Премини към съдържанието
gibson58

Проблем с инсталиране на уиндоус 10

Препоръчан отговор

До сега бях с уиндоус7 ,но реших да сложа 10.Инсталирах го от флашка с майкрософтският тул,който си тегли ОС и си прави флашката.Инсталирах го ,но още на първото зареждане след известно време извади син екран с kernel security check failure.Оставих го да си инсталира всички драйвери и ъпдейти(аз нищо не съм инсталирал) и след това исках да инсталирам нещо .В момента в който стартирах екзето пак същия син екран.После без да правя нищо от време на време си вадеше същия екран.Пробвах разни фиксове от нета за този екран,но нищо не се откриваше.Посъветваха ме да сложа версия 1803 ,защото хардуера е стар ДДР3. Инсталирах наново и ми се появиха 2 версии на 10?!? Преинсталирах отново и станаха 3!!! А преди инсталиране форматирам дяла.Реших да го изтрия целия диск ССД и наново да направя дяла.Сега обаче не стартира а излиза син екран на който пише :

RECOVERY error code: 0xc0000034

Какво се случва идея си нямам,а лошото е,че машината ми трябва до понеделник,че работя на нея.Моля някой да помогне ако знае за какво сртава въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да споделиш на какъв хардуер се опитваш да инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,това сега видях,че съм забравил.

Дъно ASROCKZ68M/USB3

I7 2600K

2X8 GB HYNIX на 1600мхз,но съм ги вдигнал на 2100

ссд адата sp550

video HD7870 xt 2gb GDDR5 -машината от подписа.

В момента съм пуснал флашка с Hiren's и правя Memtest86

Дали да не пусна тест на ССД то но не знам с какво?

Иначе след като втората инсталация започнаха и сини екрани но с други грешки.При първата даваше само споменатата в началото kernel security check failure.

Накрая реших да пробвам пак да сложа 7 от диск,но като стигна до момента да се избере дял,изкарва,че няма драйвер за двд-то?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS активирана ли е Secure Boot?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще проверя,трябв али да е активиран?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За Windows 10 правен с Windows DVD/USB Tool - да.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да го открия в биоса...Къде е това нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или в раздел Security  или в раздел Boot

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gibson58 написа:

Ти си активирал UEFI, а не BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

getpubthumb?code=XZ207A7ZxazJI4i9utVYrWmBIWpDlVnjT3GV&linkpassword=undefined&size=1810x1356&crop=0&type=auto

pci rom priority - Трябва да е UEFI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си правил overclock, върни първо всичко на фабрични настройки/честоти. Извади плочките памет и пробвай само с една, после и само с другата дали ще го има пролема. Дай SMART статуса на системния диск. Преди инсталация форматираш ли дяла, на който ще инсталираш? Също ако нямаш важна информация на диска, може да пробваш да изтриеш всички дялове, преди да инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих пълен memtest86+ на рамта и не извади грешка.Да ,бях изтрил целият диск и създадох наново дяловете но не помогна.Сега бутнах настройката в биоса да е на EFI .UEFI нямам като опция,изтрих отново целият диск и създадох дяловете отново.Тоест създадох само 1 дял за Ос И оставих 15% неразпределено пространство, че знам че така се правело с ссдтата.Сега пуснах отново да инсталира уиндоус 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. Пак се показа RECOVERY Your PC needs to be repaired. error code :0xc0000034

Намерих някаква програмка за тест на дискове с поддръжка на ссд но нещо май не работи като хората,защото още в началото започна някакви грешки да дава.

a1e28e95514bef94728bc9d02277165f.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Raze написа:

Дай SMART статуса на системния диск

... ама няма кой да чете и да следва указания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш го тоя боклук и го мяташ в коша и си купуваш нов. Край на темата. SSD-to сдава багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Joss Bomon написа:

... ама няма кой да чете и да следва указания...

Нямам ос в момента и нямам с какво да го дам.на един от началните екрани в програмата изписа на смарт статус Ок!С какво мога да го извадя този смарт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно някоя компилация на

сергей стрелец

или live linux - записваш на USB с Rufus и стартираш. Но щом програмата за тест на диска ти дава грешки още в началото, проблема не е в програмата, а в диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Примерно някоя компилация на

сергей стрелец

или live linux - записваш на USB с Rufus и стартираш. Но щом програмата за тест на диска ти дава грешки още в началото, проблема не е в програмата, а в диска.

Той казва, че няма с какво. Инак по-добре Hierens от колкото другото...

преди 8 минути, gibson58 написа:

Нямам ос в момента и нямам с какво да го дам.на един от началните екрани в програмата изписа на смарт статус Ок!С какво мога да го извадя този смарт?

Нямаш ли някой стар забутан HDD инсталирай си OS на него, свали си програмки и тествай SSD-то. СПоред мен е сдало багажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pcservizpld написа:

Инак по-добре Hierens от колкото другото...

Не е много сигурно. Hiren's 15.2  може да има проблем с подкарването на по-нов хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Не е много сигурно. Hiren's 15.2  може да има проблем с подкарването на по-нов хардуер.

До сега не съм имал проблем с таз иверсия, освен това и той има Linux Live , а пък да не говорим че PE версията има и Win 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gibson58, пробвай това:

- Изключи SATA кабела от SSD, но остави захранващия кабел свързан.

- Включи компютъра и стартирай BIOS. Остави така компа включен около половин час. След това го изключи.

- Включи SATA кабела за данни обратно в SSD и включи компютъра, и виж сега дали се вижда в BIOS.

Пробвай след това инсталирането на Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах всякакви дос програмки от хиренса но на всяка в началото ми дава "всякакви неща".SYS Loading Failed.Пробвах и да пусна mini XP и mini windows 7,не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг диск имаш ли или си само с това SSD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.