Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не намерих подходящ раздел, затова си задавам въпроса тук. Някой опитен с поръчките от AliЕxpress може ли долу-горе да ми каже колко ще струва нещо, което поръчвам от там до тук - България? Не намерих нищо точно, само попаднах на някакъв калкулатор преди малко, незнам дали е техен, но според него ако поръчам нещо с тегло примерно 2 килограма ще ми струва 20$ отгоре в сравнение с нещо, което е 1 килограм... В случая това не е от голяма важност, защото ще поръчвам кейсове за телефон, но ми звучи малко странно 20$ отгоре само за 1 килограм повече. Така че ако някой може да ми хвърли някаква по-ясна светлина, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В самия бай АЛи, когато си избереш нещо и има обявена цената за доставка до България. Има магазини с безплатна доставка, но има и такива, които предлагат същите артикули на малко по-ниска цена с платена доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, chasovnik написа:

В самия бай АЛи, когато си избереш нещо и има обявена цената за доставка до България. Има магазини с безплатна доставка, но има и такива, които предлагат същите артикули на малко по-ниска цена с платена доставка.

Хмм, разбирам английски доста добре, но я ми кажи примерно за този продукт: Цък , ти как разбираш каква е цената на доставката, аз виждам нещо за безплатна такава, благодаря за бързия отговор.

П.П: Ориентирах се, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, androns написа:

Безплатна доставка!

Capture.JPG

То пише че вече не е налично, но няма значение, тяхната стандартна доставка ( 14-28 дни) - 3.99$, но това си е за няма значение колко артикули предполагам, не за всеки по отделно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма обща доставка от различните търговци, всеки си пише начина на доствка.

Случва се, когато от един търговец се поръчат няколко артикула да е с обша доставка, но след уговорка на лични.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, androns написа:

Няма обща доставка от различните търговци, всеки си пише начина на доствка.

Случва се, когато от един търговец се поръчат няколко артикула да е с обша доставка, но след уговорка на лични.

Да, тъкмо се ориентирах и затова, незнам къде съм гледал и какво съм мислил 😁, благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и една друга подробност.Ако доставката е с DHL,тя до България е безплатна примерно.Но за да си вземеш стоката трябва да се платят разни такси на DHL и митницата.Аз веднъж изгорях така и никога повече DHL!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избягвам този сайт, тъй като продават предимно боклуци. След няколко месеца се скапват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan_pop написа:

Има и една друга подробност.Ако доставката е с DHL,тя до България е безплатна примерно.Но за да си вземеш стоката трябва да се платят разни такси на DHL и митницата.Аз веднъж изгорях така и никога повече DHL!

Най-ш...на.та  доставка, писал съм и в друга тема ВНИМАВАЙТЕ много с доставчика за да не изпаднете в положението на ivan_pop

преди 1 минута, Eclipse2G написа:

Избягвам този сайт, тъй като продават предимно боклуци. След няколко месеца се скапват.

Ima логика в думите ти, днес взех от пощата едно калъфче за телефон с 3  месеца забавяне и връщане на парите от магазина. Бях забравил, че съм го поръчал хахаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, chasovnik написа:

Най-ш...на.та  доставка, писал съм и в друга тема ВНИМАВАЙТЕ много с доставчика за да не изпаднете в положението на ivan_pop

Ima логика в думите ти, днес взех от пощата едно калъфче за телефон с 3  месеца забавяне и връщане на парите от магазина. Бях забравил, че съм го поръчал хахаха

За без пари толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A това което си поръчал си го вземаш от пощата така ли? Пращат ти смс като е пристигнало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TheBestInTheWorld написа:

A това което си поръчал си го вземаш от пощата така ли? Пращат ти смс като е пристигнало?

Задължително когато си правиш регистрация, си вкарваш gsm номера +35987...(или някой друг оператор)!  Нулата  в кода не се пише.  Ще ти звъннат от БГ пощи, да идеш да си вземеш пратката. При мен пристигат с месец-два. Хубаво е в акаунта да кажеш, че ти е дошла пратката, когато си я вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стоки над 30 лв:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://aliexpressbg.blogspot.com/2016/02/blog-post.html%3Fm%3D1&ved=2ahUKEwjL0s-D7MziAhVa6qYKHb30BncQFjAAegQIAhAB&usg=AOvVaw3U1uSfwgjzYAUovdIdsZFq&cshid=1559548865554

Ако цената на стоката надвишава примерно 40 долара,  и тежи повече от 2 кг., търговеца може да е изпрати по DHL и тогава се заплащат допълнителни такси. 

С една дума да не се налага да ползвате услугите на DHL BG.. 

Трябва да се и скарват ЕОРИ номер и пр. 

Разбира се търговеца може и да е изпрати със стандартната доставка от али експрес,  като напише по малка сума. 

За електроника и скъпи стоки задължително се минава митница. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Shipping Company Estimated Delivery Time Shipping Cost Tracking Information
  Cainiao Super Economy

30-50 days Free Shipping Not available
  Yanwen Economic Air Mail

30-50 days Free Shipping Not available
  China Post Ordinary Small Packet Plus

37-59 days US $0.74 Not available
  AliExpress Standard Shipping

14-28 days US $3.99 Available
  EMS

14-27 days US $74.47

Available

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.