Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днеска нямах много работа и докато си търсех новини по- конкретно аудио такива попаднах на тази с този усилвател в The Audiophile Man и реших да я споделя с Вас. Макар да се базира на Class D е в графа аудиофилски, което показва, че Class D може не по - лошо да звучи от A-B НЧУ. Става въпрос за една сериозна машина от Focal, усилвател ASTRAL 16 Pascal Audio Class D разполага с 12 канала изход с мощност за всеки по 200 W плюс 4 pre- amp балансирани входа. Поддържа Dolby Atmos и DTS: X, калибриране на стаята с Dirac Live калибриращ измервателен микрофон. DAC 24 бита / 192kHz, три коаксиални и три оптични входа, четири RCA входа, 12 изхода, четири XLR изхода, два балансирани downmix изхода, два USB входа тип A, Ethernet, седем HDMI входа плюс два HDMI 4K UHD изходи, HDCP 2.2 извежда един HDMI 2.0 RC изход.
цена £ 19,999, която е също толкова серозна, колкото и усилвателя!

https://theaudiophileman.com/astral-16-processor-amplifier-news-focal/

Screenshot-2019-05-31-at-16_20_23.thumb.jpg.ff582c5603037367ec4be5a1d62eaa91.jpg

Screenshot-2019-05-31-at-16.21.07-768x446.jpg

Screenshot-2019-05-31-at-16.20.30.jpg

Screenshot-2019-05-31-at-16.19.46.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да са живи и здрави тези, които могат да си го позволят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този усилвател с 12 активни канала за тонколони,както многото входове които има е нужен единствено на някой музикант.Защото само той ще може да използва пълноценно възможностите му,като включва различни инструменти,микрофони, и т.н. Ако е за слушане на музика или за кино,с този сериозен бюджет може да се купят не само хубав усилвател,но дори и страхотни тонколони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имам излишни толкова пари никога няма да ги дам за този амп. Ще предпочета да ги налея в добри колони. При усилвателите критериите за уникален се постигат с 1/10 от тази сума, че и с по-малко. Пък на кой са му притрябвали 12 канала!?! Два канала са повече от достатъчни. Три вентилатора - ужас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AGD написа:

Ако имам излишни толкова пари никога няма да ги дам за този амп. Ще предпочета да ги налея в добри колони. При усилвателите критериите за уникален се постигат с 1/10 от тази сума, че и с по-малко. Пък на кой са му притрябвали 12 канала!?! Два канала са повече от достатъчни. Три вентилатора - ужас!

Ако ги посъбереш, ето ти едно предложение от мен. Все са си в този диапазон на финансови средства. Там 1000 - 2000 евро, няма толкова да те сбъркат. В България могат да се намерят нови на около 25000 лева. Иначе, напълно те подкрепям с написаното от теб. Аз бих направил същото!

https://www.paragonsns.com/product/bw-800-d3/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Димитър 59 написа:

Този усилвател с 12 активни канала за тонколони,както многото входове които има е нужен единствено на някой музикант.Защото само той ще може да използва пълноценно възможностите му,като включва различни инструменти,микрофони, и т.н. Ако е за слушане на музика или за кино,с този сериозен бюджет може да се купят не само хубав усилвател,но дори и страхотни тонколони.

Многото входове на усилвател нямат нищо общо с многото входове на смесител например - поправете ме, ако греша, ама си мисля, че усилвателят няма работа да смесва и винаги само един вход е активен. А многото канали за ОТ ми се струват ориентирани към киното - 10-12 ОТ има стандартно в един киносалон, та това е може би за хората, които искат да гонят подобно нещо вкъщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

Многото входове на усилвател нямат нищо общо с многото входове на смесител например - поправете ме, ако греша, ама си мисля, че усилвателят няма работа да смесва и винаги само един вход е активен. 

Не съм чел упътването му,предполагам ти също.За 20000 долара би трябвало да е натъпкан с функции,за които да не знаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Димитър 59 написа:

Не съм чел упътването му,предполагам ти също.За 20000 долара би трябвало да е натъпкан с функции,за които да не знаем.

Не, не бях, но сега като каза - разлистих го, май никъде не се споменава такова нещо. Продължавам да си мисля, че не би имало смисъл - нали устройства дори от 10 пъти по-нисък ценови клас се хвалят със супер чист път на сигнала и така нататък. А и се очаква, че ако имаш само за усилвател парите като за 1/3 от цената на двустаен апартамент, най-вероятно ще можеш да си вземеш отделен смесител, който да върши само смесването, но да го върши качествено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам снимката на задния панел, там си пише - аудио видео ресивър. Освен това се виждат 7 HDMI входа и два изхода. Кинаджийска машина в основни линии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.