Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Тъй като наскоро прочетох някои статии и изгледах видеа за вредата от електромагнитното облъчване на рутерите вкъщи и вредата им върху здравето на хората (въпрос за който още не се говори у нас) решихме да преминем на кабелен интернет на всички устройства. Речено-сторено. Изключих копчето на Wi-Fi на рутера и техник ми свърза кабели от него към всички стаи където ми беше необходима интернет връзка. След няколко дни почувствахме разлика в съня и здравословното състояние: съня на всички стана по-дълбок, главоболието на майка ми изчезна, раздразнителността ни също намаля и т.н. и т.н. да не ви занимавам. Всичко беше просто чудесно. Имам обаче един проблем - не мога да пусна интернет на мобилните устройства, на които искам. В кухнята имам един смартфон, който искам да държа като домашен телефон. В спалнята ми също имам такъв. И двата искам да ги използвам като домашни телефони, но да имам и интернет на тях. Купих от магазин това което ми препоръчаха - USB устройство с LAN вход, купих и адаптор с букси - женско USB към микро USB, за да влезе във входа на смартфона. Свързах ги, последва съобщение: вашата карта е еди кой си номер с ПИН еди кой си номер и... нищо. Нямам връзка с интернет. Опитвах какво ли не. Не става и не става. Прилагам снимки на закупените от мен устройства и свързването им с телефона. 

Освен това ще помоля и за съвет дали е възможно чрез USB разклонител да пусна едновременно интернет сигнала от LAN адаптера и да включа захранващия кабел, който идва от адаптера за захранването за да не изключвам постоянно интернета за да включвам зареждането на смартфона. Така правех преди - не го изключвах и си беше постоянно включен в захранването. Това обаче - само ако е технически възможно.

Моля компетентните тук специалисти за помощ. За мен е наистина важно да пусна интернет и на мобилните си устройства. Благодаря на всички ви предварително!

IMG_20190530_104242-small.jpg

IMG_20190530_105121-small.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изхвърли си и телефона, защото и той облъчва. Също така се направи фарадеев кафез, защото в ефира около теб има толкоз вълни, които минават през тялото ти, че става страшно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Изхвърли си и телефона, защото и той облъчва. Също така се направи фарадеев кафез, защото в ефира около теб има толкоз вълни, които минават през тялото ти, че става страшно.

Относно жилището ми - решил съм да си изолирам жилището с графитна боя или специална мрежа. Да, зная за Фарадеевия кафез и сега точно чета в интернет за тези мерки. Но няма как да се лиша от телефоните си. Поне от един имам нужда - но няма да е с безжична връзка. 

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тази USB to LAN сертифицирана ли е за работа с Android?

Абсолютно не зная! Точно затова искам от всички вас мнение тук. Може ли да попитам админите и модераторите дали ми е позволено да кача един PDF файл тук със статии относно информация за електромагнитната опасност от мобилните и безжичните мрежи?? Ще ми се карат ли? Това са събрани и полезни статии... Освен това да добавя че майка ми ужасно я болеше главата идаже започна да залита... Мислех да я водим на лекари... Бях се изплашил доста. Сега след преминаването ни вкъщи на кабел, сподели, че се чувства отлично.

И аз спя като заклан и непробудно нощем. Преди всички бяхме като сомнамбули и ни болеше главата.

П.П.: Срещу нас на около 70-80 метра има 4-5 антени на мобилен оператор, та проблема ми е и отвън... Сега си блъскам и чета какво да правя и по този въпрос... Стените трябва също да се изолират с нещо. Четох в нета за специални бои с графит или метални мрежи, които обаче трябва да се заземят. За прозорците има специално фолио.... Но дайте съвет как да вържа телефоните първо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Simply Red написа:

Но няма как да се лиша от телефоните си. Поне от един имам нужда - но няма да е с безжична връзка. 

Интересно как се свързва телефонът с клетката на оператора - може би пак по кабел? 🤔

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Престанете да пишете глупости. Проблемът с главоболието  не е в безжичния рутер.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на USB to LAN - няма (въпреки, че имам нещо което изглежда по подобен начин.

Модел на телефон - няма.

Версия на Android - няма.

Боб - няма, с пари е.

...

Глобално занимаваш се с глупости, конкретно визирам твоя домашен рутер който можеш да контролираш!

Модел на рутер - няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, killchain написа:

Интересно как се свързва телефонът с клетката на оператора - може би пак по кабел? 🤔

Извинявам се. Имах предвид, че няма да е с безжичен интернет. Мобилните данни могат да се включват или изключват допълнително от специален бутон както ви е известно. На мен ми трябва интернет на телефоните, но както казах да не е безжичен (Wi-Fi).

Телефона ми стои далеч от мен - поне на 1.5 метра и даже мога да го сложа в кутия с фолио (вече си направих и такава от кашон и фолио).

За жилището ми сега чета и мисля. Това е отделна тема. Проблема е в свързването на телефоните с интернет.

преди 14 минути, plamen_petrov_80 написа:

Модел на USB to LAN - няма (въпреки, че имам нещо което изглежда по подобен начин.

Модел на телефон - няма.

Версия на Android - няма.

Боб - няма, с пари е.

...

Глобално занимаваш се с глупости, конкретно визирам твоя домашен рутер който можеш да контролираш!

Модел на рутер - няма.

Ами благодаря и за този отговор. Предполагам че няма значение от модела, но ми казаха, че все пак на някои версии Андроид няма да тръгне току-така. Така съм чул. А глобално не се занимавам с глупости, защото вече си има и клон в медицината - най-новия и се нарича електрическа хиперчувствителност (EHS) която някои хора развиват вследствие на ежедневно и прекомерно облъчване с електромагнитна радиация (която си е вид микровълни и се е ползвала първо от военните).

Ще кача тук един файл със събрани статии и дано модераторите не ми се карат. Ще ви пусна и линк към видеа за да видите какво имам предвид. Проблема си е сериозен и в момента набира популярност, но само в научните среди в чужбина. Във Франция например и в някои други държави вече са започнали да премахват Wi-Fi мрежите от училища и детски градини.

Това че ние не виждаме нещото не означава че това нещо не ни уврежда здравето и не ни убива тихичко и полека. Не е случайно че зачестяват случаите на внезапен рак. Може да е комбинация и от храненето и от точно това - облъчвания от мобилни и рутерни мрежи. За който му е смешно и несериозно не му пожелавам да изпита това което ние изпитахме вкъщи. Сега, откакто си изключих безжичния нет на скапания рутер, вкъщи се чувстваме много по-добре.

Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да имаш телефон без излъчване Виваком е твоят избор. Домашен телефон с кабел !

Ако искаш да си 100% защита спри тока. Тоз променлив ток пулсира с 50 Hz  по цялата инсталация на сградата и то 24 часа !

Ако си в блок от нищо няма смисъл. Комшията е набичил  електрожен и вари на макс. А електрожена  наистина облъчва !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Simply Red написа:

Извинявам се. Имах предвид, че няма да е с безжичен интернет. Мобилните данни могат да се включват или изключват допълнително от специален бутон както ви е известно. На мен ми трябва интернет на телефоните, но както казах да не е безжичен (Wi-Fi).

Телефона ми стои далеч от мен - поне на 1.5 метра и даже мога да го сложа в кутия с фолио (вече си направих и такава от кашон и фолио).

За жилището ми сега чета и мисля. Това е отделна тема. Проблема е в свързването на телефоните с интернет.

Ами благодаря и за този отговор. Предполагам че няма значение от модела, но ми казаха, че все пак на някои версии Андроид няма да тръгне току-така. Така съм чул. А глобално не се занимавам с глупости, защото вече си има и клон в медицината - най-новия и се нарича електрическа хиперчувствителност (EHS) която някои хора развиват вследствие на ежедневно и прекомерно облъчване с електромагнитна радиация (която си е вид микровълни и се е ползвала първо от военните).

Ще кача тук един файл със събрани статии и дано модераторите не ми се карат. Ще ви пусна и линк към видеа за да видите какво имам предвид. Проблема си е сериозен и в момента набира популярност, но само в научните среди в чужбина. Във Франция например и в някои други държави вече са започнали да премахват Wi-Fi мрежите от училища и детски градини.

Това че ние не виждаме нещото не означава че това нещо не ни уврежда здравето и не ни убива тихичко и полека. Не е случайно че зачестяват случаите на внезапен рак. Може да е комбинация и от храненето и от точно това - облъчвания от мобилни и рутерни мрежи. За който му е смешно и несериозно не му пожелавам да изпита това което ние изпитахме вкъщи. Сега, откакто си изключих безжичния нет на скапания рутер, вкъщи се чувстваме много по-добре.

Това е.

Сериозно? А какво правим с безжичните устройства и рутери, които са около теб и в твоите съседи? С базовите станции на покрива или в района на местоживеене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Емил Костов написа:

Престанете да пишете глупости. Проблемът с главоболието  не е в безжичния рутер.

То на чужд гръб и сто тояги са малко. А между другото съседката почина от рак на дебелото черво миналата година. На 33 година беше. А пък комшийката отдолу оня де казала на майка ми , че е също са й открили рак на дебелото черво. Вече не знам какво да правим...

Факт е обаче че не си внушавам и дори и само нашия рутер като спряхме веднага спим по-добре и по-дълбоко и не се будим вече нощем.

Въпрос - как да кача файла със статиите? Тук директно не мога защото е 2.7 Мегабайта а има някакво ограничение до 1.67 Мегабайта? Може ли да се сподели от някакъв друг източник/сайт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз гледам тия гадни облъчваниия, доколкото е възможно, да бъдат ограничени да минимум. Но за съжаление не може да избягаме комшиите и от 3г/4г сега и 5г операторските мрежи. Но колкото по-малко у-ва има включени, толкова по-добре....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам да вземеш някое прасенце и кокошки да гледаш на терасата и в някоя от стаите, че тези боклуци от магазините, ресторантите и закусвалните, които ги ядеш отвън, е много по-вероятно да ти причинят рак и още един куп други болести, отколкото рутерите. Също така измисли нещо да разкопаеш и засееш поне пред блока, че да имаш малко еко храна, въпреки че ако е навън, пак ще се облъчва и заразява. И може да видиш и сериала "чернобил", причината от тази авария според мен е главния виновник за раковите болести в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB2LAN може и да не стане. По-вероятно е да стане с USB 2.0 OTG Ethernet adapter.
Пример:
https://www.amazon.co.uk/dp/B00RM3KXAU/ref=as_li_tl?ie=UTF8&linkCode=gs2&linkId=c56527b19ec47cefd433260ccaeb3647&creativeASIN=B00RM3KXAU&tag=howtofixandre-21&creative=9325&camp=1789

Ethernet-To-Android-Smartphone.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Mitov написа:

Ако искаш да имаш телефон без излъчване Виваком е твоят избор. Домашен телефон с кабел !

Ако искаш да си 100% защита спри тока. Тоз променлив ток пулсира с 50 Hz  по цялата инсталация на сградата и то 24 часа !

Ако си в блок от нищо няма смисъл. Комшията е набичил  електрожен и вари на макс. А електрожена  наистина облъчва !

Е то така погледнато наистина си е шаш и паника. Ха ха...Но, сериозно - няма начин да не може да се намали излъчването. Мисля по въпроса. 

Интересно ми е дали може все пак да вържа смартфон към кабелен интернет....

преди 14 минути, Zaza Zaraza написа:

И аз гледам тия гадни облъчваниия, доколкото е възможно, да бъдат ограничени да минимум. Но за съжаление не може да избягаме комшиите и от 3г/4г сега и 5г операторските мрежи. Но колкото по-малко у-ва има включени, толкова по-добре....

Ами да ти кажа честно точно тези дни и аз това се опитвах да разбера. Дали е възможно да спра и тези облъчвания от съседите. Оказва се че може. Ще е скъпо но може. Има два варианта - специални мрежи и един нов който намерих - специална боя с графитни частици. Даже намерих една компания в Германия, която прави такава боя и вероятно ще си поръчам. Предпазва и блокира сигнала от рутери. Намалява и проникването на вълните отвън - от мобилни клетки. Четох им спецификациите. Много е добра.

преди 7 минути, DarkEdge написа:

USB2LAN може и да не стане. По-вероятно е да стане с USB 2.0 OTG Ethernet adapter.
Пример:
https://www.amazon.co.uk/dp/B00RM3KXAU/ref=as_li_tl?ie=UTF8&linkCode=gs2&linkId=c56527b19ec47cefd433260ccaeb3647&creativeASIN=B00RM3KXAU&tag=howtofixandre-21&creative=9325&camp=1789

Благодаря много!! Ще го пробвам това.  :)
П.П.: Това видях че е съвместимо с Уиндоус ОС, а аз съм с Андроид...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Simply Red написа:

В 90 % от случаите - можеш! Първо ти трябва OTG LAN адаптер - имай впредвид, че не всеки сработва с всяко устройство! Второ - по спомен трябва да си минимум с    Аndroid 6.0.1 (Marshmalow) мисля. Трето - WiFi  картата на устройството трябва да е изключена - а при някои устройства, се налага направо да вкараш устройството в Airplane mode

ПС: Това дето си го показал на снимката горе (USB to LAN) има съвсем друго предназначение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям част от събраните статии по повод опасностите от електромагнитната радиация и изграждането на бъдещата 5G мрежа за който му е интересно да чете...

Файла е във формат PDF и понеже е малко по-голям не можах да го кача във форума.

https://drive.google.com/file/d/1SkRLSKV18dn1HILsRzAOw9vttai7P-9l/view

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Simply Red написа:

Е то така погледнато наистина си е шаш и паника. Ха ха...Но, сериозно - няма начин да не може да се намали излъчването. Мисля по въпроса. 

Ами да ти кажа честно точно тези дни и аз това се опитвах да разбера. Дали е възможно да спра и тези облъчвания от съседите. Оказва се че може. Ще е скъпо но може. Има два варианта - специални мрежи и един нов който намерих - специална боя с графитни частици. Даже намерих една компания в Германия, която прави такава боя и вероятно ще си поръчам. Предпазва и блокира сигнала от рутери. Намалява и проникването на вълните отвън - от мобилни клетки. Четох им спецификациите. Много е добра.

Благодаря много!! Ще го пробвам това.  :)
П.П.: Това видях че е съвместимо с Уиндоус ОС, а аз съм с Андроид...

Ами предлагам ти да не излизаш и навън. Там е още по страшно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, street racer написа:

В 90 % от случаите - можеш! Първо ти трябва OTG LAN адаптер - имай впредвид, че не всеки сработва с всяко устройство! Второ - по спомен трябва да си минимум с    Аndroid 6.0.1 (Marshmalow) мисля. Трето - WiFi  картата на устройството трябва да е изключена - а при някои устройства, се налага направо да вкараш устройството в Airplane mode

ПС: Това дето си го показал на снимката горе (USB to LAN) има съвсем друго предназначение

Благодаря ти! Вярно че и аз бях мярнал нещо подобно по чуждите форуми. Там също бяха се интересували по точно тази тема но не зная добре английски и затова не им разбрах всичко. Ама  се споменаваше ето това OTG LAN адаптер...

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами предлагам ти да не излизаш и навън. Там е още по страшно.

Все пак не искам да истеризираме. Конкретно вкъщи искам да не ми пържат мозъка като пуйка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Simply Red написа:

Благодаря ти! Вярно че и аз бях мярнал нещо подобно по чуждите форуми. Там също бяха се интересували по точно тази тема но не зная добре английски и затова не им разбрах всичко. Ама  се споменаваше ето това OTG LAN адаптер...

Все пак не искам да истеризираме. Конкретно вкъщи искам да не ми пържат мозъка като пуйка...

В момента натам отиваш. Мозъкът ти се пържи навсякъде по един и същи начин, даже навън е в пъти повече. Така, че спри да овиваш антени, да боядисваш стени, а просто отиди ти или майка ти на лекар, за да се види от какво е главоболието.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно видео да видите за какво ви говоря и да не ми се присмивате....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Simply Red написа:

Ето едно видео да видите за какво ви говоря и да не ми се присмивате....

Аз не ти се присмивам. Ако разбереш и прочетеш повече за вълните, тяхното излъчване през какви материали минават. Какво е интерференция и дифракция ще може и да разбереш за какво става на въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

""Конкретно вкъщи искам да не ми пържат мозъка като пуйка...""

Предложение:

Спираш си интернета, продаваш телефоните, пишеш молба до Енерго да ти спрат и тока и си живеете спокойно до дълбоки старини. Не е лошо да посетиш някой лекар, колкото и обидно да ти звучи всичко това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, street racer написа:

Отивам да върна в магазина това дето купих. Ще потърся да поръчам този адаптер, който ми препоръчахте ти и Dark Edge. Андроида на едното ми устройство е 6-ца. Ще видя точно каква версия. Ако трябва ще преинсталирам с нова.

преди 7 минути, Колев60 написа:

""Конкретно вкъщи искам да не ми пържат мозъка като пуйка...""

Предложение:

Спираш си интернета, продаваш телефоните, пишеш молба до Енерго да ти спрат и тока и си живеете спокойно до дълбоки старини. Не е лошо да посетиш някой лекар, колкото и обидно да ти звучи всичко това!

Конкретен съвет: Моля те изгледай споделения клип, прочети и споделения текстов файл по-горе, прочети и в интернет някои статии и после нека пак поговорим. Просто ние не виждаме и не усещаме веднага всичко.... Но то си е там и си действа. Колкото и да му се смеем и да го отричаме. Прочетете малко повече по темата, моля ви всички. Подигравката не ми помага в случая. Не съм луд и не съм истеричен. И аз не вярвах докато не видях как майка ми залиташе през тия месеци и се чудех от какво е главоболието ни.... 

Лично мнение. Не се обиждайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ходя на едно място където няма покритие на нито един телефонен оператор :)

Колко време си ползвал сегашния си рутер, а какъв е той? Пипал ли си му настройките за сила на сигнала му?

Хубаво е, че си направил което можеш с кабел, но да те питам - колко често ползваш интернет на тези телефони?

Глобално погледнато в момента - кое би било по вредно за теб - домашния ти рутер или антените на отсрещния блок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.