Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Има ли добри хора сред българските политици?

Препоръчан отговор

Отварям тази тема не за да разисквам качествата "по принцип" на българския политик, а за да може всеки от нас, който има преки впечатления от конкретна личност да ги сподели. Ако някой политик ви е направил добро, то нека споделим един с друг името му. Ако някой ви е направил лошо, то нека и неговото име се знае.

Само се надявам да има повече имена, споменавани с добро, отколкото такива с лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 56
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Всичките са едни и същи.Има добри,но те са един двама на хиляда angry.gif

Редактирано от KaldataManiak (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добрите хора обикновено не са добри политици. Мисля че има достатъчно и добри политици и добри хора, също и в министерствата които остават малко на заден план и не са под прожекторите. Поздрави за темата, заслужава си, вечното всички са маскари е супер грубо и разбива какъвто и да е ентусизъм според мене в тези които не са

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Само се надявам да има повече имена, споменавани с добро, отколкото такива с лошо.

Чудно ми е, как може да се надяваш на такова нещо angry.gif

Впрочем, в такава тема малко нормални хора ще дадат мнение. Повечето, само като прочетат заглавието и се обриват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нашия парламент не става въпрос за "добри" и "лоши",а за "некадърници" и "по-малко некадърници"... :wors: В политиката всичко е игра и не е важно дали си лош или добър,а дали си добър играч в надлъгването и печеленето на кинти.... :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Когато пуснах темата си мислех, че ще има поне 5-6 имена, които да се споменават с добро. Дано липсата на такива да не е защото ги няма, а просто защото по някакво странно стечение на обстоятелствата тази тема е прочетена само от хора, които са нямали лични контакти с български политици.

Пък аз съм достатъчно наивен да си мисля, че всеки човек, който поне веднъж се е отнесъл с добро към друг човек, заслужава да се спомене тази му постъпка.

В крайна сметка преди да сме политици, лекари, ученици, зидари, кадърни или некадърни, и т.н. сме хора. Няма професия, в която да няма контакти с други с човешки същества. Щем, нещем ние или се отнасяме с другите с добро, с лошо, или просто ги отминаваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварям тази тема не за да разисквам качествата "по принцип" на българския политик, а за да може всеки от нас, който има преки впечатления от конкретна личност да ги сподели. Ако някой политик ви е направил добро, то нека споделим един с друг името му. Ако някой ви е направил лошо, то нека и неговото име се знае.

Само се надявам да има повече имена, споменавани с добро, отколкото такива с лошо.

дали има добри хора сред българските политици? извиняваите ама аз не вярвам в това и да е същесвувала добротата в тях,тя е била ампутирана в родилното отделение cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен типична черта на българина винаги е било гледането изпод вежди и псуването на политиците с всеизвестната Байганьовска реплика : "Всички са маскари". Докато имаме такова недоверие на управляващите ( които в крайна сметка сами си избираме), страната няма да се оправи...Друг е въпросът кой е виновен за това недоверие :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Йoрдан Йовков

ПО ЖИЦАТА

Но веднага Моканина се досети, че може съвсем да отчая тия хора, и каза:

- Пък може да има. Може. Бял бивол, бяла мишка и бяла врана - има. Може да има и бяла лястовичка. Пък и трябва да има, щом се е чуло. . .

- Кой знай? - въздъхна селянинът. - На мене да остане, не вярвам, ама жени нали са. . .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

"Добри хора" и "Български политици" са две несъвместими понятия в България!!!

То по цял свят има мърша,но още щом засмърди се отстранява!

У нас това е невъзможно да се случи защото няма гражданско общество,

тоест има но само в сферата на добрите пожелания!!!

angry.gifangry.gifangry.gif

Редактирано от drankalo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък на най-неприятните българи

Мартин Карбовски

Иванко, убиецът на Асеня.

Този, който предаде Левски.

Този, който не си отвори вратата, когато четата на Ботев ги вдигаше на въстание.

Фердинанд.

Тия, дето застреляха Вапцаров.

Тия, които застреляха Митко Палаузов и други деца.

Тия, които бяха надзиратели в лагерите на комунизма, много са шибани.

Тия, които доносничеха и пращаха хора в лагерите на комунизма.

Тия, дето излъгаха за Чернобил.

Тия, които виждаха, че системата се разпада, но влизаха в БКП – тия са шибани много и бяха много тъпи.

Тия, които измислиха прехода и забогатяха от него. Не съм сигурен как се казват, но са много за такъв много шибан и дълъг преход.

Тия, които измислиха синята идея и после я скапаха по най-червения начин.

Тия, които не казват нещата със истинските им имена днес.

Стефан Софиянски – защото е направил такава концесия с Вълка, че имаме да плащаме и да живеем на мръсно още поне пет години.

Жан Виденов и Чичибаба – защото се опитват да се върнат.

Костов – само заради едно нещо стига – че дадохме небето си на НАТО, за да бъде бомбардиран Белград.

Атанас Щерев, защото каза онова за болните от рак.

Издателите на вестник ШОК, един от които е син на Недялко Йорданов.

Читателите на вестник ШОК поименно.

Владо Кузов.

Убийците на сестрите Белнейски.

Гелето от Дупница, защото заради него децата ходели спокойно на дискотеки в Дупница.

Паси и българската дипломация, която не спаси шофьорите ни в Ирак и медсестрите в Либия.

Тия, дето се хвалеха каква войска имаме, а в Кербала арабите ни размазаха. Тия, дето сега се хвалят каква войска имаме, а ние нямаме нищо.

Катаджиите.

Митничарите.

Лекарите, които взимат яко рушвети. Тия, които не взимат, нека не се сърдят.

Таксиджиите, чийто коли миришат на крака.

Стоичков, когато е с полицейски буркан на колата си.

Пиарите на повечето министерства и минстрите, които нямат никакво намерение да отговарят на въпроси.

"Топлофикация", "Озеленяване", "Градски транспорт", "Софийска вода", "Паркинги и гаражи".

Юнал Лютфи, защото е топил Лили Иванова.

Лили Иванова, защото ми писна.

Батето, защото съвсем ми писна.

Някои хора дори не са достойни за тая класация, защото дори не са завършени идиоти, затова в списъка влизат само някои техни части – примерно циците на всички фолкпевици, които пречат на световната гледка откъм България.

Румен Петков – заради списъка, който публикувах вчера в "Новинар".

Има няколко имена, които не мога да сложа в този списък, защото ме е малко страх и ме е доста гнус, и затова ще сложа себе си накрая, защото щом ме е страх, значи и аз съм в тоя списък.

Продължавайте сами.

Скромното ми мнение е че, сред политиците ни няма хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...
Списък на най-неприятните българи

Мартин Карбовски

Иванко, убиецът на Асеня.

Този, който предаде Левски.

Този, който не си отвори вратата, когато четата на Ботев ги вдигаше на въстание.

Фердинанд.

Тия, дето застреляха Вапцаров.

Тия, които застреляха Митко Палаузов и други деца.

Тия, които бяха надзиратели в лагерите на комунизма, много са шибани.

Тия, които доносничеха и пращаха хора в лагерите на комунизма.

Тия, дето излъгаха за Чернобил.

Тия, които виждаха, че системата се разпада, но влизаха в БКП – тия са шибани много и бяха много тъпи.

Тия, които измислиха прехода и забогатяха от него. Не съм сигурен как се казват, но са много за такъв много шибан и дълъг преход.

Тия, които измислиха синята идея и после я скапаха по най-червения начин.

Тия, които не казват нещата със истинските им имена днес.

Стефан Софиянски – защото е направил такава концесия с Вълка, че имаме да плащаме и да живеем на мръсно още поне пет години.

Жан Виденов и Чичибаба – защото се опитват да се върнат.

Костов – само заради едно нещо стига – че дадохме небето си на НАТО, за да бъде бомбардиран Белград.

Атанас Щерев, защото каза онова за болните от рак.

Издателите на вестник ШОК, един от които е син на Недялко Йорданов.

Читателите на вестник ШОК поименно.

Владо Кузов.

Убийците на сестрите Белнейски.

Гелето от Дупница, защото заради него децата ходели спокойно на дискотеки в Дупница.

Паси и българската дипломация, която не спаси шофьорите ни в Ирак и медсестрите в Либия.

Тия, дето се хвалеха каква войска имаме, а в Кербала арабите ни размазаха. Тия, дето сега се хвалят каква войска имаме, а ние нямаме нищо.

Катаджиите.

Митничарите.

Лекарите, които взимат яко рушвети. Тия, които не взимат, нека не се сърдят.

Таксиджиите, чийто коли миришат на крака.

Стоичков, когато е с полицейски буркан на колата си.

Пиарите на повечето министерства и минстрите, които нямат никакво намерение да отговарят на въпроси.

"Топлофикация", "Озеленяване", "Градски транспорт", "Софийска вода", "Паркинги и гаражи".

Юнал Лютфи, защото е топил Лили Иванова.

Лили Иванова, защото ми писна.

Батето, защото съвсем ми писна.

Някои хора дори не са достойни за тая класация, защото дори не са завършени идиоти, затова в списъка влизат само някои техни части – примерно циците на всички фолкпевици, които пречат на световната гледка откъм България.

Румен Петков – заради списъка, който публикувах вчера в "Новинар".

Има няколко имена, които не мога да сложа в този списък, защото ме е малко страх и ме е доста гнус, и затова ще сложа себе си накрая, защото щом ме е страх, значи и аз съм в тоя списък.

Продължавайте сами.

Продължава списъка със самото ла.но Карбовски.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Бог да го прости Борис Димовски Беше депутат. Мисля че и Петър Берон е Честен човек въпреки че му изфабрикуваха досие.Константинов дето не го взеха в комисията по досиетата. Имаше един доктор от Долна Джумая които като депутат напусна Ив.Костов и отиде дж.п. някаде по селата.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой нищо не му е изфабрикувал.Когато му показаха кирливите ризи реакцията му беше: "Такива бяха времената.И вие на мое място същото щяхте да правите".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добрината с краденето от народа нещо не се връзват ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добри хора?! Някой да даде определение за добър човек (моля). Те всичките са добри, грижовни (грижат се за себе си, за семейството си), отзивчиви (особено по време на избори)...

Но нека оставим шегата на страна. Самата тема е поставена погрешно, доброто и лошото са относителни понятия също както лявото и дясното. За даден човек ляво и дясно са много точно определени, както и добро и лошо, но тези понятия не съвпадат по същност при различните индивиди /хора/. От горе на всичко в случая играят роля и партийната принадлежност и черните ризи изкарани на яве (защото всеки човек греши, но не на всеки му се знаят грешките).

Нека дам един пример - Стефан Софиянски. За мен той е добър политик, направи много за столицата, пък кой каквото ще да говори. Но разни кръгове се постараха да му извадят кирливите ризи - бил лапкал земи, комисионни и т.н. Аз пък ще отговоря така - могъл, лапкал, но и работа е свършил. Ако всеки който е лапкал през последните години беше свършил толкова полезна работа, колкото той, сега нямаше да сме на това дередже (което не е чак толкова зле, колко се описва). И именно факта, че благодарение на него са завършени доста хубави неща мога да кажа, че е добър политик.

Някой даде за пример д-р Петър Берон. Нека е честен политик, нека преположим, че не е прибирал нищо, че не е мамил и т.н. Всичко хубаво, но аз не се сещам за нещо, което е дошло благодарение на г-н Берон, не се сещам за нещо което е свършил, което за мен го прави лош политик.

Редактирано от Arcopix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има ли добри хора сред българските политици?

Стела Банкова

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да има не се задържат много в политиката.Да си добър човек в България е равносилно на балък и не се възприема като добродетел от мнозинството.Ние сме нация съставена в болшинството си от уникално тъпи хора а политиците са проекция на самата нация.Заслужаваме си ги.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Министърът на образованието - Даниел Вълчев.

Председателя на парламента - Георги Пирински.

Зам. председателя -Петър Берон.

Депутатът от някое от СДС-тата - Иван Колчаков.

Министърът на финансите - Пламен Орешарски.

Министърът на държавната администрация - Николай Василев.

Още ли искате. Има и още. Това са едни от най-висшите кадри във власта. Почти всички са от различни политически сили. Кажете ми нещо лошо за тях. Тримата министри направиха толкова за година, колкото техните предшественици не бяха направили за 10.

Има още един. Не го харесвам особенно, но изкара полицаите от кръчмите, и ги пусна да въртят по улицата(не е малко) -Министърът на вътрешните работи - Румен Петков.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ние сме нация съставена в болшинството си от уникално тъпи хора а политиците са проекция на самата нация.Заслужаваме си ги.

По себе си ли съдиш , че сме тъпа нация? Съди само за себе си , защото не познаваш това болшинство от хора и не можеш да твърдиш че са тъпи или малоумни. Вообще позицията ти е адски изтъркана и не прави впечатление с прозорливост, а с ниско ниво на полезна мисловна дейност :rolleyes:

А иначе по темата : За мен има двама души , заслужаващи да бъдат наречени добри хора и добри политици - Красимир Каракачанов и проф. Божидар Димитров

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За двете ченгета ли става въпрос?За др. Димитров, чиято болшевишка партия работи вече 90 г. за сибирските интереси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване