Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. От Перник пиша и имам следния проблем. Открай време (от зимата на 2005-та г.) си действам вкъщи с един и същи компютър и чат-пат съм сменявал обичайните записвачка, мишка и RAM. На инат още си кара компа (сглобен в JAR) и то със следните показатели: 1) Дънна платка:  Gigabyte GA-K8NS (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN),  nForce-6A61CG0HC-00  ;  Чипсет на дъното:  nVIDIA nForce3 250, AMD Hammer  ; Тип BIOS:  Award Modular (09/22/05) + версия: GA-K8NS F17  2) Процесор:  CPU AMD Sempron(tm) 2800+,  1664 MHz (8 x 208), х86   3) RAM: PC3200 DDR SD-Ram  2х512 MB  (поддържани: 200/266/333/400) 4) DVD-RW (две: с IDE и SATA връзка)  5) Видео карта:  ATI RADEON 9550 - RV350 (128 MB)  6) Звукова карта:  Realtek AC97 Audio  7) Монитор:  Samsung SyncMaster 795DF/795MB/MagicSyncMaster CD175GP  [17" CRT]  (H9LYA37347) 8) ОС: Windows XP-Home  5.1.2600 (WinXP RTM);  SPack-3, v.3311  9) Хардове:  ExcelStor Technology J8160S  (153 GB, IDE)  +  WDC WD7500AACS-00D6B1 Green (698 GB, IDE)  10) Кутия най-обикновена, със захранване 350 W (комбинирани IDE и SATA кабели) и без допълнителни вентилаторчета. Въпреки тази ретро-конфигурация си работи, макар и със над 100 преинсталации (сам се оправям). В началото за година и нещо замина първият хард Maxtor 200 GB (тогава уж най-стабилни) и едвам си спасих инфото. Взех WD Green 750 GB от доказана фирма с гаранция и благодарение на последната след година и малко спешно ми го смениха (изведнъж се срина и пак спасих всичко на магия!) с подобен модел. Оттам насетне по някакво чудо се държи вече над 10 години (горния WD 7500AACS) и ми беше постоянно основен диск - и системен и за архив. Открай време позагрява, бави нещата и с безбройните преинсталации и 7 Bad-sectors си е за смяна. В момента Excelstor-а е за C: и D:, поне не са шумни. Ограничението ми е от дъното: има само 2 Sata и така редувам хардове и записвачки както дойде. Имам нужда от поне 1 TB, по-скоро 2-3 TB нов хард, да е основен, едновременно за ОС и архив (хиляди снимки, много музика, клипове, филми, игри и други). Най-важното е да не е много шумен/скърцащ и греещ. Няма да се товари с нови/тежки игри и приложения, но пък е за всеки ден употреба по 7-8 часа. Сравних стотици оферти и мнения и мисля да изключа Toshiba и Seagate, като варианти. Моля за съвет за WD - според цветовете казват, че зеления не е за ОС и е бавен, синия става уж (а е реално пак зелен), червения е бърз, тих, но става ли и за ОС, лилавите само за видео-наблюдение, не за home PC, черните хем са скъпи и ту са шумни и горещи, ту обратното (мнения стотици различни), поне са бързи и солидни. Мисля и за Hitachi, като стабилност. Като за бюджет до към 120-140 лв. и без варианти със SSD-та. Като обороти 7200 rpm как ще се чуват в мойта "машина". Отделно има добри-варианти (но без гаранция) с употребявани WD с 2/3 TB (черни, сини), както и Хитачита със снимки от Sentinel за състоянието им или да не го мисля този вариант? Очаквам всякакви професионални съвети и линкове за коментар и благодарности предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За диск над 2 TB ще ти трябва GPT файлова таблица и ОС, която да я поддържа - поне windows XP 64 бита. А ако искаш и диска да е системен - windows vista 64 бита или по-нов. Друг е въпроса дали дъното изобщо ще разпознае 2 TB и по-голям диск, въпреки че не би трябвало да има проблеми. За повече информация:

https://www.partitionwizard.com/convertpartition/3tb-hard-drive-only-uses-2tb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри машината и не я пускай докато не си вземеш нов компютър. За него виж какви пари максимално можеш да отделиш и ще ти се даде съвет.

Всичко друго е .... загубена кауза!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, megatone написа:

И всичко което запишеш на него може да остане за вечни времена скрито от хорски очи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Значи, за известно време натам не мога да сменям компа или части като по-сериозно дъно с RAM и видео. Засега при моите параметри, което ще е съвместимо с дъно и ОС XP-Home SP-3 това ще го ползвам, няма как заради други сериозни разходи. Щом е изкарал толкова време на инат, ще дръпне още 1-2 години с нов хард все пак, а и с по-малките за втори архив отделно. При моят сегашен обем инфо ще си трябват 1,5 или 2 TB хард все пак, излиза че при моят хардуер няма да разпознае нормално над 2 TB. Натоварване слабо/средно: игри отвреме-навреме, често копиране и сваляне на филми, музика, снимки и др. и затова SSD (четох, че не са предвидени за многократни презаписи и др., а и цената за 256 GB и повече за ОС и отделно среден хард (1 TB) за архив, какво ще стане?). Относно марките, бих предпочел WD (за ОС и архив едновременно - кой цвят и обороти за шум?), Hitachi (HGST са доказани и по-скъпи, така че друг модел?) или в краен случай Seagate (само при 2 TB от по-нечуплива серия и по-тих?). За черната серия на WD как реално е греенето и бученето като за стар комп без допълнително охлаждане? И отделно от всичко, варианта с употребяван хард, примери (всичките са без остатъчна гаранция!):   1) WD Black 2 TB, още използван в комп с нормални данни от Sentinel за 90-100 лв. и друг такъв 1 TB за 60 лв.;   2) WD Black  3 TB, пак в комп засега, отлично запазен и по-натоварен (геймърски) за ~ 120 лв.;   3) WD Blue 1 TB 7200rpm за 50-60 лв.;   4) Hitachi 1 TB старо, но здраво със снимки за 60 лв. и мн. др. - има ли смисъл от размисъл и при какви параметри? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно втора ръка взех Hitachi 2TB за 25 лв. бройката с перфектни S.M.A.R.T.

За нов - щом това желаеш - WD Blue 1-2TB 7200/5400 - за WXP няма да видиш голяма разлика.

Съветвам те обаче добре да премислиш какви пари имаш и какво може да се вземе с тях - още една - две години на хардуер от 2005 година - бая оптимист си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това Hitachi действа ли още и откъде така изгодно, дори и 1 TB да е? Иначе, ако ще е WD, коя серия: Червените не били за ОС и архив едновременно, Лилавите пък хич, Зелените са бавни и почти изчезнаха, Черните относно шум/темп/цена, Сините излиза, че са единствен сигурен вариант - за 2 TB ще го отчете ли при мен?

Друг вариант е SSD 240-256 GB за ОС и програми и среден (1TB, нов или употребяван) хард за другите неща. Как се свързва първия към старо дъно и предполагам MLC е препоръчително, при четене 500> и запис 400> как ще се отрази на мойта чудна машина? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра е, но не това е целта в момента и спрямо фин. резерв. Просто не ми за нещо сериозно като работа и игри. Търси се по-бърз от WD Green, сравнително тих, темп. до 40-45, обем 2 TB хард 3,5" - препоръки? Втори вариант (имам 1-2 опции): запазен 250/320 GB IDE хард за C: и D:, а другия за архив (на 3-4 части) на SATA + записвачката на SATA (постоянно я ползвам с огромна колекция дискове). Трети вариант, ако има смисъл покрай дъното и ОС:  SSD (MLC) 120-256 GB за C: и D: + поне 1 TB основен (нов или не съвсем) за архива. Приемам по-конкретни предложения, за препоръчване свързан с WD вариантите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех го от човек във форум.

За WD - казах Blue - като да знаеш, че в серията има 7200 и 5400 модели.

Реално съм ползвал Green 1TB за Windows Server 2003 + BackUP - да на моменти е леко изнервящ. В момента ползвам 750GB за Windows 7 + сваляне на файлове - не ми прави впечатление, че е Зелен. Ползвам и Red, но са във външна USB кутия - убеден съм, че и на него мога да сложа OS, както и на лилав ... и на SD карта имам OS :)

SSD при теб с това SATA-I не знам какво изобщо гледаш скоростите, чиповете също - ти ще го ползваш само за OS - тоест това е консуматив.

Аз лично на твоя място бих огледал много добре какво мога да взема 2-ра ръка - дали твърди дискове или цяла система въпрос на идеология.

А за какво са ти две DVD-RW?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно си е, с тази моя SATA e излишно засега SSD. За записвачките, и двете действат, по-новата е Sata и работеше докато ползвах един дръглив 80 GB IDE хард за ОС и програми. Другата, по старата (на 2-3 години) с IDE кабели е засега включена с двата харда, докато държат, затова и ги редувах RW-тата, а древния засега "безсмъртен" Green e видял верно над 100 преинсталации. 

По въпроса за хардовете май ми остават два варианта:  

1.  За ОС, програми и D: да сложа хард IDE (има 3-4 варианта използвани и здрави:  между 200 и 320 GB за 15 до 28 лв.) и така двете SATA на дъното да останат за новата записвачка (а като е в "почивка", връзвам сегашния WD Green 750 GB за дублиране на Архива и др.) и новия по-голям хард. Този хард трябва да е задължително на 7200 rpm, 2 TB, WD Blue, Red или Black. За черен са ми две оферти, без гаранция (проверено): 1) за 100 лв. е използван в момента 3 TB, 7200 rpm с линк (ако е коректно да посочвам):  https://www.olx.bg/ad/moschen-geymarski-tvard-disk-wd-black-3-tb-7200-rpm-CID632-ID7P2YX.html#608f2750dd                2) другия е този WD Black за 120 лв., 2 TB, работещ в комп с линк:   https://www.olx.bg/ad/tvard-disk-2tb-wd-black-CID632-ID7PxmI.html#da9c32a295  , а покрай него има същия модел за 140. Има и някакви Gold по 1 TB за 90-100 лв., пак използвани и "перфектни", то се знае за рекламата. Щом казваш, че може ОС и на червен, ще го имам впредвид със синия, лилавите отпадат, а за тези черните заслужават ли си риска и 3-те TB има ли как изобщо да тръгне на моето дъно с тези SATA?  Ако максимума ми е 2 TB за разпознаване, да гледам оборотите, кеш поне 64 и гаранцията.   

2. Ако ме насочиш към колегата с Hitachi-то или нещо подобно и по-сигурно да проверя - (Sata или IDE) с поне 320 GB и повече хард за C: и D:, ще мога да не рискувам с използван за Архива и да взема нормален голям с гаранция или да ги сразменя по функции (важно е Green-а да не го мъчим пак с ОС).

А със Sentinel-а ми дава за WD Green освен 7-те лоши сектора, 1507 дни и 9 часа използван, 251 дни "оставащи до Fatality" (силно се съмнявам!) и 6023 пъти вкл./изкл. Дава ми 100 % Performance и 89 % Health, а по-долу е теста от S.M.A.R.T.-а:

1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,00000000130B,0,Enabled
3,Spin Up Time,21,164,159,OK,000000001A66,0,Enabled
4,Start/Stop Count,0,94,94,OK (Always passing),000000001787,0,Enabled
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Enabled
7,Seek Error Rate,0,100,253,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
9,Power On Time Count,0,51,51,OK (Always passing),000000008D51,0,Enabled
10,Spin Retry Count,0,100,100,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
12,Drive Power Cycle Count,0,95,95,OK (Always passing),000000001734,0,Enabled
192,Power off Retract Cycle Count,0,198,198,OK (Always passing),000000000896,0,Enabled
193,Load/Unload Cycle Count,0,198,198,OK (Always passing),000000001786,0,Enabled
194,Disk Temperature,0,107,96,OK (Always passing),00000000002B,0,Enabled
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Always passing),000000000000,0,Enabled
197,Current Pending Sector Count,0,200,200,OK (Always passing),000000000007,0,Enabled
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,200,200,OK (Always passing),000000000007,0,Enabled
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Always passing),000000000089,0,Enabled
200,Write Error Rate,0,200,200,OK (Always passing),000000000001,0,Enabled

На редове 197 и 198 в началото ми дава жълт триъгълник с удивителна, иначе навсякъде е ОК, Always Passing, зелени отметки и без предупреждения и стряскащи ленти в жълто и червено! 

А с простичката програмка HDD Life ми показва по 79% Health и Performance (и от поне 2 години процентите варират (от 76 до 94!) при всяка втора преинсталация и други леки бъгове), а температурата скача до 48-53 градуса. На сегашния "системен" хард Excelstore 164 GB с нея ми дава само по 56% издръжливост и загрява с 3-4 градуса винаги повече от стария! Това за справка как са за момента.

Ето и мейл за подробности и линкове ако има, извън тукашните:   menelmakar999@gmail.com     Емо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този SMART статус е информативен, докато диска работи, никой нищо не може да каже. То за нов диск никой не ти дава гаранция колко ще работи, ти за стария си 10+ годишен диск се чудиш. Всичко е техника и е на късмет - днес работи, утре не. Имаш ли важни данни - задължително поне 2-3 копия на различни независими носители и редовно обновяване, колкото на повече места имаш данните, толкова по-голяма е вероятността при проблем да възстановиш нещо. Диск без гаранция не те съветвам да купуваш, колкото и да е евтин и с перфектен SMART. По-назад съм ти дал връзка какви са ти вариантите за 2+ TB - ако искаш да го ползваш за данни, инсталираш си 64 битов XP, ако искаш да е и системен - по-нов windows, но отново 64 битов. С до 2 TB би трябвало да нямаш проблеми и сега.

А и тези обяви в продавалник....с такова заглавие аз бих стоял по-далеч, още повече, че за 120 лева се взема НОВ диск с 2 години гаранция 2 TB:

http://nikem-bg.net/computer-components/WD-Blue-2TB-SATAIII-64MB-WD20EZRZ/

A за още няколко лева отгоре имаш 3 години гаранция:

http://nikem-bg.net/computer-components/2T-SG-ST2000DM006-3-year-warranty/

Вече този 3 TB за 100 лева е малко по-на оферта, но стига да има гаранция, иначе утре ако ти умре са едни 100 лева на боклука. Диск с такъв размер струва малко над 140 лева с доставката и с 2 години гаранция:

https://edigital.bg/vtreshni-hard-diskove/toshiba-p300-35-3tb-sata3-7200rpm-64mb-hdwd130uzsva-p624492

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Raze написа:

А и тези обяви в продавалник....с такова заглавие аз бих стоял по-далеч, още повече, че за 120 лева се взема НОВ диск с 2 години гаранция 2 TB:

http://nikem-bg.net/computer-components/WD-Blue-2TB-SATAIII-64MB-WD20EZRZ/

Този ако е от тези сини, които реално са ребрандирани зелени, четох че не са никак за препоръчване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, HackerX написа:

Този ако е от тези сини, които реално са ребрандирани зелени, четох че не са никак за препоръчване.

За какво ползване?

Иначе WD20EZRZ е 5400 оборота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето от Архива е дублиран на един бързо нагряващ "бивш" външен хард (пак WD, 500 GB, 3,5", доста тежък комплект), който вече е извън кутията заради заминало захранване (поправяно 2-3 пъти но дотам). Той е дълбок резерв и от 3-те дяла отвреме навреме единия не го вижда от 1-ия път (особено в комбина с Green-а и на него ОС), двата заедно = ръмжащ котлон! Майтапа настрана, инфото не е толкова незаменимо (1/4 са игри, 1/2 е музика (ще е учудващо за мнозина), снимки към 25 GB и другото са какви ли не клипове, Intal-files и личен "Архив"(20 GB)), но друго си е по-голям обем, скорост и поне няколко месеца без ПРЕИНСТАЛАЦИЯ (на моменти беше през 2-3 дни, как дойде, рекорда е 7 месеца нормална работа!!!). Изглежда да не мисля за над 2 TB, заради стария хардуер докато мина на тотален ъпгрейд, ама по-натам. Поне за вариант за ОС, мисля че не е толкова риск един средняшки (дори използван) хард, пък Основния да си е нов. Препоръка за модел и коя е прословутата 10-та серия свръх-чупливи Seagate и други подобни за избягване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да съм много луд за да инсталирам отново и отново една вече НЕ поддържана OS на една и съща машина и то през 2-3 дни до 7 месеца.

"Ghost-a" се ползваше още за W98.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми така беше преди време, но напоследък се държи пущината, макар и постоянно "под заплаха". Все пак някои "притурки" са си за добавяне на ръка, основното е лесно. Иначе за втората употреба с черните WD препоръчвате да не ги броя за основен хард без гаранция (нормално си е, но размера и серията изкушава). Поне относно натоварването и темпа тази серия вярно ли е най-тежка или напротив - бърза, полу-жежка и приятно "шумоляща", да знам дали Gold, както я дават е по-търпима и не по-бавна? А за синия 2 TB, както е под 7200 rpm, по-добре да не се мъча като с моя Green (само на 1 TB излиза с тази скорост, пък е и евтин). Препоръчаната отвсякъде (и тук) Toshiba P300, може и да изгодна и действена, но срещнах прекомерно много "благопожелания" към почти всичките им серии, спрямо Hitachi и дори Seagate, че не бих я мислил, дори и пред моя динозавър. За Seagate 2 TB на 7200 rpm с 3 г. гаранция може и да си струва риска (там пък срещнах, не само тук, а и от чужбина за преднамерените (д)ефекти спрямо гаранцията и честото им избушване). Конкуренция е май единствено някое Hitachi (ако ме насочите) или направо WD Red (само ако е на 7200 оборота и има сигурно инсталиране на ОС и едновременно Архива, да не е само за NAS) - тях май най ги прехвалват и с право на места? 

В добавка - за черните хардове от OLX, по-големия е без инфо и със сигурност липсваща гаранция, а 2-та TB е взиман от Съюза (макар и скоро) и или е изтекла (съмнявам се!) или според тях нямала покритие тук? Има и един доста запазен (пак без подсигуряване) WD Black 1 TB за 50-60 лв. в резерв?

За ползването на харда, ето какво ще е:   доста често сваляне на торенти, филми и музика (и от дискове), копиране, преработване на един куп дребни файлове, ежедневно гледане (до MKV формат), стари и "средно" нови игри (и без това не тръгват тия след 2006-2007 г., зависи тук-там от RAM и видео), интернета (без скайпове, фейсбуци и др. измишльотини) леко-полека, писаници в Архива и малко документи - с една дума нищо особено натоварващо отведнъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш между редовете!

Дай ми какъвто и да е диск от тези на пазара и ще ти инсталирам WXP, а въпросния ти архив е просто друг дял с файлове - чудо голямо.

Не знам защо толкова те мъчат тези обороти, скорости, кеш и т.н. - от твоята щайга, самолет няма да стане.

За информация кой диск какъв е гледай буквите (примерно: WD20EZRZ) и четеш в сайта на производителя, а не в сайтовете на търговците - там има доста грешки (умишлени или не умишлени, но подвеждащи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и трябва, остава да е Blue, Red или пък Seagate с 2 TB.   В E-Mag излезе този модел на WD Blue: 2 TB, 64 MB кеш, 2 г. гаранция - модел WD10EZEX     https://www.emag.bg/hdd-2tb-wd-blue-3-5-sataiii-64mb-2-years-warranty-wd20ezrz/pd/D3XKNSBBM/?X-Search-Id=eea1344ffc77add5660d&X-Product-Id=35689984&X-Search-Page=1&X-Search-Position=45&X-Section=brands&X-MB=0&X-Search-Action=view

Рових и не намерих за него оборотите, а и самия модел на 2 TB не съвпада никъде (има примерно 20EZEX), дали в магазина са дали пак грешна снимка и трябва по телефон и нова такава за характеристиките? Хардове с добавка refurbished значи че са манипулирани на SMART-а за времетраенето, нали така и да не ги мисля хич и дали няма да ми подхвърлиш конкретен модел, може и по-стар като вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше потърсил в Google какво значи refubrished, вместо да си съчиняваш ли какво?

https://www.google.bg/search?q=refubrished&hl=bg

По-горе съм ти дал връзка с цена на диск 2 TB с 3 годишна гаранция с много по-ниска цена, не знам какво търсиш повече за този античен калкулатор, дето го ползваш за компютър. Ползвам подобен 3 TB вече почти 3 години и работи перфектно.

И как си го търсил горния диск не е ясно, има модел на снимката (стига да е истинска):

https://www.google.bg/search?q=wd10ezex&hl=bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютърни компоненти се закупуват от специализирани магазини, а не от "супер маркета".

Ако толкова искаш този диск от това място - звъниш им и ги питаш, като поискай черно на бяло да ти отговорят - после като върнеш поръчката да е ясно защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е и тези преправяни, обновени, полу-нови, разопаковани  и др. "refurbished" май нямат място за сравнение. За харда от E-MAG се свързах с оператор и ще ми върнат скоро инфо за серията, оборотите и гаранцията (сега е 2 г., дали може удължаване). Ето и линка им:  https://www.emag.bg/hdd-2tb-wd-blue-3-5-sataiii-64mb-2-years-warranty-wd20ezrz/pd/D3XKNSBBM/?X-Search-Id=eea1344ffc77add5660d&X-Product-Id=35689984&X-Search-Page=1&X-Search-Position=45&X-Section=brands&X-MB=0&X-Search-Action=view    Очевидно снимката им е грешна (там е за 1 TB и я сравних лесно коя за коя серия е) а кода на модела в сайта им е:  WD20EZRZ (което е на 5400 оборота). А в E-Bay намерих точния им модел (дано съвпадне): WD20EZEX - това нещо вече отговаря на офертата им със 7200 rpm, ще видя скоро. Ако е по-бързият вариант ще се конкурира за основен хард с по-евтиният аналогичен 2T SG ST2000DM006 с 3-те г. гаранция и по-тих. Опция две е 1 TB от кой да е от горните модели (за ОС и още два дяла) + запазения WD Black 1 TB (за 50 лв. и успоредно за Архив), може и да си разменят местата. Опция три е използван доста здрав Seagate 320 GB с IDE (за 25 лв., ОС и D:) + 1 TB от горните и моя инатлив Green (на двете SATA за архив и отвреме навреме RW-то вместо подсигуряващия стар хард). Да изчакам справката от E-MAG и ново умуване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как, защо да не попрехвърля каквото и да е инфо, ограничаващо риска, иначе може да последва Правилото на 7-те П-та: "Правилното предварително планиране предотвратява пикливото посрано подрискване" - Ричард Марчинко - Свирепия. (има и на 15-те П-та, че и на 37-те!)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от penman
      Здравейте и за много години на всички.  Хрумна ми една идея, но не знам как да я осъществя?
      Дали е възможно да се свърже един таблет към настолния компютър и да се ползва камерата му? 
      Таблетът има тъкмо две камери и по принцип може да се свърже към компютъра с USB кабел, но възможните опции
      са за прехвърляне на файлове. Компютъра няма камера и съответния софтуер за такава.
      Дали някой е правил подобен трик?  
    • от Gergicataa
      Добър ден! 
      Искам да попитам тъй, като ще си взема настолният компютър в Германия, където имам рутер и до момента работих с лаптопа си там, как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card?
      До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки. 
      Това оформя и въпросът, който искам да задам - след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки. Какво да правя? В Германия не мога да кажа на доставчика да ми прекара кабел, поради причината, че родителите ми, ще ползват рутера също. 
      Моля помогнете
      Няколко снимки, които направих за темата: 
    • от pepy86
      Здравейте , преди година си купих сегашния ми настолен компютър. Бих казал е с доста добри характеристики дори и за момента , но има едно нещо което много ме дразни и това е че нямам USB 3.0 порт. Започнах да рова из нета за варианти и на пръв поглед ми се наби тази идея в главата ...да ползвам това чудо : http://www.ebay.co.uk/itm/PCI-Express-PCI-E-to-USB-3-0-2Port-PC-Expansion-Adapter-Card-For-Vista-Win-7-HC-/261680544046?pt=UK_Computing_ComputerComponents_InterfaceCards&hash=item3ced60392e
      Но това което ме притеснява е че не съм наясно как да го монтирам и по точно дали имам такъв слот на дъното? Защото виждам само един PCI слот свободен (горния PCI-E e поставена видео картата) !
      Ето и моето дъно: http://www.asrock.com/mb/AMD/960GM-VGS3%20FX/?cat=Specifications

Ако някой има други идеи за решаване на този мой проблем нека сподели , благодаря предварително!
    • от trades
      Здравейте,

Преди време бях писал във вашия форум, но се оттеглих поради причината че искам да събера още някой лев за компютъра.

Налага се да се сдобия с нов компютър тези дни без повече отлагане, защото моя е на близо 9 години вече и сдава багажа, Intel Celeron 2.0, тъпа видеокарта , и абсолютно нищо не може да се ползва от компютъра освен записвачката. Монитора ми е 23' IPS LED 23EA63, имам и тонколонки, клавиатура, мишка. Ще се ползва за обичайните неща, интернет, гледане HD игри на NBA (това е основната причина за закупуването на компютъра , защото гледам непрестанно игрите на NBA, като до сега можех да гледам само на 360 и 540p, а сезона започва скоро и ще е супер да гледам вече на 720p с най-качествения звук и резолюция), игри като NBA 2k15 разбира се, но имам и малък брат, който ще иска да играе на всякакви игри като GTA 4 и т.н.

Бюджета е 900 лв.

Като цяло, предполагам, че компютъра ще стой включен през повечето време на деня ако не и целия ден и вечер, затова за шума ако може захранване някакво да не е много шумно, ако е възможно.
      И ако може да ми препоръчате някаква ОС за компютъра също ще ми е от полза, защото за сега съм на мнението да го занеса след като го получа в някои сервиз да ми инсталнат една уиндоус 7-ца.
      Разгледах и други теми, подобни на моята, но все пак си е друго да си направя собствена, точно с моите предпочитания и изисквания, а и плюс това, на този компютър ще разчитам оттук нататък.
      Реших да се доверя на Вас, защото имам единствено доверие на хората тук, които препоръчват конфигурации. Надявам се да изкажете препоръките си.

Благодаря

• от Greak
      Здравейте, обръщам се към вас за съвет относно нова конфигурация за тези  пари, подробности съм дал по-надолу.

1. Бюджетът - 430 лв, с много мъки 500.

2. За какво ще се ползва компютърът - Натоварване - Chrome, Skype 6, и понякога (MTA - San Andreas Multi Player).

Видеокарта: Да могат да се гледат Full HD филми на нея на Full HD телевизор (47 инчов LG ). Приемам само Nvidia с VGA  и HDMI изход, DVI не ми трябва.

2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането. - Не.

2.2. До колко държите на тишината - Нямам претенции, важното е да не издава силни вибрации - което означава, че кутията трябва да има добри гумички на дъното на кутията. И кутията да не е парник, а да има от къде да се проветрява компютъра, имам си радиатори вкъщи.

3. Какво включва конфигурацията - само компютър, нищо друго.

3.1. Ако търсите определен(и) компонент(и) за ъпгрейд опишете подробно компютъра на който ще се прави ъпгрейд, а именно дайте данни за дънна платка, процесор, RAM, видеокарта, хард и захранване. -  Не.

4. Ваши лични предпочитания - ако сте се фен на дадена марка или имате предпочитания я към размер на хард диска (на някои хора не им трябва голям обем, за други пък е от решаващо значение), обемът на RAM-а, магазинът от който ще купувате, или каквото и да било друго - кажете ги.   Важното е да е AMD, да е с 1 гб рам (като по събера пари ще сложа 6, а може и 8, но на първо време минимума), процесора да е над 2 GHz, двуядрен ако може, а може и нагоре.

5. Компютър от бакалия - Не, от Nikem

За друго не се сещам.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.