Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

peppone1

Задачка-закачка с повишена философска трудност

Препоръчан отговор

преди 6 часа, AAUUXX написа:

Дали съм в час или междучасие не е важно! 

Има има и още как, с 2 ома говорител при пълна мощност на усилвателя при нискочестотни пикове, като колкото по - ниско слизат, толкова са по - големи имаш почти късо на изхода на усилвателя защото импеданса може да стигне до 0.5 ома. 

Това за модулацията не го разбра, няма значение . 

Този и други такива говорители имат няколко извода от бобината за да се включат два усивателни канала към него, няма нищо общо с филтри и глупости. 

Ето ти една схема на съвременен усилвател, каквито вече се срещат често в авто НЧУ. Когато променяш lc filter-а променяш импеданса на изхода, може да го направиш да свири на 4,6,8 ома, разбира се е нужна схема. С това искам да ти кажа за пореден път, че което правиш с тези трансформатори няма никакъв смисъл. 

IMG_20190531_230739.png

Задачка-закачка, с повишена трудност. Открийте верният отговор. Най-напред в обясненията и накрая в схемата. Не се подвеждайте по заглавието на схемата, който разбира английски, трябва да знае че производителите ви лъжат, това е фирмена тайна. Моля използвайте въображението си и разберете какво е искал да каже производителя с тази схема. Схемата е мултифунционална, с мнгого най-различни приложения и има множество гледни точки. Опитайте се да я разтълкувате и изберете тази точка, която най-добре пасва с вашият мироглед. Токът е невидима работа и само феноменални и хора с въображение могат да видят на къде върви.

Естествено останалите всезнаещи си мълчат като мишки, защото така им отърва, всичко срещу мен е добре дошло за тях,  загрижили се много сериозно техническият раздел да се разчисти. Аз си мисля че потребителя нарочно си прави съчинения с цел спам, за да развали темата ми, издавайки се като казва че в това което правя няма смисъл. Дано греша, може бисерът да е истински.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Токът е невидима работа и само феноменални и хора с въображение могат да видят на къде върви.

Недостижим, както винаги!:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, peppone1 написа:

Опитайте се да я разтълкувате и изберете тази точка, която най-добре пасва с вашият мироглед. Токът е невидима работа и само феноменални и хора с въображение могат да видят на къде върви.

Токът върви от където си иска, няма какво да го мислиш :D

Това на картинките е lc filter на Class D НЧУ, той прави от square в sine графика на изхода на НЧУ 

IMG_20190601_093139.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, AAUUXX написа:

Токът върви от където си иска, няма какво да го мислиш :D

Това на картинките е lc filter на Class D НЧУ, той прави от square в sine графика на изхода на НЧУ 

IMG_20190601_093139.png

Грешка! Токът върви от плюс към минус. Да, това е едната гледна точка на филтъра. А импеданса как се изменял с промяна на филтрите? И как 2 ома импеданс се превръщал в 0,5? По коя формула ги изчисли? И как една 4-слойна бобина с два извода се свързва към два усилвателя? Покажи такава схема.

преди 9 часа, M.Николов написа:

Недостижим, както винаги!:wors:

Недостижимо е вашето бездействие като модератори, търсещи бисери които да ви извадят очите, а избрахте най-скучните от тях. Решили да разчистват, ама важното е рекламата да върви. Още е рано да ми се кланяте, когато си закупя Випа тогава ще се прекланяте, като почна сам да си чистя темите вместо да разчитам на чужди, завистливи и интригантски хора да сторят това, когато те си поискат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, peppone1 написа:

Грешка! Токът върви от плюс към минус. 

Да бе ти ще му кажеш на къде да върви токът, казах ти по - горе върви където си иска :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено @peppone1 е Електрическия Папа Жан ... :)

преди 9 часа, M.Николов написа:
  преди 11 часа, peppone1 написа:

Токът е невидима работа и само феноменални и хора с въображение могат да видят на къде върви.

:) Определено следващия път като се срещна с Проф Принц и т.н. Папа Жан ша го питам дали е разрешил тока да се мотка на където му харесва, а не по най-малкото съпротивление ... :) Даже ми хрумна и идея - Да изобрази колебанията на един прав ток в някаква електрическа картина ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка! Токът върви от плюс към минус

А, АС пак ли върви от плюс към минус?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Токът върви от плюс към минус

Ти си неграмотник - я обясни как отрицателно зареден електрон ще се отдели от точка с положителен потенциал?
Защото и петокласникът знае, че токът е насочено движение на електрони.
Извинявай, но това е свещена простота(не мога да напиша простотия)! 
На теб трябва с указ да ти забранят да се занимаваш с дейности, свързани с електричество!

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, street racer написа:

Нищо не разбираш .... токът върви от пълно към пусто при AC-то, но пък в ограниченото DC което е резнато се получава от "плюс" към ту "минус", щото требе да има лъж вериш бате... :) Най-ги чатка тез неща Дрънди ... щото за едни кебабчета и прочие го е тресяло тока докът крадне жицата де да я предаде на спрапу зъ дъ мой изхрани джинся ... :)

А някои не носят обувки и не им требя токове ... гасим си свободно из електромагнетизму от Слънцето ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, DarkEdge написа:

Ти си неграмотник - я обясни как отрицателно зареден електрон ще се отдели от точка с положителен потенциал?
Защото и петокласникът знае, че токът е насочено движение на електрони.
Извинявай, но това е свещена простота(не мога да напиша простотия)! 
На теб трябва с указ да ти забранят да се занимаваш с дейности, свързани с електричество!

Аз съм неграмотника? Как ще разчетеш една схема с полупроводници ако не знаеш посоката на тока? На тази схема къде е плюс и къде е минус и внимавай да не обърнеш диодите обратно, че може да стане беля.  Ама много сте смешни, то затова един чете LC-филтри като едни нагаждачи на импеданса, друг вижда светеща лампа през отворен ключ, трети вижда някакъв изменящ се импеданс и много други мъдрости. Философии и мъдрости в науката не искам да слушам, вие си поправяйте уредите с кристалното кълбо ако щете, аз все пак съм благодарен на образователната система. Ама този форум наистина е пощурял. И вашта като модератори не е лесна.

преди 31 минути, street racer написа:

Разбира се! Виж синусоидата.

1280px-Gratz.rectifier.en.svg.png

преди 1 час, AAUUXX написа:

Да бе ти ще му кажеш на къде да върви токът, казах ти по - горе върви където си иска :D

Ти така ако сглобиш един усилвател с транзистори PNP вместо NPN ще подпалиш цялата схема бре и инсталацията в автомобила може да пламне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, peppone1 написа:

Виж синусоидата.

Чекай бате, че не виждам току .... виждам някакъв пад на напреженията, мъ току где е бе бате???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@peppone1, ти наистина си велик! Голям фен съм ти, да знаеш! И къде, в синусуидата виждаш "+", къде "-".......

А къде е "тока"? Или, викаш, в твоята глава, мерната единица за сила на тока e волт и се означава с U, a....

Пич, разрови се из шкафовете в къщи и си намери хапчетата, или просто си намери рецептата и си купи нова опаковка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ДиоиД написа:

мъ току где е бе бате???

Той не се вижда бре! Не си чел хубаво...мда! :biggrin:

преди 1 час, AAUUXX написа:

А ти научи хубаво за транзистори PNP и NPN. Кой за какво служи къде се слага и т.н. Следващия път ще те изпитвам! :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, peppone1 написа:

вие си поправяйте уредите

Не бих ти позволил да се доближиш до моя техника, щот иначе трее та убия с кривата лопата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, peppone1 написа:

затова един чете LC-филтри като едни нагаждачи на импеданса, друг вижда светеща лампа през отворен ключ, трети вижда някакъв изменящ се импеданс и много други мъдрости.

Дам, тука си прав, но не може да видим токът как се движи и от къде на къде заминава :D

преди 5 минути, barbuncela написа:

А ти научи хубаво за транзистори PNP и NPN. Кой за какво служи къде се слага и т.н. Следващия път ще те изпитвам! :biggrin:

Да да разбира се, само да ми каже peppone от къде за къде върви токът  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Не бих ти позволил да се доближиш до моя техника, щот иначе трее та убия с кривата лопата.

И аз се замислих за женицата, чийто бойлер е свързвал. Дано си ходи некъпана!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тока е гадно нещо, бие те и не мож му го върна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, bulljo написа:

Тока е гадно нещо, бие те и не мож му го върна.

Не можем защото не го виждаме за разлика от някой дет го виждат 

преди 2 минути, Meri Meri написа:

И аз се замислих за женицата, чийто бойлер е свързвал. Дано си ходи некъпана!

Вярваш ли, че някой му позволява да майстори ел. уреди, аз не,  развива си някви безсмислени теории и нищо повече. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, barbuncela написа:

Той не се вижда бре! Не си чел хубаво...мда! 

Ъхъ ... сега разбирам, че само ора с въображение и как бе надарени с висше моад да го скифат ... :)

Мен са ма учели грешни някакви преподаватели де са ми казали, че било насочено движение на отрицателни частици от един полюс към ту друг ... и че можеш да го изчислиш, но не и да го видиш, ако знаеш какъв товар и с какво съпротивление бива затворена веригата между въпросните полюси .... се кой полюс е "+" и кой е "-" .... ми казали са ми , че чеуфено е плюс, а синю минус ... къ водата - топъл проводник и студен проводник ... :)

Мъ се ... няк си при променливия ток бе свързано с правилото на лява ръка ... и  се аз кът съм десничар все бъркам посоката на току ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, AAUUXX написа:

Дам, тука си прав, но не може да видим токът как се движи и от къде на къде заминава

Аз не разбирам от тоци, ама на схемата посоките не са ли както той ги казва. А откъде идва и накъде отива тока, разбира се само един Господ знае. Ако го има. Ако го няма, пак само Той знае.

Никой не е отменял още правилния възглед.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Аз не разбирам от тоци, ама на схемата посоките не са ли както той ги казва. А откъде идва и накъде отива тока, разбира се само един Господ знае. Ако го има. Ако го няма, пак само Той знае.

Никой не е отменял още правилния възглед.

Той и peppone не разбира от тоци ама я виж кви ги пише и рисува  :D

Ако става въпрос за моята схема дето е цитирал, това е блок схема не принципна такава затова не виждаш + и - 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, AAUUXX написа:

Ако става въпрос за моята схема дето е цитирал, това е блок схема не принципна такава затова не виждаш + и - 

Аз мислех, схемите ги правите както при течностите, от голямото налягане към малкото. И понеже нали положителното уж се приема за по голямо от отрицателното. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Реджеп Иведик написа:

А откъде идва и накъде отива тока

Как от де и накъде - от- и на- където партията нареди!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Аз мислех, схемите ги правите както при течностите, от голямото налягане към малкото. И понеже нали положителното уж се приема за по голямо от отрицателното. 

Схемите само великия ум ги прави, ние като по - прости разчитаме на готови схеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ДиоиД написа:

че било насочено движение на отрицателни частици от един полюс към ту друг

Ама чакай ве, ас тройка по милос искарах, ама нали се въвеждаше понятието дупки. Само да не са излагам. Дупките тогава се движат, както той казва.

Ма електроните и дупките са кухи понятия, те учените не ги знаят още вълни ли са, частици ли са. 

преди 5 минути, DarkEdge написа:

Как от де и накъде - от- и на- където партията нареди!

Тяхната... м....ма!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...