer да ти показва скрити и системни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 38 минути, B3M2W0 написа:

Има как-нали и пространството, запазено за хибернацията, също е празно( след стартиране) , но стои и чака.

нe e - там е файлът c:\hyberfill.sys
За да се вижда обаче трябвеа да е разрешено показването на дълбоко скритите системни файлове.
Ето инструмент за разглеждане на заетостта на диск(ове) - windirstat

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Raze написа:

Програмата е безплатна

Линка, който си дал:

221.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там може да си изтеглиш и безплатната версия, просто трябва да потърсиш. Не съм видял, но и 30 дневната да беше инсталирал, пак щеше да разбереш проблема ти от къде идва. Иначе ето я връзката за безплатната версия, където има и портативна:

https://www.jam-software.com/treesize_free/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, B3M2W0 написа:

Ще използвам темата да споделя нещо

Следващия път, когато отново се опиташ да дискутираш нещо, несврзано с темата, в която пишеш, ще бъде изтрито!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, B3M2W0 написа:

Не ми се инсталира платена програма само за една проба, освен това WO 12  на  Ashampoo сканира без грешка и без оглед на права и пр, щом показва, че там няма файлове, съм сигурен, че това е някакъв запазен обем за  Операта. Много ми се щеше да чуя и мнението на Славчо, той си пада по 8.1 и Опера, може да знае нещо.

Това мързела е велико нещо. Ето - https://www.jam-software.com/treesize_free/

Сваляне: https://www.jam-software.de/customers/downloadTrial.php?article_no=80&language=EN

Clip.jpg.af00e46f23f7d9f432d24a1da5dbbbf3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...