Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте нов съм във форума имам проблем с рам паметта когато си стартирам компютъра и вляза в диспечара на задачите на windows Физическата памет ми заема 550 мб до 800 и нщ  и като пусна цс 1.6 след време почва да засича и пускам диспечера и гледам физическата памет скача до 3;80 до 4 гб рам и трябва да го рестартирам и при пускане пак по 500 800 мб заема и преди не ми беше така споделя 1402 мб  с видео картата 

Характеристики 

Видео карта Nvidia GF gt 710 2 gb 64 bit

Ram памет 4 гб

Процесор Intel Core i5 2500 4 ядра по 3,300 Ghz 

Windows Ultimate 64 bit не е оригинален

И ми показва че използвам само 3,24 гб използваеми рам памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, steka_2001 написа:

А преди колко ти показваше тук?

Да си променял нещо по системата скоро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, паметта е за да се ползва, не да стои свободна. Да не говорим, че не е ясно с коя версия на windows си и какви неща се зареждат в паметта. Дай снимка от таск мениджър, където пише колко ти е използваемата памет и къде гледаш това:

Цитат

И какъв е проблема, че ти се запълва паметта, спира да ти работи машината ли какво? Да не си включил монитора към дънната платка, вместо към отделната видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми минах на windows 7 64 bit преди тва беше 32 бит ама на 32 ми правеше проблем с яидео картата защото тя е 64 битова иначе нищо друго по едно време споделяше 1800 и няколко мб на видео картата сега 1400 и нщ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако видеокартата ти е 128, 256 или повече битова на каква ОС ще минеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора си е включен към видео картата не знам как да качя снимка извинявам се! В момента в диспечер на задачите ми показва че използва 580 600 мб без да има нищо включено и Физическа памет общо 3317, Кеширана 1782, Достъпна 1723, Свободна 964

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах какъв е проблема, че ти се запълва паметта първо? Както казах, тя е за да се ползва, windows си записва там последно използвани приложения и други данни, с цел по-бързото им стартиране при нужда, а и за работата му е нужна памет.

https://www.google.bg/search?q=снимка+екран+windows&hl=bg

после може да ги качиш в някой сайт като този примерно и да дадеш връзката:

http://www.prikachi.com/

или директно във форума, но има ограничение за размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че преди не беше така и сега стига понякога даже до 3 4 гб и компютъра става много бавен и не може да правиш нищо на него 

http://www.prikachi.com/images.php?images/978/9578978L.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът не е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, steka_2001 написа:

Здравейте нов съм във форума имам проблем с рам паметта когато си стартирам компютъра и вляза в диспечара на задачите на windows Физическата памет ми заема 550 мб до 800 и нщ  и като пусна цс 1.6 след време почва да засича и пускам диспечера и гледам физическата памет скача до 3;80 до 4 гб рам и трябва да го рестартирам и при пускане пак по 500 800 мб заема и преди не ми беше така споделя 1402 мб  с видео картата 

Характеристики 

Видео карта Nvidia GF gt 710 2 gb 64 bit

Ram памет 4 гб

Процесор Intel Core i5 2500 4 ядра по 3,300 Ghz 

Windows Ultimate 64 bit не е оригинален

Трябват ти още 4 гигабайта РАМ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като ти се напълни пак паметта, качи снимка на task manager с отворен раздел на процесите и ги сортирай по памет, да видим кое ти заема толкова много от паметта, както е на тази картинка:

fig1-win7processlist.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че ще е действие в правилната посока няма две мнения, но първо защо не можеш да ползваш цялата налична оперативна памет и сега и второ как преди ти е стигала, а сега не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не знам съмнява ме да оправя проблема с още 4 гб рам според мен. И възможно ли е от прекалено много инсталиране на windows да става нещо защото бая пъти го преинсталирах.  

Без име.png

regegeg.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този процес svchost.exe не е нормално да ползва почти 2 GB RAM памет. Посети на първо време антивирусния отдел да ти прегледат системата, може да имаш някаква зараза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи Windows Update на 7-та. Поне става лесно там.

How to turn off Disable windows 7 system update/How to stop Windows 7 automatic update

Забележка може да спреш ъпдейтите само от Control Panel, ако не ти се иска да бъркаш в Windows Service

След, което рестартирай и виж дали има ефект.

Ако няма, си за антивирусния отдел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...