Премини към съдържанието
petar96

Прехвърляне от GridView в вече отворене форма С#

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следният проблем. Искам да мога да предавам стойности от gridview във вече отворена форма, а не да ми отваря нова форма и там да ги предавам. По-точно, когато стартирам програмата ми се отваря Form3, когато цъкна два пъти върху снимката ми се отваря Form1 със стойностите, който взема от Form 3, което до тук е добре. Натискам бутона търси и ми се отваря формата Клиент където когато цъкна два пъти трябва да ми взема стойностите на клиента и да ми ги попълва във форма 1, за да се запазват стойностите на колата и да ми показва стойностите на клиента, а не да ми се отвори нова форма където само ми пише информацията за клиента.  Това е кода на формата клиент, където трябва като се натисне два пъти върху името на клиента да ги предаде във вече отворената форма

private void dataGridView2_CellDoubleClick(object sender, DataGridViewCellEventArgs e)
        {
            Form1 origForm2 = new Form1();
            origForm2.label_name.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
            origForm2.label_surname.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
            origForm2.label_fam.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[2].Value.ToString();

origForm2.label_phone.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[3].Value.ToString();
            origForm2.label_egn.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[9].Value.ToString();

origForm2.label_res.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[4].Value.ToString();
            origForm2.label_nat.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[5].Value.ToString();

origForm2.label_id.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[10].Value.ToString();
            origForm2.label_drive.Text = this.dataGridView2.CurrentRow.Cells[6].Value.ToString();

origForm2.label_name.Visible = true;
            origForm2.label_surname.Visible = true;
            origForm2.label_fam.Visible = true;
            origForm2.label_phone.Visible = true;
            origForm2.label_egn.Visible = true;
            origForm2.label_res.Visible = true;
            origForm2.label_nat.Visible = true;
            origForm2.label_id.Visible = true;
            origForm2.label_drive.Visible = true;

}

Явно трябва преди затваряшата скопа да се напише още нещо,  но не знам какво.

https://www.youtube.com/watch?v=Tu07ubhxyfY

Тука каквото показва на този клип става, но когато искам да отворя само формата Клиент ми дава грешка защото  Application.Run(new Clients()); между скопите иска да се напише още нещо, но не знам какво точно

дса.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.