Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Първо се извинявам, ако темата не е за тук, нека тя да бъде преместена! Благодаря предварително!

Имам следния проблем - клиент съм на Булсатком и на двата телевизора гледам тяхната цифрова телевизия. Но искам да се откажа от тяхните услуги и да мина на ефирна телевизия. Единственото което знам е, че телевизорите трябва да имат тунер dvb-t. За единият телевизор Arielli LED 32DN6T2 проверих в нета и видях, че има такъв тунер, но за другия телевизор NEO TF-2288 не съм сигурна. Ето характеристиките му: https://www.technomarket.bg/televizor/neo-tf-2288-lcd-09108577 Никъде не пише за този тунер, на кашона му също не пише. Та въпроса ми е какво да направя. Как да свържа Ариелито, какво е нужно като настройки, антена трябва ли, някой моля, ако може да ми обясни. И трябва ли да купувам декодер за нео-то. И ако да, как се свързва и той. Но по-важен ми е Ариели, той ми е основен телевизор и на него се гледа всеки ден, другия телевизор Нео е на вилата и се гледа за 5-6 дни в годината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш си антена и ще гледаш цифрова телевизия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

връзваш антената, пускаш да сканира и гледаш :)

Обаче е много важно тунерът да е DVB-T MPEG4! Ако е MPEG2 - няма да може да гледаш нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влезте в настройките на телевизорите и изберете за източник антената - пуснете сканирането, ако въпреки липсата на антена хване поне една от 6-те цифрови ефирни канали значи ще стане работата и според района в който сте трябва да прецените дали да вземете пасивна или активна антена. Ако не хване нито един канал не е гаранция, че не може да работи с поставена антена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Ralica92 написа:

https://www.technomarket.bg/televizor/neo-tf-2288-lcd-09108577 Никъде не пише за този тунер,

849163905_.PNG.218862b023f3f3b36fd6d17dbd75ac9f.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

Аз като един неук да попитам - как заграденото гарантира, че този телевизор може да хваща ефирна цифрова телевизия в България?

Ех, какви времена бяха - кога добавяхме платка на стария Електрон за системата PAL :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основният ми телевизор е в село Горна Малина в центъра, а другия в град Батак в началото на града, ако това има значение. Та каква антена да си купя?

преди 12 часа, дръндю написа:

Понеже не разбирам.. това заграденото значи, че има такъв тунер, така ли?

преди 13 часа, zitrön написа:

Обаче е много важно тунерът да е DVB-T MPEG4! Ако е MPEG2 - няма да може да гледаш нищо.

Как да разбера дали е MPEG4 или MPEG2? В характеристиките не пише..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел активна, по скъпа е, но при лош сигнал помага.

Бих взел една и с нея да пробвам и телевизора на вилата, ако става се взема и втора.

Предполагам знаете кои канали се хващат.

Пробвахте ли дали без антена хваща сигнал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ralica92 написа:

Понеже не разбирам.. това заграденото значи, че ми ма такъв тунер, така ли?

това значи, че може да работи само с аналогова телевизия
а тъй като вече такава ефирна няма, ще трябва да си закупите допълнителна приставка за цифров сигнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Пробвахте ли дали без антена хваща сигнал?

Да, нищо не хваща.

Бихте ли ме дали пример за активна антена, смисъл линк към някоя да я видя какво чудо е това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намират се из сайтовете за втора употреба на символични цени нов внос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Как да разбера дали е MPEG4 или MPEG2? В характеристиките не пише..""

Нали не се съмнявате от написаното от мен?

Ако тези от Техномаркет бяха написали, че вторият (NEO) телевизор няма MPEG4 (за приемане на цифрова ефирна телевизия, защото в България отдавна няма ефирна аналогова) то той щеше да стои по складовете на веригата  Техномаркет непродаваем за вечни времена.Просто са го изкупили от някой турски склад за без пари и се мъчат да си оправят грешката с покупателите на този вид електроника.

Ето ви стандартите да се запознаете за обща култура:

http://tuj.asenevtsi.com/Media/M32.htm

За антената: Задължително е поне при първоначална автоматична настройка на който и да било телевизор , за приемане на телевизия да се постави в буксата му поне някакво малко парче кабел за да може последният да ви изкара това, което се приема сносно във вашият район. От там насетне с помощта на техник, ще решите какъв тип антена ще е най резултатен за региона ВИ!

"А тази антена ще стане ли, ще хваща ли нещо?"

Ще стане за първо време а може и да се окаже достатъчна за приемането. Това е важно за региона и предавателя, който се намира в същия регион. Антената да е по близо до прозореца или на открито и високо място!

преди 33 минути, Ralica92 написа:

А тази антена ще стане ли, ще хваща ли нещо?

https://s.click.aliexpress.com/e/cnC7r1Ve

В Техномаркет са по 12лв, а в Алиекспрес 2 лв. :D

Ами то така се прави "бизнес". Купуват се за по 20 цента от китайците и се продават на българина за 12 лева! И си в джаза. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ralica92 написа:

А тази антена ще стане ли, ще хваща ли нещо?

https://s.click.aliexpress.com/e/cnC7r1Ve

В Техномаркет са по 12лв, а в Алиекспрес 2 лв. :D

За кое населено място става въпрос, поне град ли е или село?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

За кое населено място става въпрос, поне град ли е или село?

Основният ми телевизор е в село Горна Малина в центъра, а другия в град Батак в началото на града, ако това има значение. Та каква антена да си купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, благодаря, пропуснал съм го това.

Все пак си мисля, че няма да мине с тези вътрешни антени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.