Премини към съдържанието
bandicoot_

Проблем със стар iPhone - Press Home To Upgrade

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди няколко дена решиш да пусна един стар iPhone, който си седеше в шкафа и събираше прах, но с включването ми изписа "Press Home To Upgrade" на бял дисплей. Естествено нямаше как да натисна home button-а тъй като е счупен и не бачка. Пробвах да свържа телефона към лаптопа и да го restore-на с iTunes, но лаптопа изобщо не отрази телефона, както и той него. Пробвах на различни лаптопи с различни USB кабели, но нямаше резултат. Въпросът ми е има ли някакъв вариант да bypass-на това "Press Home To Upgrade" и по някакъв начин да го restore-на или е нужно да се оправи бутона? Като цяло не смятам да сменям бутона, защото няма и да ползвам телефончето, така че ако имате някакво решение ще съм благодарен да го споделите. Пробвах с ReiBoоt и RecBoot, но и това нямаше резултат. Когато свържа телефона към лаптопа и отворя програмата, дори тя не отчита че има свързан телефон. Телефона е iPhone 6 Plus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Heno3HaT написа:

Пробвай да го вкараш в DFU.

Как става номера? Доколкото разбрах трябва да имам работещ хоум бутон? Може и да се бъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да колега за тази цел трябва да имаш работещ хоум бутон :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Heno3HaT написа:

Да колега за тази цел трябва да имаш работещ хоум бутон :(

Ако хоум бутон работеше нямаше да се стига до тази тема и да търся решение, така че.... :emoji_smiley-19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Joss Bomon написа:

Случайно да знаеш къде в България го продават това и дали мога да си го поръчам от някой български сайт без да чакам 1/2 месеца за доставка? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bandicoot_ написа:

един стар iPhone

модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори за недоглеждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bandicoot_ написа:

Случайно да знаеш къде в България го продават това и дали мога да си го поръчам от някой български сайт без да чакам 1/2 месеца за доставка? :D

Вместо да купувате излишни глупости, подменете в оторизиран сервиз хоум бутона и ще имате работещ апарат.

https://istyle.bg/apple-service

63 лева не мисля ще ви бутнат и не е някаква огромна цифра.
В Криейтив център също можете да го направите, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, algor написа:

Вместо да купувате излишни глупости, подменете в оторизиран сервиз хоум бутона и ще имате работещ апарат.

https://istyle.bg/apple-service

63 лева не мисля ще ви бутнат и не е някаква огромна цифра.
В Криейтив център също можете да го направите, разбира се.

Както казах телефона не смятам да го ползвам и това е причината за да не искам да го оправям. Трябва ми единствено за 5 минутки да видя интересуваща ме информация на него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А сигурно ли е, че батерията е заредена? Остави го на заряд няколко часа и тогава го закачи към компютъра.
Притеснително е, че не се позанава телефонът от компютъра. В devmgmt.msc вижда ли се изобщо някакво устройство при присъединяването към компютъра?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

А сигурно ли е, че батерията е заредена? Остави го на заряд няколко часа и тогава го закачи към компютъра.
Притеснително е, че не се позанава телефонът от компютъра. В devmgmt.msc вижда ли се изобщо някакво устройство при присъединяването към компютъра?

Не, не се показва абсолютно нищо там. Но пък когато телефона е изключен и го свържа към лаптопа се включва, което ще рече че се зарежда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

На зарядно, а не свързан към компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Сложих го, след няколко часа ще пробвам да видим дали ще има някакъв резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Както си знаех - оставих го на зарядно 1/2 часа като преди това отново беше слаган на него, но няма резултат. Свързвам го към лаптопа и отново никъде не показва че има свързан телефон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не само Home бутонът му е с проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Явно не само Home бутонът му е с проблем...

Не знам.. силно се съмнявам да има друг проблем. Последния път когато го ползвах му нямаше нищо. Тогава го бях restore-нал и го ползвах няколко дена без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.