Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Условието е компютърът да подкарва гладко Аутокад 2D. Можем да превишим бюджета до 1500 макс със всичко.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш да изчакаш доставките на i5 9600 (без К) ще е по-добре. Реално не ти трябват 6-те ядра, ползват се 1-2, но това което ще ти подобри работа е високото турбо на 4,6Ghz. Външна видео карта не ти трябва, подобрение не дава в тази програма.

Ако е задължително сега да се купува за цената на 9100F и 1030 бих взел i5 8400 въпреки, че е по старо поколение.

Рам 8GB е напълно достатъчна, аз съм с 16GB. Единствения поблеем е когато експлодирам голям и тежък чертеж. Случвало се е и 16GB да не стигнат и следва неприятно забиване, но е рядкост.

Това го пиша като човек който ползва същата програма ежедневно и с основния познания за хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The Man Of Steel написа:

Условието е компютърът да подкарва гладко Аутокад 2D. Можем да превишим бюджета до 1500 макс със всичко.

Благодаря.

Какъв ще е обема и типа на чертежите?

С коя OS ще се ползва системата, легална ли трябва да е тя? Версия на AutoCAD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobivg написа:

бих взел i5 8400 въпреки, че е по старо поколение.

Проблема е че цената му е около 110 лв. отгоре на 9400 варианта без графика.

https://www.vario.bg/intel-core-i5-9400f-bx80684i59400f

Аз поне бих вкарал още някой лев за отделна видеокарта вместо да плащам стотина за вградена.

Но честно казано не виждам смисъл да се наливат пари в 6 ядрен за целта.

Тия стотина лева може да се налеят във повече рам ако е наложително но това само той може да го прецени.

п.с. Хасуела е напълно достатъчен и си има вградена графика ако не иска да дава пари за видеокарта.

Дъното е с 4 слота за рам тоест може да се добавят още 8GB при необходимост.

Не виждам причина да се хвърлят едно хиляда лева отгоре на вятъра ако машината наистина за това ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bobivg написа:

Ако можеш да изчакаш доставките на i5 9600 (без К) ще е по-добре. Реално не ти трябват 6-те ядра, ползват се 1-2, но това което ще ти подобри работа е високото турбо на 4,6Ghz. Външна видео карта не ти трябва, подобрение не дава в тази програма.

Той и сега може да се закупи в някои магазини с предварителна поръчка. Официалната му цена обаче е буквално 2$ под тази на i5 9600K, което мисля че го обезсмисля до голяма степен.

Аз лично не бих купил нищо преди да се разбере от потребители и независими източници какво представлява Zen2.

П.С. Изглежда цената от $261.25 в сайта на интел (линк)  не е официалната, а е тази за която се продава в Amazon.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви Зен двойки, какви 5 лева за Аутокад 2D?! Добре, че е спестовника Нарутко! В такива теми е златен.:D Инак при изпълнение на бюджета спокойно се скалъпва конфигурация с 9400F + B360M + 16GB DDR4 2666MHz + GTX 1650 + 970 Evo Plus(500 гъбки) + нелоши кутия и захранване, че дори и пари за записвачка остават.;)  А може в обедната почивка и някоя игричка да се подкара.

преди 5 часа, The Man Of Steel написа:

Можем да превишим бюджета до 1500 макс със всичко.

Това обаче, освен че е написано неграмотно нищо не ми говори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

Проблема е че цената му е около 110 лв. отгоре на 9400 варианта без графика.

9100F 219лв + GT1030 176=395лв

8400 с вградената графика е 410лв. който ще има същата производителност в аутокад. В дългосрочен план ми се вижда по-добър вариант заради 2-те ядра повече. Варианта с външната карта е по-добър, ако ще поцъква на игрички или мисли след време да мигрира от аутокад към ревит.

На моята конфигурация в последствие добавих 1050ти да поцъква игрички сина ми. В Аутокад никаква полза.

Plamene предложението за 2200g е меко казано безумно. Старичък е теста, но ....

cpu-workstation-autocad-2016-2d.thumb.png.9a517caeaa7e990617c46ef0a2d38bac.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bobivg написа:

Plamene предложението за 2200g е меко казано безумно. Старичък е теста, но ....

Как ли чертаят инженерите на i3-4xxx ... направо не знам, а някои и толкова нямат като процесорна мощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога и на стария Е8400 който стои за резерва да чертая, но комфорта при работата е различен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко големи "чаршафи" чертаеш? Въпросното E8400 снабдено ли е със SSD? С друго товари ли се през това време?

От цялата работа ние тук си губим времето и амортизираме клавиатурите, а питащия има пуснат цял ред ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@bobivg

За мен по-скоро е интересно каква е причината за огромната разлика между i5 7600K и i5 6600K/I5 7500, в предвид не толкова голямата разлика в честотите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inno, и аз не мога да си обясня защо е такава разликата.

п.п Пламене, ако ти отговоря на въпросите ще зададеш поне още толкова от тоя сорт, затова мисля най-учтиво да си замълча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.06.2019 г. в 22:35, Jorge написа:

Какви Зен двойки, какви 5 лева за Аутокад 2D?! Добре, че е спестовника Нарутко! В такива теми е златен.:D Инак при изпълнение на бюджета спокойно се скалъпва конфигурация с 9400F + B360M + 16GB DDR4 2666MHz + GTX 1650 + 970 Evo Plus(500 гъбки) + нелоши кутия и захранване, че дори и пари за записвачка остават.;)  А може в обедната почивка и някоя игричка да се подкара.

Това обаче, освен че е написано неграмотно нищо не ми говори. 

Кое е неграмотното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.