Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aneliya Beaton

Търса програма, която да администрира серия от компютри

Препоръчан отговор

Интересувам се от софтуер, който да администрира серия от компютри, т.е. да следи  редица параметри, като ниво на батерията, наличие на упдейти, както и да уеднаквява момента на свалянето им,... да наблюдава за бъгове в ОС и да контролира антивирусната, която е Нортън за всички, както и всякакъв вид администраторка намеса.
Ако е възможно да се включва дистанционно и да наблюдава какво се прави на компютъра.
Трябва ми за (за сега 6) лаптопа, които се използват за обучение. На компютрите работят курсисти, които не искам да занимавам с проблеми, като спри упдейтите, зареди батерията... и тнт особенно в процеса на обучение... 
Искам да мога от моя компютър да наблюдавам, както как зе изявяват компютрите, така и как се изявяват курсистите, без да им вися на главите.

Има ли нещо подобно
Всички компютри са с Windows 10, Norton, Office 365, но не са една марка - 2 x HP, 2x Acer, 1x Dell, 1 x SONY, но всичките са с i3 или i5 процесори.

Благодаря предварително
Айра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Team Viewer има такава функция, но вече за подобно нещо най-вероятно ще трябва да си платиш и за лиценз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искате твърде много неща!

Може да погледнете TightVNC - за отдалечена връзка към машините главно ако сте в една мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://networklookout.com/

Цитат
  • Installation and use of the application is very easy since all of the functions can be accessed with a few mouse clicks.
  • You have complete control over what remote users are doing.
  • This employee monitoring software provides you with a live picture of the remote computer screens.
  • You can make the presentation by showing your live screen to employees or presenting an employee screen to others.
  • Application allows you to take over the remote computer by controlling its mouse and keyboard.
  • The remote computers screens are represented in the table with a customizable number of rows as thumbnails.
  • Schedule remote computers desktop recording to MPEG4 files
  • Execute several actions on all remote computers with on click
  • Block applications and Internet access …and much more
  • Application now runs on Android, iOS and Windows Phone too.
  • If you are a teacher or parent then you can use this activity monitoring tool in your classroom or home to track your students or kids or just block some harmful applications and websites

Има сумати подобен софтуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да спестите пари от сисадмин и техническа поддръжка ли? То ако можеше така нямаше да има такива професии.

А задклавиатурните устройства кой ще ги контолира какво и къде цъкат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Филипов написа:

Трябва да спестите пари от сисадмин и техническа поддръжка ли? То ако можеше така нямаше да има такива професии.

А задклавиатурните устройства кой ще ги контолира какво и къде цъкат?

Не става въпрос за пестене а за контрол на задклавиатурните устройства, както ги наричате. Във връзка с  компютърен курс и за да имам контрол ....... да знам кой  от курсистите какво прави - дали се справя или не, също така да знам какво правят самите компютри....
аз съм им дала задача  а windows-са го питал иска ли да се упдейтне (въпреки че по  принцип съм оказала кога да се свалят упдейтите) той цъкнал  "да"  и компютъра зависнал..... 
после не си направил задачата, че компютрите били скапани.... а въобще не са.
Та искам да знам, само седейки на моя си компютър как се държат компютрите и как се справят курсистите...
А също така всички администраторски решения, относно машините да ги вземам аз, ако може от моя компютър, без да им преча да си работят по задачите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за това, учебните зали нямаха интернет години на ред, но това е една друга тема.

Явно нещо правите грешно при настройките на самите машини - една добре настроена машина не и трябва да я гледате какво прави "самите компютри".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз на компютрите вярвам... и на настройките им...
на хората зад тях не вярвам,  бедна ти е фантазията какво могат да измислят...
А интернета ми трябва - това не подлежи на коментар.
Освен това, това са все още нови машине - (повечето) и редица проблеми тепърва ще възникват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам добра фантазия, а опита ми е богат. Трудно ще ме изненадаш с нещо "ново".

Интернета ако много трябва, може да им се пусне достъп до каквото е необходимо - всичко подлежи на коментар, ако няма коментар няма смисъл да се пише във форум.

Такива неща се правят с DC и AD, налагат се политики и всичко излишно е забранено за определените групи. Хубаво е да се приложат и всички добри практики за конкретната задача/употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ето за това, учебните зали нямаха интернет години на ред, но това е една друга тема.

Явно нещо правите грешно при настройките на самите машини - една добре настроена машина не и трябва да я гледате какво прави "самите компютри".

трябва ми да гледам какво правят "самите комп'три".
Те седят включени в мрежата постоянно по време на курса, въпреки че не е добре за батериите,
въпреки това се намери умник, който да го изключи от мрежата, нянкакси (защо не знам) и като допълнение да игнорира предупреждението че батерията свършва... и комютъра изгасва без той да запази последните промени. Някакво сравнително късно копие на файла се пазеше, но това нямаше да се случи, ако на екрана ми беше светнала червена лампа, че машина 3 напр. е на 10% батерия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с батерията е никакъв - дава се по голям аванс, пуска се звуков сигнал и машината да минава в хибернация или изчакващ режим.

Отделно всички програми им се дава да записват автоматично през 1 минута.

И накрая по време на изпит пак ще дойде студент и ще каже, че 2 часа е чертал и сега му го няма файла, а на въпроса как е кръстен файла Ви - ами, аз такова още не съм му давал име - чиста 2-ка.

Ctrl+S трябва да се знае като А, Б, В, ...

Седнете и помислете кое наистина е важно да се прави и дали има друг начин за него. Поставете се на мястото на ползващите ги и пробвайте, ръчкайте ... аз когато мисля, че съм готов с дадена машина я давах на колега умишлено да я съсипе с едничкото условие да не ползва домейн администраторската си парола за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОМГ! Водещ курсове за компютърна грамотност не знае как да си настрои Remote Access в локалната мрежа, нито как да си спре ъпдейтите?!? Поредното доказателство, че който може да прави нещо - прави го; който не може - учи другите :) Според мен горките курсисти следва да получат обратно цялата заплатена сума плюс компенсация в троен размер за изгубеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Win_user написа:

ОМГ! Водещ курсове за компютърна грамотност не знае как да си настрои Remote Access в локалната мрежа, нито как да си спре ъпдейтите?!? Поредното доказателство, че който може да прави нещо - прави го; който не може - учи другите :) Според мен горките курсисти следва да получат обратно цялата заплатена сума плюс компенсация в троен размер за изгубеното време!

Ей такива комплексари ги обичам най много - във всеки форум има поне по един ..... скача и почва да се прави на велик пускайки жлъчни коментари по адрес на другите.
Няма смисъл да ти обеснвяам за какво са курсовете,  че няма локална мрежа в смисъла в който сме свеикнали да я разбираме и че не става въпроз за настройки въобще. 
Иди някъде другаде да си избиваш комплексите.
Аз си намерих решение на проблема което търсех, благодарение на други потребители и модратори,  които предлагат решения а не се опитват да  се правят на умни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.05.2019 г. в 22:14, DarkEdge написа:

Благодаря DarkEdge,
Classroom е програмата която търся,
дори и да нямам изкарани на моя екран рапорти за останалите компютри, виждайки техните екрани, ще мога да реагирам.
В крайна сметка най-важното е да знам какво правят курсистите, а classroom ми дава тази възможност.

Благодаря още веднъж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя си е писана точно за целите на компютърната класна стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.06.2019 г. в 0:21, Aneliya Beaton написа:

аз на компютрите вярвам... и на настройките им...
на хората зад тях не вярвам,  бедна ти е фантазията какво могат да измислят...
А интернета ми трябва - това не подлежи на коментар.
Освен това, това са все още нови машине - (повечето) и редица проблеми тепърва ще възникват.

Ми мушкай им по един Кайовас и контрол колкото щеш, отделно има anydesk това е програма подобна на team viewer но не налага да плащаш ако я ползваш на повече машини поне дококото си спомням а и лично аз я харесвам повече, плюс че можеп да си запомниш параметрите за достъп без да изисква постоянно да въвеждаш пароли а и не изскачат прозорци и други неща на компютъра към който се закачаш както става с team viewer.

А Кайовас акар и програма за интернет кафета върши доста полезни неща и извън сферата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Bubbles написа:

можеп да си запомниш параметрите за достъп без да изисква постоянно да въвеждаш пароли

Което може и Teamviewer...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...