Премини към съдържанието
VladkoJ

CPU вдига градуси ,а fan-а си седи на 1200 оборота

Препоръчан отговор

току-що, VladkoJ написа:

Пари за инструменти не пестя :) 

Е аз го взех втора употреба от сервиза на моя познат дето се занимава с компютри. Той си взе нов и този ми го продаде на ниска цена.но вече 7-ма година си върши работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, вземи си купи и свястна кутия. Тоя сбирщайн с 20 вентилатора, освен да бръмчи, друго не прави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, N1K17Y написа:

Ми, вземи си купи и свястна кутия. Тоя сбирщайн с 20 вентилатора, освен да бръмчи, друго не прави. 

Ако има вентилатори си е друго. Колкото и да бръмчат си гонят въздуха вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

И да сложи повече няма значение, макар че казаното от теб е вярно. Докато се науча да слагам термопаста първите десетина пъти имаше свободни съчинения, но никой не се е оплакал все още, че машината му прегрява.

Принципно е така, но се хаби излишно паста и става мазало понякога, но ако не е топлопроводима не е голям проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Принципно е така, но се хаби излишно паста и става мазало понякога, но ако не е топлопроводима не е голям проблем.

Ти да ми видиш първите изпълнения при слагане на термопаста ще ме разстреляш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, N1K17Y написа:

мн си е добре за 14 годишна кутия, ич недей ми обяснява.Пробвах с на приятел кутия от 120 лв не знам си ко, паднаха с 10 градуса показанията,та е ся тръгнах аз пари за кутии да давам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, VladkoJ написа:

мн си е добре за 14 годишна кутия, ич недей ми обяснява.Пробвах с на приятел кутия от 120 лв не знам си ко, паднаха с 10 градуса показанията,та е ся тръгнах аз пари за кутии да давам :D

Така е, по-добре да си купуваш, пасти, термометри и вентилатори залепени с тиксо.

преди 41 минути, Емил Костов написа:

Ако има вентилатори си е друго. Колкото и да бръмчат си гонят въздуха вътре.

Този, под видеокартата, какво точно прави ? Върти горещия въздух из кутията. Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, N1K17Y написа:

Така е, по-добре да си купуваш, пасти, термометри и вентилатори залепени с тиксо.

Този, под видеокартата, какво точно прави ? Върти горещия въздух из кутията. Това е.

Щом го върти е добре. Проблемът не е в охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, N1K17Y написа:

За да ти е по-лесно да ме разбереш,ще ти кажа да :).

За да съм го сложил там може би има някаква забележима промяна не мислиш ли или при теб всичко трябва да ти е измерено в мм ,да е ново и подготвено като за теб ,за да стане работата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

или електропроводима?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, VladkoJ написа:

10  Градуса не са малки температури при компютърните кутии!

И не е задължително кутията да е 120 лв.

Проблема може да идва. че захранването е монтирано отгоре на кутията и при включването на перката на захранването не охлажда, а обдухва с горещ въздух кутията и всички компоненти около него.

Ако не ти се занимава да сменяш кутията, поне нареди вентилаторите на местата където трябва да са.

И направи що годе по добър мениджмънт на кабелите (Cable managment) със свински опашки (най евтиното решение),

колкото позволява кутията.

Той също помага макар и в по-малка степен за добър въздушен поток в кутията

Схемата, мисля че беше следната: Отгоре и от предния панел, трябва да вкарват свеж въздух от вън.

Отзад и от страничния панел трябва да извеждат топлият въздух на вън от кутията.

Ако имаш само два вентилатора, монтираш единия отпред, а другият на задния панел.

Важното в случая е и да настроиш вентилалаторите на подходящите обороти (в BIOS), ако са закачени директно към дъното.

Или ако са PMW, (с четири пина), кога да се включват на по-високи обороти.

Разбира се след, като оправиш проблема със температурите на процесора.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Щом го върти е добре. Проблемът не е в охлаждането.

Ми не, не е добре. Целта е горещия въздух да се изкарва навън. 

На автора му е реален проблема, че вентилатора на процесора не качва обороти автоматично. И вероятно му а хардуерен проблема, така че ако иска да мине тънко, трябва ръчно да зададе обороти на вентилатора. Ама ще му шуми. Или да стои с отворен страничен капак. Със смяна на термо пастата, да свали 2-3 градуса. Освен, ако охладителя не е добре закрепен, но ако не го е пипал, нямам как да стане. Ако искаш наистина да намалиш температурите, или афтърмаркет охладител, или кутия, която не е затворена отпред. 

И между другото, на това дъно, рамта ти работи на 1066мхз. Та, да си беше спестил парите и да беше купил свястна кутия, нещо от което реално щеше да имаш ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, N1K17Y написа:

И между другото, на това дъно, рамта ти работи на 1066мхз.

На кое дъно казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, N1K17Y написа:

И между другото, на това дъно, рамта ти работи на 1066мхз. Та, да си беше спестил парите и да беше купил свястна кутия, нещо от което реално щеше да имаш ползва.

Я пак :D Не знам защо толкова упорито продължаваш да ми намекваш за кутията като не знаеш кутията каква,как е разположена,къде е разположена,по какъв начин стои,как съм разположил перките,как съм настроил всичко и т.н. Последно преди да излезе този проблем с темп на CPU с тази кутия по същия начин който е на снимката видеото и в момента още държи 65 градуса,процесора 65,хардовете по 30 ссд с 2 градуса повече от харда и рамта топла като се има в предвид 100% usage.Продължавай да ми натякваш как ми е необходима кутия :) :D Това за честотата на рамта си го прочел от specification 5-та точка при използване на 4-те слота на рамта автоматчно честотата от 1600 пада на 1066,но това не е вярно :),даже сега е 1300 без да е натоварена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

spacer.png

На фул спийд перката,тук таме на едното ядро дига 80 и пада веднага

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Начи понеже пак почна да дига 100 градуса реших да си взема афтърмаркет охлаждане и си поръчах.Търсих такъв с голям радиатор за малко пари без значение какъв е вентилатора,защото него мога да го сменя когато ми скимне.Поръчах вчера,дойде следователно днес и го монтирах и сега за 5мин. макс темп на 100% лоад в прайм95 е 70 градуса вместо 100,което ме устройва перфе. Сложил съм и снимки 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да опитам да помогна и аз

биоса на дъното ми е същият - та какво направих аз :

в биос на три места имаш normal 0,75

почваш подред на 1вото и му задаваш manual 2.0 или 2.5 по твой избор

натискаш f10 и enter и стартираш уина

проверяваш на кой вент са му скочили оборотите най добре на отворена кутия

ако не е този на който искаш - пак в биос

същата процедура с номер 2

ако не го уцелиш и с номер 3

аз след всяка промяна - в уиндоус , влизах в aida 64 и гледах оборотите на вентовете да съм сигурен

image.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.06.2019 г. в 12:02, Петроff написа:

да опитам да помогна и аз

биоса на дъното ми е същият - та какво направих аз :

в биос на три места имаш normal 0,75

почваш подред на 1вото и му задаваш manual 2.0 или 2.5 по твой избор

натискаш f10 и enter и стартираш уина

проверяваш на кой вент са му скочили оборотите най добре на отворена кутия

ако не е този на който искаш - пак в биос

същата процедура с номер 2

ако не го уцелиш и с номер 3

аз след всяка промяна - в уиндоус , влизах в aida 64 и гледах оборотите на вентовете да съм сигурен

image.jpg

Това още в началото го правих,промяна няма + че сега не мога да пипам оборотите,щото вентилатора е с 3 кабелчета вместо с 4 като оригиналния кулер

spacer.png

Като гледам твоя датчик си показва правилно,а моя не бачи,тъй че проблема е във въпросния датчик,който сиг е на дъното.Няма да сменям дъно заради това като мога да си зема вентилатор с хубав поток,гледах има много и не са скъпи,които работят на постоянни обороти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай друго

1 намери код за активация на аидата из торентите

2 ако наистина датчика е скапан - не гледай градусите

а оборотите на даденият вент

ако оборотите са достатъчни +/- 1500 2000

то градусите да не те шашкат

3 провери за нова версия на биос - и я слагай

па може и датчика да тръгне  ... знаеш ли ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.