Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. В колата имам пионер, mvh-290bt мултимедия. Взех я от нета. Първите 1-2 дена нямаше проблем, после започна да забива с флашка и да дисконектва. Пробвах с 3-4 (32 гб, 8 гб, 4 гб, всички фат32), все така прави. Мислех, че е от жегата, но го правеше и сутрин. Нямам проблеми от телефона или радиото. Някаква идея? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, qnkov написа:

Здравейте. В колата имам пионер, mvh-290bt мултимедия. Взех я от нета. Първите 1-2 дена нямаше проблем, после започна да забива с флашка и да дисконектва. Пробвах с 3-4 (32 гб, 8 гб, 4 гб, всички фат32), все така прави. Мислех, че е от жегата, но го правеше и сутрин. Нямам проблеми от телефона или радиото. Някаква идея? 

Формата на аудио файловете може да е причина.Първите дни,със същите ли файлове работеше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай флаш устройството (ако има опцията от мултимедията), и след това си прехвърли файлове на нея от компютър.

Ако няма опцията за формат, от компютъра форматирай еднo от флаш устройствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, да. Смисъл, същите клипове са и песни. Мп3 и .divx. Изведнъж станаха зле нещата. По принцип я форматирах на фат32 и тогава я сложих в колата. НТФС не се чете. В момента съм я форматирал на ехФат и ще видя какво е положението. Ще видя за формат от самото устройство, но ме съмнява да има. 

Ще пробвам и друго. Отначало имах само няколко песни и клипа, а в момента е над 2 гб пълна. Да не би колкото повече място заемам във флашката, по-зле да става. Ще видя да изтрия и да видя как ще се отразят нещата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tия флашки да не са китайски ментета ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашките са от магазина в града, мултимедията не би трябвало да е от алито. Взех я втора ръка, но като гледам върви около 450 лева ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oстава плеара да има някаква повреда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърли само музика на флаш устройството. 

Като копираш песните да са в отделни папки. Защото плеъра е възможно да не работи коректно, когато файловете са в повече или пък от множеството формати "пуснати" във флашката. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, qnkov написа:

Мислех, че е от жегата

Какво общо има жегата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, qnkov написа:

Ами, да. Смисъл, същите клипове са и песни. Мп3 и .divx. Изведнъж станаха зле нещата. По принцип я форматирах на фат32 и тогава я сложих в колата. НТФС не се чете. В момента съм я форматирал на ехФат и ще видя какво е положението. Ще видя за формат от самото устройство, но ме съмнява да има. 

Ще пробвам и друго. Отначало имах само няколко песни и клипа, а в момента е над 2 гб пълна. Да не би колкото повече място заемам във флашката, по-зле да става. Ще видя да изтрия и да видя как ще се отразят нещата. 

за проба компресирай песните на 128кбит CBR (constant bit rate) и пробвай пак, виждал съм проблеми с VBR, твърде голям битрейт или при сетове по 2 часа (мп3-ката става 200-300 мб)... проблемът в клиповете може да е от кодека, при видеото също може да има проблем с VBR (variable bit rate). пробвай да разделиш файкловете по папки (да нямаш 5000 файла в 1 папка) ограничи дължината на имената, гледай да няма кирилица (също и в id-tag)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с една адата 4 гб стара, с нея заби само веднъж. Като цяло вървяха нещата. С моята флашка team group, още на първите секунди забиваше. 
Освен да закупя някоя по-стара флашка маркова, но не знам каква точно. Освен някоя адата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.06.2019 г. в 19:52, qnkov написа:

Пробвах с една адата 4 гб стара, с нея заби само веднъж. Като цяло вървяха нещата. С моята флашка team group, още на първите секунди забиваше. 
Освен да закупя някоя по-стара флашка маркова, но не знам каква точно. Освен някоя адата.

Погледни това видео,което препоръчва размера, файловата система на флаш устройството, което се ползва за мултимедията:

How To - Video and Audio from USB - on Pioneer AVH-290BT, AVH-291BT, MVH-AV290BT, AVH-190DVD

Потърсих, дали няма наличен firmware, но уви ударих на камък със търсенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...