Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Използувам Shadow Defender 1.4.680 от близо  две години и срещам с тази програма сериозни трудности.

Вече не я използувам и смятам да я изтрия от компютъра си !

Когато я включа и започна да я използувам, RAM паметта на лаптопа ми започва да варира около 90%.

Стигне ли 93% образа от компютъра ми изчезва и екрана на десктопа ми става черен !

Дори мишката на компютъра ми блокира и не работи, а и индикатора под нея спира да свети !

В тази тежка  ситуация компютърът ми мога да го изключа единствено само от ел.мрежа !

Програмата съм я свалил от KALDATA и съм я открил в рубриката за "Промоционален и безплатен софтуер"

Това означава че и други във форума притежават тази програма, имаща огромно практическо приложение.

За тава мисля че и ще получа скоро адекватни отговори по поставения от мен проблем !?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ако дадеш и информация за хардуера, както и какво е натоварването на компонентите в момента на проблема или малко преди това - процесор, видеокарта, дискове, освен RAM паметта, може и да се установи проблема. Виж и температурите на процесора и видеокартата също какви са по време на натоварването.

Както и каква ОС ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 13 минути, Optium написа:

Използувам Shadow Defender 1.4.680 от близо  две години

Цитат

Recent Updates    more...

new.gif May. 8, 2018

Version 1.4.0.680 is released.

преди 13 минути, Optium написа:

RAM паметта на лаптопа ми започва да варира около 90%

А някаква снимка на диаспечера на задачи със сортиране по размер на ползваната памет?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата си я използувах преди всичко при отварянето на торент файлове с непознат софтуер,

преди да го инсталирам на компютъра си. За да облекча работата му дори не вкл. в работата му дисковете

C и  D, ами само - диск С. Но въпреки всичко натоварването върху компютъра по време на работата е огромно !

Това са характеристиките на компютъра ми:

Danni_na_harduera_mi.jpg 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този компютър принципно е за пенсия отдавна. Сега остава да покажеш и натоварването на компонентите по време на или малко преди забиването на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа  ти е слаб дори за 7-ца камо ли за 10-ка.  Всяка следваща 10-ка става все по-тежка и без SSD и бърз процесор вече просто не става.

А и нямаш никаква нужда от подобна програма ако спреш да отваряш торенти с непознат софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Raze написа:

Ами този компютър принципно е за пенсия отдавна. Сега остава да покажеш и натоварването на компонентите по време на или малко преди забиването на компютъра.

На момента направих и нужната проверка за случая :

1./ Включих Shadow Defender да работи на диск С и диск D за да влезе

в процес - shadow mode.

2./ Без да го товаря да тегли софтуер включих регистрираната си версия на

HARD DISK SENTINEL.

3./ По важните показатели които видях в нея като данни са следните:

А./ Температурата му /текуща, средна и максимална/ е 39 градуса по Целзий

Б./ S.M.A.R.T - показателите в колонката <СЪСТОЯНИЕ> програмата ги дава че 

са - O.K.

6./ Журнал /Log/ ми е празен

7./ В колонката <БЪРЗОДЕЙСТВИЕ> е съсредоточена информацията за скорост при трансфер:

а./ Текуща скорост на четене - от 114 до към 124 КВ

б./ Текуща скорост на запис - от 15 до около 77 КВ

в./ Средно използуване на диск - 0.44 до 1.13 %

г./ Текущо използуване на диск - 18 %

д./ Средна скорост на трансфер - от 3 до 4 КВ/s

След като възсанових нормалната работата на компютъра си ми излезе известието:

Preduprezhdenie_za_greshka_v_kompyutra.j 

Бях излязъл от профила си в GOOGLE и трябваше да го възстановявам отново !

Този проблем ми съществува единствено когато изключа Shadow Defender и възстановя

компютъра си към нормална работа !

Моля,

предложете ми друга подобна програма, ако тази не е съвместима с параметрите на лаптопа ми . . . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори си task manager, щом си с windows 10 и следи като забие компютъра или като се увеличи натоварването, кое се товари и колко, в раздела performance - там ти показва натоварване на процесор, памет и дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Shadow Defender знам от опит, че не трябва да му отстъпваш да записва върху RAM паметта! Ако започне да използва RAM всички компютри започват да лагват докато блокират. Това от многократен опит. Затова винаги залагам 0 MB използване на RAM памет и всички записи се записват на твърдия диск, както старата генерация Faronics го правят за Deep Freeze. Тези инженери не са толкова глупави. Другото което ме съмнява @Optium е неграмотната употреба. Зависи дали оказва да приеме промени по време на гасене и дали да ги изключи. Най правилно е както са препоръчали - да ги изключи и на следващия рестарт да повтори процедури по актуализациите без да пипа Shadow Defender. Два рестарта без него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Бонбон с катран! написа:

Зависи дали оказва да приеме промени по време на гасене и дали да ги изключи. Най правилно е както са препоръчали - да ги изключи и на следващия рестарт да повтори процедури по актуализациите без да пипа Shadow Defender. Два рестарта без него!

Смятам че това за което говорите е твърде настрани от проблема,

тъй като никъде не съм срещал досега това твърдение от участниците

в чуждестранните форуми, които прегледах тази вечер в Интернет.

Срещнах само твърдението че за да работи тази програма успешно са и нужни следните актуализации:

1./ KB 3185278    .           .            .         Изтеглете актуализация за Windows 7 (KB3185278) от Официален център за изтегляния нa Microsoft 

2./ KB 3125574    .           .            .          Microsoft актуализационен каталог

Но тези актуализации са несъвместими с моя компютър, на който е инсталирана ОС Windows 10,

защото те са предназначени за по-старата Windows 7.

Преобладаващо е мнението на колегите ни по други форуми, че и при тях /тези работещи с Windows 10 и Linux/

има подобни рецидиви в работата на тази програма.

При вас е интересна преди всичко интерпретацията с "прозореца" на интерфейса на програмата "RAM used as Write Cashe"

Аз съм останал с впечатлението че този прозорец и числата които се влагат в него, са без някакво съществено

значение за работата на програмата и притежават едва ли не някакво декоративно значение !?

Преди време в някаква инструкция публикувана в Интернет, видях че в него беше ЗАЛОЖЕНА сумата от 2000 МВ.

Поставих я и аз, но след последващите блокировки от страна на Shadow Defender, я изтрих веднага и аз я замених с нула.

Но независимо от това че изтрих тази сума от прозореца, на практика при всяко мое следващо отваряне на тази програма,

на десктопа на компютъра ми на това място винаги стои числото 2 000 !?

Как става всичко това . . .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...