Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Bubbles

Програма за лог на процесите на компютъра

Препоръчан отговор

Привет!

Дали някой знае няое програмче дето да записва кога какъв процес се стартира/спира на компютъра или с други думи лог на процесите?

Пробвах вградения лог на уиндоус 10 ама йок, никаква работа не ми свърши.

А защо търся подобна програма? - На настолния ми компютър от едно известно време има някакъв процес който се включва периодично и изкарва буквално за части от секундата CMD прозорец но всичко става толкова бързо че е невъзможно да се види каквото и да е име на процес и т.н. Оше по-досадното е, че докато играя игри ми ги прекъсва(минимизира или поставя пауза) в момента в който процеса се включи(или трябва да кажа премигне).

Пробвах доста програмки за лог, опитах да заснемам екрана така че да хвана CMD-то и евентуално някакво име на процеса, сканирах сумати пъти с касперски тотал секюрити(това ми е антивирусната), гледал съм безброй пъти списъка с инсталираните програми/игри/приложения евентуално за нещо което не познавам или не съм инсталирал, но без никакъв резултат.

Единственото което ми остана като идея е да пробвам да го засека с подобна програмка, та моля който може да помогне!

Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Не знам аз ли правя нещо грешно, но ми дава все грешка при опит за стартирането на уж вече инсталираната услуга:

Цитат

[SC] StartService: OpenService FAILED 1060:

The specified service does not exist as an installed service.

C:\Program Files\ProcessLoggerService\Service\64-bit\ProcLoggerSvc>sc start ProcLoggerSvc.exe

C:\Program Files\ProcessLoggerService\Service\64-bit\ProcLoggerSvc>sc start ProcLoggerSvc.exe

C:\Program Files\ProcessLoggerService\Service\64-bit\ProcLoggerSvc>

Иначе, за мене решението е:

Process Hacker > отива се на Options > Highlighting > от там например стойност 10000 (милисекунди) е равна на точно десет секунди. За точно толкова време прекратените процеси ще остават в списъка и ще бъдат оцветявани в червено.

iLNCPU1.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Freem@n написа:

Не знам аз ли правя нещо грешно,

А прочете ли инструкциите за инсталиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази програмка работи добре, но май следи само системните процеси тип svhost и подобните, пробвах с други но не ги отчита.

Дали пък не аз не съм я подкарал като хората?

Разархивирах в  С:\ пуснах сетъпа като админ както пишеше в опътването...

Здраве, благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе се сетих и за друга възможност. VoodooShield макар  да е от тип програма за защита (anti-exe) може да засича команди (от рода на такива за CMD или powershell и други) и може да помогне във вашия случай. Затова програмата е добра и срещу FileLess атаки:

400226d1501785404t-voodooshield-free-blo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам един такъв въпрос.

Знаете ли някоя програмка за автоматично съхраняване на лог файловете на компютъра на друг дял примерно?

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...