Премини към съдържанието
Amid We

ASUS ZENFONE 2 LASER Руут и отключване на буутлоадер

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Имам един Asus ZENFONE 2 Laser Z00ED, Android 6.0 marshmallow. 

Искам да го руутна но трябва да се отключи буутлоадера първо, но официалното приложение на Asus за отключване, не работи, инсталирам го и ми дава грешка в мрежата. 

Някакви идеи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат с модела,но пробвай това.Отиди на  сайта им,Please select OS,от падащото меню избираш Android.Изтегли инструмента им от Utilities.Ако то даде избор,избери Global version.Намираш изтегления инструмент на телефона си,стартираш го(трябва да си поставил отметка за инсталиране от неизвестни източници),съгласяваш се с лицензионното споразумение,следваш стъпките на инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, bojoviki написа:

Не съм много запознат с модела,но пробвай това.Отиди на  сайта им,Please select OS,от падащото меню избираш Android.Изтегли инструмента им от Utilities.Ако то даде избор,избери Global version.Намираш изтегления инструмент на телефона си,стартираш го(трябва да си поставил отметка за инсталиране от неизвестни източници),съгласяваш се с лицензионното споразумение,следваш стъпките на инсталация.

Добре колега ще пробвам после. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.06.2019 г. в 12:00, bojoviki написа:

свалих го, но пак ми пише същото.

Screenshot_20190610-213835.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то пише - press to unlock device

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, rostislaf написа:

е то пише - press to unlock device

Unknown error пише като го натисна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този инструмент има някакъв проблем с 6.0 версия според това, което прочетох из чуждите форуми. Трябва да върнеш до 5.0, и тогава да опиташ. Иначе ето тука е описан друг метод с TWRP при 6.0. Правиш го на свой собствен риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 20:28, александър написа:

Дай номер на версията и т.н 

Номер на версия на телефона ли? 

Z00ED Ze 550kl

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не интересу468

преди 1 минута, Amid We написа:

Номер на версия на телефона ли? 

Z00ED Ze 550kl

Отиваш в настройките и предполагам информация за модела трябва да има номер на версията и версия на кернела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, александър написа:

Не интересу468

Отиваш в настройките и предполагам информация за модела трябва да има номер на версията и версия на кернела

Ей сега ти я давам

преди 2 минути, александър написа:

Не интересу468

Ето 

received_3141314112547130.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.06.2019 г. в 16:57, techmaniac написа:

С този инструмент има някакъв проблем с 6.0 версия според това, което прочетох из чуждите форуми. Трябва да върнеш до 5.0, и тогава да опиташ. Иначе ето тука е описан друг метод с TWRP при 6.0. Правиш го на свой собствен риск.

пробвал съм с 6.0 метода, не работи при мен.

свалих на 5.0.2 и изисва device model not supported, моделът е - ze550kl Z00ED.ю

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Amid We написа:

пробвал съм с 6.0 метода, не работи при мен.

свалих на 5.0.2 и изисва device model not supported, моделът е - ze550kl Z00ED.ю

След като свалих на 5.0.2, руута стана с kingroot, но сега как мога да отключа буутлоадера, за да флашна някой custom rom? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Amid We написа:

След като свалих на 5.0.2, руута стана с kingroot, но сега как мога да отключа буутлоадера, за да флашна някой custom rom? 

https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603883094    пробвай с това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Amid We написа:

password for unzip? :D

дай ми адрес на ел. поща и ще ти го пратя без парола,забравил съм я във времето а не искам да си шервам облака

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 22:22, александър написа:

дай ми адрес на ел. поща и ще ти го пратя без парола,забравил съм я във времето а не искам да си шервам облака

amidwe322@gmail.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2019 г. в 22:22, александър написа:

как се бачка с това приложение, не виждам опция за отключване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Root и TWRP для Android M

1. Скачиваем на карту памяти файлы twrpMM.zip, UnlockBL.zip, UPDATE-SuperSU-v2.65.zip
  2. Скачиваем на компьютер в папку adb (где лежит fastboot.exe) файл twrpMM.img
  3. Загружаем телефон в режим загрузчика (кнопки Питание и Громкость+)
  4. В командной строке набираем fastboot boot twrpMM.img, телефон перезагрузится в TWRP (временное кастомное рекавери, прошитое вместо boot)
  5. Во временном TWRP устанавливаем патчи UnlockBL.zip и twrpMM.zip
  6. Перезагружаемся в кастомное рекавери TWRP (кнопки Питание и Громкость "-") этот пункт обязателен!!
  7. В TWRP устанавливаем патч UPDATE-SuperSU-v2.65.zip
  8. Перезагружаемся

ЛИНК с файловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Ивайло Димов написа:

Root и TWRP для Android M

1. Скачиваем на карту памяти файлы twrpMM.zip, UnlockBL.zip, UPDATE-SuperSU-v2.65.zip
  2. Скачиваем на компьютер в папку adb (где лежит fastboot.exe) файл twrpMM.img
  3. Загружаем телефон в режим загрузчика (кнопки Питание и Громкость+)
  4. В командной строке набираем fastboot boot twrpMM.img, телефон перезагрузится в TWRP (временное кастомное рекавери, прошитое вместо boot)
  5. Во временном TWRP устанавливаем патчи UnlockBL.zip и twrpMM.zip
  6. Перезагружаемся в кастомное рекавери TWRP (кнопки Питание и Громкость "-") этот пункт обязателен!!
  7. В TWRP устанавливаем патч UPDATE-SuperSU-v2.65.zip
  8. Перезагружаемся

ЛИНК с файловете

Не съм с ММ, а Лолипоп 5.0.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта има и за лолипоп :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ивайло Димов написа:

В сайта има и за лолипоп :) 

Сега ще погледна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук :) ЛИНК 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Ивайло Димов написа:

Виж тук :) ЛИНК 

Колега Руута го имам вече, искам да отключа буутлоадера, за да сложа някой къстъм ром. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там няма ли инструкция ?

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=692063&st=5360#entry50245758

Това ти трябва и телефона да не е руутван !

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=692063&st=2940#entry48877012

ПОгледни и тук също 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Amid We
      Здравейте!
      Имам проблем с едно HTC Sensation.
      Руутнат, отключен буутлоадер, има Twrp custom recovery, но умря след флаш на нов custom rom.
      Намерих му фирмуера, но не иска да се флашне, а може би не съм свалил точната версия?
      Ако е така, то как се определя точната версия, която трябва да се свали? 
      Някакви идеи?
    • от Славчо Хаджийски
      Здравейте приятели! Както някои от вас знаят, моето хоби е изпробване и инсталиране на различни Linux и Puppy Linux ОС. Обикновено имам инсталирани по няколко такива. Досега, за да задам коя ОС да стартира първа, използвах вградената в повечето Puppy Linux помощна програма GRUB4Dos bootloader config, но вече нещо не се получава например за инсталирани Linux Mint 19 i Windows.
      Моля, някой да предложи подходящо решение!.
    • от Николай Холоденко
      От както се занимавам със софтуер и хардуер, съм свикнал това което имам
      да е наистина мое.
      В последно време тенденцията във повечето операционни системи е – да си купиш нещо което да ползваш ако ти разрешат.
      Да ти казват кое е добре за теб и кое не.
      Да гледаш реклами и други неща които не си искал.
      Да те притискат за пари дори и за нескопосани и зле направени програмки
      ...... или общо взето да те правят на тъп и да ти разрешават какво да правиш и какво не.
      Това не ме радва.
      Ето за това всеки мой телефон който ползвам, трябва да е рутнат а ако не може – не го ползвам
      Изгубих около 2 дена в ровене и проби с много грешки в нет-а, докато успея да направя това и с този Android 8.1 но .... така сме ние - винаги успяваме да прецакаме нечия защита.
      Реших да го споделя и тук с други, които са достатъчно упорити и нахални за да се възползват от това, което са си купили както сметнат за добре.
      Не много накратко:

ВАЖНО е да имате официалния ROM от Blackview точно за този модел
      … обаче ... такъв така и не намерих
      В техния форум едно руско момче – НАШЕ момче, е постнало backup ROM и искрено се надявам да е официален – не ми се е налагало да го ползвам.
      Него можете да си го вземете от http://bbs.blackview.hk/viewtopic.php?f=238&t=440177.
      ПОВЕЧЕ ОТ ВАЖНО е да си направите бекъп на нещата от телефона някъде, защото ще го връщаме в заводски настройки и ще изгубите --> ВСИЧКО.
      А НАЙ-ВАЖНО Е, че не нося отговорност за нещата които биха могли да се объркат при вас – при мен всичко написано по-натам работи и съм с рутнат Android 8.1. Ако това, което четете по-горе не ви харесва или само ви е страх, не четете по-долу В телефона трябва да отключите Developer Options. Ако не знаете как - изгледайте това филмче: https://www.youtube.com/watch?v=qTtbB9xRBuE то не е за „BV5800 pro” но е за Android 8.
      Там активирате USB-Debugging, Stay awake, OEM unlocking и деактивирате Verify apps over USB.
      Изтегляте прикачения тук 1.zip и го резархивирате.
      Инсталирате MTK драйвърите 32bit или 64bit. Ако не се инсталират филмче тук:
      https://www.youtube.com/watch?v=71YAIw7_-kg
      Свързвате телефона към USB на компютъра и се уверявате, че файловете му са достъпни.
      Изтегляте си „adb and fastboot Driver “ от тук: https://www.stupdroid.com/2016/08/download-install-adb-fastboot-driver-window.html
      тъкмо там си пише и как се инсталира:)
      Отваряте „cmd” конзола в папката на „adb and fastboot Driver” (най-лесно е като отворите папката и горе в „address bar“ пишете --> cmd).
      Сега е време да прочетете отново точка 1
      В конзолата пишете adb reboot bootloader
      Тук телефона се рестартира, излиза черен екран, има налки бели букви най-отдолу и .... вие изпадате в паника. Това е нормално защото и с мен беше така
      Тук е първия момент в който връщаме заводски настройки.
      В конзолата пишете fastboot flashing unlock
      С бутоните на телефона -> „volume UP” и DOWN селектирате „YES” след което натискате „power” бутона.
      В конзолата пишете fastboot reboot
      Телефона се рестартира в Android (първото лого на Blackview е с допълнителни малки бели буквички... нещо обесняват, че не може да ви се има доверие... така е).
      Изтегляте прикачения тук Magisk-v17.1.zip и го слагате в SDCARD в телефона
      БЕЗ да го резархивирате.
      Гасите телефона и му оставяте USB кабела
      БЕЗ ДА е вклюен в компютъра (след като сте прочели точка 1 разбира се).
      Изтегляте си последна версия на „Smart Phone Flash Tool” от https://spflashtool.com/ или ползвате версията от „ официалния ROM” на руснака
      Изтегляте прикачения тук 2.zip и го резархивирате в собствена папка някъде.
      Стартирате „flash_tool.exe“ от папката на „Smart Phone Flash Tool”.
      В полето „Scatter-loading file” оказвате „MT6739_Android_scatter.txt“
      от папката на 2.zip
      Натискате бутона „Download”.
      Задържате копчето на телефона -->„volume UP” и тогава включвате USB кабела в компютъра (телефона трябва да е изключен .. нали...). Докато продължавате да ДЪРЖИТЕ „volume UP”, изчаквате докато не се появи зелена картинка с надпис „Done”.
      Пуснете този бутон вече :). Извадете USB-то от компютъра.
      Сега трябва едновременно да задържите бутоните „power” и „volume UP”.
      Телефона трябва да стартира с черен екран с 3 опции за селектиране.
      ВАЖНО е да използвате „volume UP” само, защото с „volume DOWN” се стартира селектираното. Отидете на „recovery” с „volume UP” и натиснете „volume DOWN”.
      Ако не сте успяли от първия път да влезнете в това сервизно меню, трябва да повторите всичко от точка 13 до сега...
      и така докато не успеете от първото вклюване след „Smart Phone Flash Tool”.
      Сега трябва да се зареди TWRP recovery. Ако иска парола там му дайте „cancel” , изберете си език (то е на руски .. защо ли :).
      Отидете на „Wipe” и със слайдър копчето най отдолу задайте заводски настройки.
      НЕ ползвайте копчето „Format”. (може и да прави същото но не ми звучи добре )
      НЕ рестартирайте след като завърши -> натиснете „Back”. (ако рестартирате отивате пак на точка 13 )
      Натиснете „Mount” и „sdcard”.
      Натиснете „Install” и си намерете „ Magisk-v17.1.zip“ на „SDCARD”.
      След като приключи рестартирайте.
      След влизане в Android си инсталирайте Magisk Manager .. би трябвало да ви попита.

Това е .. горе долу. От тук нататък е въпрос на въображение какво искате да правите с телефона си. Ваш си е
    • от Галин Тенев
      Здравейте всички, тъй като старата машина взе да издава багажа (11г.) съм се насочил към нова. По конкретно ASUS FX550IU-DM123_8gb . Насочил съм се към него поради следните причини:
      В бюджета ми е (1000-1200) 
      Голям почитател съм на марката. 
      Ще се използва за учене, на моменти работа с леки и среднотежки програми и игри които да вървят на средни изисквания що годе добре.  Очаквам мнения и съвети и разбира се впечатления,ако някой има такъв.   

Целта е да издържи повече от гаранцията. (Да ме издържи поне 4-5 г)
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.