Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ахам, а с какво захранване е системата ти? Марка, модел, години, състояние?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, зимата на 2005-та като сглобих компа в JAR, абсолютно същия с по-малък хард (Maxtor, моя 200 GB, неговия само 80 GB) си направи и племенника. Първите 6-7 години захранването (350 W) си действаше безотказно, после почна да се бъгва (успоредно с преинсталации) и ме принуди да взимам ново. Взех от едни момчета с 1 година гаранция един Fortron за 36 лв. (и то 350 W, нямаше нужда тогава от по-мощно, пък и евтино), кара добре 11-12 месеца и почнаха дребните "спец-дефекти". Точно месец и малко след гаранцията (като по поръчка) просто изпуши и дотам, класика в жанра. По спешност сложих старото (използвано само 2-3 години доста по-нарядко от моето) захранване от компа на родата и така съм досега, поне едно 5-та година си джитка без проблеми (тогавашните серии изглежда с лекота надхвърлят гаранции 3-4 пъти и къде по държеливи от сегашните евтинджоси и не само). Кутията си седи първоначалната ATX 350, JNC 4JA черна, тънка и жилава от JAR. Смех, не смех, това е в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си вземеш диска от никем, който е с 3 години гаранция? Тествал ли си какви са максималните скорости на най-бързия диск в момента, който ползваш в твоята система, че избираш толкова?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става доста вероятен избор, първо да изчакам за Blue 2 TB от E-MAG има ли шанс (според обороти и модел) и снимките на WD Black 2 TB за ~100 лв.(може и да е останала гаранция, иначе не), ако не - пръв фаворит заради цената и бързина/шум (въпреки мненията за скрити дефекти покрай гаранционния срок). В резерв: 1 TB WD Blue/Seagate + 1 TB WD Black или WD Caviar Red 2 TB 7200 rpm 64 MB 3 г. гаранция за 152,38 лв., пак от Nikem. Дайте опция с Хитачи (старо-ново) на 7200 оборота!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емануил Савов написа:

WD Caviar Red 2 TB 7200 rpm 64 MB 3 г. гаранция за 152,38 лв., пак от Nikem.

Точен модел? Май е минал покрай 7200 оборота.

Казах ти да четеш спецификациите от сайта на производителя, а не от сайта на търговците!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредните "похвалени" представители, щом и Nikem лъжат за едните обороти, червения е за шут! Хем тука дуят на половината неща цените с 20-50% над чуждестранните аналози с транспорта, хем ни въртат номера да сравнява и спори човек за глупости. Чакам (вече днеска) инфо за Blue 2 TB и използвания Black 2 TB и ако и там ми хитреят на дребно ще рискувам със Seagate 2 TB от препоръчания линк.

Между другото, модела на червения е WD20EFRX и къде ги измислиха тия обороти, няма такава серия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавай с глупости!

Цитат
Fujitsu Esprimo C700 цена 170 лв
  • Процесор: Intel Core i3-2120 (3.3 GHz, 3MB Cache, 5GT/s, 2 Cores, 4 Threads)
  • Памет: 4GB DDR3 Ram(max 32GB, 4 слота)
  • Хардиск: 2TB
  • Видео карта: Intel HD2000
  • Оптично устройство: DVDRW
  • Друго: 12xUSB, PS/2, 2*Com, LAN, VGA, DisplayPort, HD Audio
  • Захранване: 227Watt 87% efficient
  • Вид кутия: ssf(малка, легнала, може да стои права)
  • Formfactor: ATX
  • Компютри втора употреба
  • Гаранция: 12 месеца

http://www.subincho.com/computer_monitor_shop/pricelist.php?cat=used_computers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея, обаче с тая малка кутия няма къде да добавя втори хард (записвачката задължително остава). Има ли възможност (без твърде нестандартни и скъпи приставки) да се нагласи хардуера от това Esprimo в моята класик-кутия и пак да действа всичко изрядно? А и много зависи модел и обороти на харда в системата им и точното дъно (ако то замине скоро, какво да ползвам без един куп нови финанси).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си вземай workstation машина, ако мислиш да я преправяш/ъпгрейдваш. Казвам ти от личен опит. Търси стандартно дъно със стандартни куплунзи и компоненти. В продавалник често излизат изгодни оферти, стига да знаеш какво да търсиш. Задължително тест преди покупката, може да го направиш и във вас пред куриера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не за ъпгрейди става въпрос а самото дъно (към него е видео и процесор и рам) нали са посмалени спрямо стандартните или пък не, за да се хване странично по принцип, а захранването и хардовете ще се нагласят нормално - има ли шанс конкретно компонентите спрямо дъното към моята щайга по лесен начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С дъното няма да имаш проблеми, но захранването най-вероятно ще е с по-малък размер, а ако искаш да го смениш с друго ще трябва да си търсиш преходници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето държи фронта открай време, поне SATA и IDE кабелите е логично да съвпадат за хард и т.н. Сетих се, че ако предислоцирам техните джаджи спрямо моите в ретро-кутията и изникне нещо през 1-ата година, няма кой да ми признае гаранция от тях за каквото и да е, логично нали! Само е задължително дъното им да има поне 3-4 SATA (за 2-3-4 харда + записвачка), то моето от кога е и е с 2 мижави, всеки модел требва да е над него!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи. Ако има гаранционна лепенка на кутията и я скъсаш, може и да се заядат, въпреки че по закон го забраниха това. Стига да не си с 2 леви ръце, ако си прехвърлиш частите нормално няма да те разберат, а ако се наложи да ползваш гаранцията винаги можеш да си ги прехвърлиш обратно. Относно портовете, търси в интернет спецификациите на съответната конфигурация и виж дъното какви и колко порта има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, ще сравнявам да видим как ще се нагласят. А ако добавям диск 2,5 " с планка за хващане където ми е джоба (съвпадат ли така?)  за 3,5 " в кутията със стандартни кабели ще зацепи ли нормално като по-големия му събрат или трябват спец-настройки, защото има доста изгодни оферти обем/скорост/цена спрямо класиците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще Ви напиша няколко думи върху предложението на колегата Joss Bomon.  Само дискът, който искате да купите  (2 терабайта) е толкова пари, колкото струва целият компютър с 2 терабайта диск.  Размера на кутията SFF, което единствено в случая ще ви е спънка ако сменяте вградената с външна видеокарта. Последната трябва да е задължително нископрофилна. За дъното. Отлична изработка и при условие че не ровите по него хардуерно, няма да ви направи никаква беля. Още повече! На дъното има монтирани 4 сата порта(вашите са 2) на които спокойно може с течение на времето да прибавите дискове, но с максимален обем до 2 терабайта всеки. Записвачката си остава включително още 3 диска, които спокойно се събират в корпуса на кутията. Ако са 2,5 инчови, още по лесно е за тях. За да сте наясно с даден компютър от тези серии, най малкото трябва да сте го отваряли и разгледали обстойно и чак тогава да коментирате какво може и какво не. Захранването - стандартно със стандартните молекси. Ако го сменяте с друго, стават почти всички до 80 лева. Единственото което би било леко проблематично е общите кабели на захранващите молекси за HDD и записвачката, може би ще се наложи да се сменят, за да ви се получи( кабела с 4 молекса струва 3 лева по сервизите. А може и с преходен такъв. Аз съм със 3 такива и 3 още по малки и нямам проблеми в никакво отношение.Разликата между това, което са Ви предложили и това, което вие ползвате е много голяма.- в полза на предложението.Това, с което се занимавате Вие, е почти същото, за което ползвам и аз моите машини, като имате предвид, че не ги спирам ни за минута.А ако разполагате с някой лев, направо Ви препоръчвам ето това: http://alphacom-bg.com/product/1520/fujitsu-e920-sff-i5-4590-8gb-500gb.html  и си карате пашалъка. В този модел Sata портовете вече са 5 а захранването е отново стандартно 280 вата.Самото захранване е наложително да се смени единствено, ако вградите външна нископрофилна видеокарта . При мен спокойно си работи без смяна с 4 диска и една записвачка. Не се чува, че има компютър в стаята ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първият си пост му предложих за същите пари работна станция с външно видео, но изобщо не се заинтересува. Затова му дадох предложение за много по-добра машина от неговата, на цената на един хард диск, но... човека отново умува и умува... и умува... и може вече да не е налична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Ви още едно предложение на евтина и добра машина с много предимства пред вашата.  Кутията е стандартен тип а не SFF в която можете да съберете всичко без изключение. Захранването е оригинално, FORTRON FSP350-60HHN 350W, дъното е  ASUS B85M-E LGA 1150 със всички изходи към монитора. Забележително е  че има 6 SATA porta, от които 2 са  SАТА 3 а другите 4 - SАТА 6, USB 2 и USB3. 

Съществено при дъното е това, че биоса не е орязан и си е както е стандартното дъно със всички настройки и команди. Тук вече може да включите и 6 терабайтови дискове, ако са ви в наличност. Цената е повече от приемлива - 230 лева. Всичко това ви го пиша, защото моделът е минавал през ръцете ми за инсталация. Без никакъв проблем се инсталира всяка 10-ка. Може да се прибави и стандартна видеокарта по ваш избор.

http://alphacom-bg.com/product/1332/bluechip-businessline-m-tower-i3-4130-4gb-500gb.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за подробния разбор и насоки, досега не съм ползвал или отварял от малките кутии кое как е. За офертите от по 330 лв. си струват разбира се, но сега ми е невъзможно. За компа от Субинчо излиза на първи план, следобед получавам инфо от E-MAG и за гаранцията на черния и решавам. А за последното предложение - екстра е, само харда е малко малък, но е изкушаващ и има шанс. Относно най-изгодния 2TB Seagate с 3-те г. гаранция, поразучих и както на много места тук, така и от чужбина ме заринаха с толкова негативни мнения относно ненавременни дефекти (% е огромен и за този модел на 1 и 2 TB, подобно и за два модела Toshiba ме отказаха навреме), че направо не знам кой модел заслужава и 50 на 100 доверие. По-добре комп с 1 г. гаранция или изпитания Wd, кой и да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Мистик написа:

Мерси за подробния разбор и насоки, досега не съм ползвал или отварял от малките кутии кое как е. За офертите от по 330 лв. си струват разбира се, но сега ми е невъзможно. За компа от Субинчо излиза на първи план, следобед получавам инфо от E-MAG и за гаранцията на черния и решавам. А за последното предложение - екстра е, само харда е малко малък, но е изкушаващ и има шанс. Относно най-изгодния 2TB Seagate с 3-те г. гаранция, поразучих и както на много места тук, така и от чужбина ме заринаха с толкова негативни мнения относно ненавременни дефекти (% е огромен и за този модел на 1 и 2 TB, подобно и за два модела Toshiba ме отказаха навреме), че направо не знам кой модел заслужава и 50 на 100 доверие. По-добре комп с 1 г. гаранция или изпитания Wd, кой и да е. 

Ако ще купувате HDD, то поне да е от магазин за компютърна техника а не от някоя верига като еМаг. Там точно са най големите оплаквания от клиенти за тази техника.А най добре ще е ако вземете поне това, което предлага Събин. Имате една година гаранция на всичко в кутията, включително и нея. Аз лично не мога да си представя какво точно правите с тази 15 годишна охтика. Че вървяла, може и да върви, та дори и още , но това си е истинско мъчение. В темата Ви съм писал най вече от личен опит и досег до моделите, посочени чрез линкове. Вярно е, че не е подробно, но съм имал предвид, че сте грамотен в тази област поне от обща култура. А избирането на HDD или SSD диск, аз бих направил най вече по неговия капацитет и гаранцията, която му се дава от магазина. Не на последно място са и оборотите на HDD - 7200. Wyw sluàq kato wa[iqt, sys towa sywsem staro dyno, za men ]e e bez znaènie dali toj bil na 5400 ili na 7200 по простата причина, че ще го ползвам като архив.За закупуване на SSD за настолният ви компютър, не бих и помислил. Особено, ако той е 60, 120 та дори и 256 гигабайта. Почти всичко в тези размери е   пълна скръб с изключение на Самсунг и Интел.  Но и цените им са други. Крайното решение си остава ваше, стига да няма виновни сред тези, които са ви отговаряли.Приятен и ползотворен ден ви пожелавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите, прав сте и за SSD и за гаранцията. Ако ще е само хард все пак предпочитам на 7200 оборота, как ще се усети при ОС и архив едновременно ще видим. Приятен ден и на Вас. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мистик написа:

Благодаря за коментарите, прав сте и за SSD и за гаранцията. Ако ще е само хард все пак предпочитам на 7200 оборота, как ще се усети при ОС и архив едновременно ще видим. Приятен ден и на Вас. 

За ползвания от вас Windows XP няма никакво голямо значение дали диска е 7200 или 5400. Също така не знам защо продължавате да повтаряте това с "OS + Архива"! Да сега е модерно да имаш SSD за OS и HDD за файловете, но не е проблем да ползваш HDD или SSD и за двете (дори за W10 където твърдия диск е много по-натоварен от древното XP работещо и на дискове с IDE, 4500 оборота, 512KB кеш ...

Аз не бих избирал твърд диск единствено спрямо гаранцията!

Бих гледал:

- made in ... да не е China

- главите да са 2 пъти повече от дисковете

- данни за модела от потребители, ревюта и т.н. - ако един модел е куц и 10 години гаранция да ми даваш е все тая.

За един твърд диск са важни и :

- качеството на подавания ток

- вентилация

- вибрация

Също така чисто физически - по-бавен диск (разбирай 5400 оборота) възможност да живее повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Емануил Савов написа:

Окей, ще сравнявам да видим как ще се нагласят. А ако добавям диск 2,5 " с планка за хващане където ми е джоба (съвпадат ли така?)  за 3,5 " в кутията със стандартни кабели ще зацепи ли нормално като по-големия му събрат или трябват спец-настройки, защото има доста изгодни оферти обем/скорост/цена спрямо класиците?

Ако питаш за 2,5 инча SSD - според мен дори няма нужда от специално захващане. На моя (стационарен)компютър просто съм го оставил да си лежи в най-горния слот за 3,5 инчови дискове. И да попитам - правилно ли разбрах, че записвачката е включена на SATA порт? Защо? Мисля че ако има IDE порт - може да си работи така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sten90 написа:

Ако питаш за 2,5 инча SSD - според мен дори няма нужда от специално захващане. На моя (стационарен)компютър просто съм го оставил да си лежи в най-горния слот за 3,5 инчови дискове. И да попитам - правилно ли разбрах, че записвачката е включена на SATA порт? Защо? Мисля че ако има IDE порт - може да си работи така. 

Сериозно? Ако е на SATA интерфейс как ще я свържиш в IDE?!?

https://www.diffen.com/difference/IDE_vs_SATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз през последните 10 години съм използвал само Western Digital Caviar Black хард дискове които са средно 2 пъти по скъпи от обикновените. Хвалят се с висок пърформънс, кеш, издръжливост и тем подобни глупости. Смея да твърдя, че това са едни от най-бозавите хард дискове на пазара. Изключително ненадеждни, бавни и неприятни са. Toshiba много много не ги хвалят от това което аз съм чел, a baraccudata изглеждат добре. Аз препоръчвам да си вземеш евтина баракуда колкото голяма ти трябва, марката и модела не са от значение от личен опит (без хард дискове от алиекспрес примерно). Хард дисковете като цяло не са се променили през последните 10 години, само капацитета им е по-голям и цената по-ниска, така че вземай най-евтиния доказан хард диск (Seagate barracuda) и дерзай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от penman
      Здравейте и за много години на всички.  Хрумна ми една идея, но не знам как да я осъществя?
      Дали е възможно да се свърже един таблет към настолния компютър и да се ползва камерата му? 
      Таблетът има тъкмо две камери и по принцип може да се свърже към компютъра с USB кабел, но възможните опции
      са за прехвърляне на файлове. Компютъра няма камера и съответния софтуер за такава.
      Дали някой е правил подобен трик?  
    • от Gergicataa
      Добър ден! 
      Искам да попитам тъй, като ще си взема настолният компютър в Германия, където имам рутер и до момента работих с лаптопа си там, как да проверя дали съществува в компютъра ми lan card?
      До момента съм бил само и единствено с кабел, на операционна система Windows 8.1 съм, когато плъзна дясното прозорче за "Мрежи" излиза само моята, и не ми показва на комшиите заключените интернет връзки. 
      Това оформя и въпросът, който искам да задам - след изключването на кабела от компютъра, пак не ми показва дали има заключени/свободни интернет връзки. Какво да правя? В Германия не мога да кажа на доставчика да ми прекара кабел, поради причината, че родителите ми, ще ползват рутера също. 
      Моля помогнете
      Няколко снимки, които направих за темата: 
    • от pepy86
      Здравейте , преди година си купих сегашния ми настолен компютър. Бих казал е с доста добри характеристики дори и за момента , но има едно нещо което много ме дразни и това е че нямам USB 3.0 порт. Започнах да рова из нета за варианти и на пръв поглед ми се наби тази идея в главата ...да ползвам това чудо : http://www.ebay.co.uk/itm/PCI-Express-PCI-E-to-USB-3-0-2Port-PC-Expansion-Adapter-Card-For-Vista-Win-7-HC-/261680544046?pt=UK_Computing_ComputerComponents_InterfaceCards&hash=item3ced60392e
      Но това което ме притеснява е че не съм наясно как да го монтирам и по точно дали имам такъв слот на дъното? Защото виждам само един PCI слот свободен (горния PCI-E e поставена видео картата) !
      Ето и моето дъно: http://www.asrock.com/mb/AMD/960GM-VGS3%20FX/?cat=Specifications

Ако някой има други идеи за решаване на този мой проблем нека сподели , благодаря предварително!
    • от trades
      Здравейте,

Преди време бях писал във вашия форум, но се оттеглих поради причината че искам да събера още някой лев за компютъра.

Налага се да се сдобия с нов компютър тези дни без повече отлагане, защото моя е на близо 9 години вече и сдава багажа, Intel Celeron 2.0, тъпа видеокарта , и абсолютно нищо не може да се ползва от компютъра освен записвачката. Монитора ми е 23' IPS LED 23EA63, имам и тонколонки, клавиатура, мишка. Ще се ползва за обичайните неща, интернет, гледане HD игри на NBA (това е основната причина за закупуването на компютъра , защото гледам непрестанно игрите на NBA, като до сега можех да гледам само на 360 и 540p, а сезона започва скоро и ще е супер да гледам вече на 720p с най-качествения звук и резолюция), игри като NBA 2k15 разбира се, но имам и малък брат, който ще иска да играе на всякакви игри като GTA 4 и т.н.

Бюджета е 900 лв.

Като цяло, предполагам, че компютъра ще стой включен през повечето време на деня ако не и целия ден и вечер, затова за шума ако може захранване някакво да не е много шумно, ако е възможно.
      И ако може да ми препоръчате някаква ОС за компютъра също ще ми е от полза, защото за сега съм на мнението да го занеса след като го получа в някои сервиз да ми инсталнат една уиндоус 7-ца.
      Разгледах и други теми, подобни на моята, но все пак си е друго да си направя собствена, точно с моите предпочитания и изисквания, а и плюс това, на този компютър ще разчитам оттук нататък.
      Реших да се доверя на Вас, защото имам единствено доверие на хората тук, които препоръчват конфигурации. Надявам се да изкажете препоръките си.

Благодаря

• от Greak
      Здравейте, обръщам се към вас за съвет относно нова конфигурация за тези  пари, подробности съм дал по-надолу.

1. Бюджетът - 430 лв, с много мъки 500.

2. За какво ще се ползва компютърът - Натоварване - Chrome, Skype 6, и понякога (MTA - San Andreas Multi Player).

Видеокарта: Да могат да се гледат Full HD филми на нея на Full HD телевизор (47 инчов LG ). Приемам само Nvidia с VGA  и HDMI изход, DVI не ми трябва.

2.1. Ще овърклоквате ли и имате ли претенции към охлаждането. - Не.

2.2. До колко държите на тишината - Нямам претенции, важното е да не издава силни вибрации - което означава, че кутията трябва да има добри гумички на дъното на кутията. И кутията да не е парник, а да има от къде да се проветрява компютъра, имам си радиатори вкъщи.

3. Какво включва конфигурацията - само компютър, нищо друго.

3.1. Ако търсите определен(и) компонент(и) за ъпгрейд опишете подробно компютъра на който ще се прави ъпгрейд, а именно дайте данни за дънна платка, процесор, RAM, видеокарта, хард и захранване. -  Не.

4. Ваши лични предпочитания - ако сте се фен на дадена марка или имате предпочитания я към размер на хард диска (на някои хора не им трябва голям обем, за други пък е от решаващо значение), обемът на RAM-а, магазинът от който ще купувате, или каквото и да било друго - кажете ги.   Важното е да е AMD, да е с 1 гб рам (като по събера пари ще сложа 6, а може и 8, но на първо време минимума), процесора да е над 2 GHz, двуядрен ако може, а може и нагоре.

5. Компютър от бакалия - Не, от Nikem

За друго не се сещам.
  • Дарение

• Добави ново...