Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели, 

Миналата година писах тук за първи път , да моля за помощ с нова конфигурация и получих невероятна помощ, за което съм ви безкрайно благодарен.

Сега отново имам нужда от вашето съдействие, но този път бюджетът е много, много свит. Става дума за малкия ми братовчед, който иска някаква машинка, за да играе игрички (било му писнало от xBox-a). Игрите които иска да играе са със слаби изисквания откъм хардуер - minecraft, the forest, gta san andreas, etc. 

Относно бюджета- разполага със 600 лв като има някакво старо захранване 400 w (не знам дали е съвместимо с новите дъна) и аз съм му обещал да му подаря монитор (мишки и клавиатури си има). Много ще съм благодарен за всякаво съдействие. Аз мога да помогна с някой лев за сглобяването на изключително бюджетен "геймърски" компютър. :)

Благодаря предварително на всички!

Хубав ден! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на захранващия блок и състоянието му?

Какъв ще е монитора му?

Компоненти втора употреба от фирма или форум биха ли се взели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в момента не мога да представя информация за монитора. Ако захранването не става аз ще намеря отнякъде друго. Мисълта ми беше да не го включвате в цената него и монитора. Може и да предложите някое захранване втора ръка като резервен вариант.  

За останалите части втора ръка винаги е опция, а колко е добра идея е друг въпрос. Но предвид бюджета май избора не е голям. Общо взето всякакви предложения са добре дошли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ейя го е проца. Да не се бави много, че в другите, уж евтини магазини, цената е с 60-80лв отгоре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, sliderum написа:

Ейя го е проца. Да не се бави много, че в другите, уж евтини магазини, цената е с 60-80лв отгоре. 

Добре, но един процесор - компютър не прави! Дай цялостно решение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш някой с I5 2 поколение или по-нов, 8 GB RAM или ако е с по-малко, примерно 4 GB, добавяш още толкова и слагаш видеокарта 1030/1050(TI), която не иска отделно захранване. Примерно като тези:

https://ardes.bg/upotrebyavani-kompyutri/kompyutri-vtora-upotreba/intel-core-i5/pamet-ot-8-do-8/page/2

Евентуално ако остане бюджет и конфигурацията няма SSD добавяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Добре, но един процесор - компютър не прави! Дай цялостно решение!

Чакам да бъде споделен мониторът  от авторът на темата. 

Иначе:

дъно около 100лв

памет 98лв.

твърд диск 103лв

кутия с вградено захранване на цена ~50лв, има няколко варианта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

кутия с вградено захранване на цена ~50лв, има няколко варианта.

Ти сериозно ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти сериозно ли?

Да.

Каква е тая мания да се вкарват отделни захранвания в бюджетни машини на цената на една минимална БГ заплата, с вградено в процесора видео? Пък и дискретна карта от нисък клас да има и какво от това? Цялата машина, която предлагам, ще харчи под 150 вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Да.

По-добре да вземе читаво захранване за 70+ лв. и някаква кутия подпряна до контейнера за боклук от колкото някаква шарена кутия с боклучаво захранване вътре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

По-добре да вземе читаво захранване за 70+ лв. и някаква кутия подпряна до контейнера за боклук от колкото някаква шарена кутия с боклучаво захранване вътре.

Ох, спамер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, sliderum написа:

Ох, спамер.

Системата ще бъде ползвана за игра, утре ще реши да сложи нова карта и ... бум ... и защо?

Наричай го както искаш, аз обаче имам мнение и не мисля да го премълчавам, а питащия си има глава на раменете и да си преценява сам, аз няма да му държа ръката като плаща (независимо дали ще избере моя, твоя или друг подход за части).

Също така за да е ясно, не се заяждам с теб, нито ми е кеф, нито ми е цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Системата ще бъде ползвана за игра, утре ще реши да сложи нова карта и ... бум ... и защо?

Наричай го както искаш, аз обаче имам мнение и не мисля да го премълчавам, а питащия си има глава на раменете и да си преценява сам, аз няма да му държа ръката като плаща (независимо дали ще избере моя, твоя или друг подход за части).

Също така за да е ясно, не се заяждам с теб, нито ми е кеф, нито ми е цел.

Цитат

Игрите които иска да играе са със слаби изисквания откъм хардуер - minecraft, the forest, gta san andreas, etc. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 600 лв не възможно да се направи нещо читаво с нови части вариант ти е втора употреба аз бих търсил нещо на lga 1150 или AM 3+ аз продадох чудесен компютър  ам 3+ ,който поддържа шест и осем ядрени процесори и до 32 GB за 200 лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AM3+ не е добър избор, FX процесорите са с ужасно слаба single core производителност и особено при игрите, в повечето случаи спъват почти всякакви видеокарти, дори сравнено с 2 поколение Intel I процесори. Да не говорим, че греят ужасно много и харчат излишно енергия, ще му трябва много добро дъно, охлаждане и захранване, което си е излишен разход. Ползвах FX-8350 преди време и след като го смених с intel съм много доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, georgiev i написа:

за 600 лв не възможно да се направи нещо читаво с нови части вариант ти е втора употреба аз бих търсил нещо на lga 1150 или AM 3+ аз продадох чудесен компютър  ам 3+ ,който поддържа шест и осем ядрени процесори и до 32 GB за 200 лв 

Читаво е относително понятие - за 600 лв. нови могат да се вземат примерно тези компоненти - количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, KalDataVisitor написа:

Става дума за малкия ми братовчед, който иска някаква машинка, за да играе игрички (било му писнало от xBox-a).

Игрите които иска да играе са със слаби изисквания откъм хардуер - minecraft, the forest, gta san andreas, etc. 

Или се обърка с Playstation ?

Миналата година писах тук за първи път ,

Защо не използва стария си акаунт тогава ?

Здравейте приятели,  

Аха, добре.

@sliderum Абстрахирайки се от темата. Как ще върви ''The Forest'' на 2400G с 1920х1080 монитор ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Читаво е относително понятие - за 600 лв. нови могат да се вземат примерно тези компоненти - количка.

А каква видео карта ще подхожда на тази конфигурация и умишлено ли си я пропуснал ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, KalDataVisitor написа:

Ами в момента не мога да представя информация за монитора

преди 17 минути, Inno написа:

@sliderum Абстрахирайки се от темата. Как ще върви ''The Forest'' на 2400G с 1920х1080 монитор ?

Пророк? Чисто теоретично, е напълно възможно да си прав. Интересното е, че авторът който ще подарява мониторът не знае подробности за джаджата си.

PS За 'The Forest 1080P на ниски настройки, с около 25-30 FPS:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KalDataVisitor написа:

А каква видео карта ще подхожда на тази конфигурация и умишлено ли си я пропуснал ? 

600 лева и игри в едно изречение!

Реално видео карта за игри е повече от бюджета ти за цялата система.

Най-евтината нова карта - 1030 ти е едни 160+ лв. като тя е по-скоро с мултимедийна насоченост от колкото игри. Реално до тук главно новите системи са с вградените видео карти.

Не казвам, че е най-доброто, но като нови компоненти нямаш много голям вариант за система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Пророк? Чисто теоретично, е напълно възможно да си прав. Интересното е, че авторът който ще подарява мониторът не знае подробности за джаджата си.

Работата е там , че в офиса ще сменят мониторите и разпродават старите. Смятах да му взема един от там - марката е Леново, 21 инча са ако не се лъжа, но не мога да кажа повече сега , тъй като съм на почивка (а и не съм 100% сигурен че ще успея да взема от там ).

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

600 лева и игри в едно изречение!

Реално видео карта за игри е повече от бюджета ти за цялата система.

Най-евтината нова карта - 1030 ти е едни 160+ лв. като тя е по-скоро с мултимедийна насоченост от колкото игри. Реално до тук главно новите системи са с вградените видео карти.

Не казвам, че е най-доброто, но като нови компоненти нямаш много голям вариант за система.

Ясно ! Предполагам че изброените игри ще си вървят добре и само с вградена карта ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...