Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте проблема ми е следния ходя нередовно по голяма нужда и понякога трудно .От една седмица почнах да пия повече вода и ям сутрин овесени ядки и нещата се оправиха за сега ,въпросът ми е как мога да ходя сутрин когато стана ,например като стана сутрин ме свива корема много и отивам до тоалетна но нищо не става,и така постепенно свиването минава за около 10 минути.После ям закуска например баничка и нали тя е мазна и като я изям даже докато я ям почва да ме свива корема и е адски неприятно докато съм на училище трябва да търпя цял ден докато се прибера и тогава ,то не ме свива постоянно само  на моменти но пак е неприятно .Сутрин когато стана нямам много време да стоя в тоалетната и какво да правя ,да ставам по рано или пък да ям нещо от което ще ми се ходи по бързо до тоалетна.А преди се е случвало да не ходя по две седмици до тоалетна и нищо не ми е ставало само малко ми е тежко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не си губи времето по форуми, а посети гастроентеролог. Да не те плаша, ама може да са и много лоши причините. Никой тук няма да хвърли боб и да направи диагностика.

преди 3 минути, Joss Bomon написа:

Не можеш да си сигурен, че нещо, което прилича на запек, е запек!!!
Ще спомена най-лошото възможно, за да резберете сериозността - рак на дебелото черво.

Правилният подход е > GP > гастроентеролог.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 51 минути, Belive in yourself написа:

Здравейте проблема ми е следния ходя нередовно по голяма нужда и понякога трудно .От една седмица почнах да пия повече вода и ям сутрин овесени ядки и нещата се оправиха за сега ,въпросът ми е как мога да ходя сутрин когато стана ,например като стана сутрин ме свива корема много и отивам до тоалетна но нищо не става,и така постепенно свиването минава за около 10 минути.После ям закуска например баничка и нали тя е мазна и като я изям даже докато я ям почва да ме свива корема и е адски неприятно докато съм на училище трябва да търпя цял ден докато се прибера и тогава ,то не ме свива постоянно само  на моменти но пак е неприятно .Сутрин когато стана нямам много време да стоя в тоалетната и какво да правя ,да ставам по рано или пък да ям нещо от което ще ми се ходи по бързо до тоалетна.А преди се е случвало да не ходя по две седмици до тоалетна и нищо не ми е ставало само малко ми е тежко 

Отивай на доктор да види за какво става на въпрос.  И защо се стискаш в училище, там тоалетни няма ли??

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

за да резберете сериозността - рак на дебелото черво

Ами повечето вероятни причини са дадени в един от линковете - напр. Уикипедия:

Цитат

Основните причини за запек са:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joss Bomon написа:

Ами повечето вероятни причини

Вероятна причина...
Боже, пази ни от интернет медицина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С лекарите от които имам впечатления... добре че го има гугъл... Някои от тях, не стига че са безхаберни, но и гугъл не ползват. Лежат си на славата от дипломите, ... завършили със среден-3. Да не говорим за отговорности и хипократови клетви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Joss Bomon написа:

С лекарите от които имам впечатления... добре че го има гугъл... Някои от тях, не стига че са безхаберни, но и гугъл не ползват. Лежат си на славата от дипломите, ... завършили със среден-3. Да не говорим за отговорности и хипократови клетви.

Постващият ще отиде на 10 места и ще направи колко изследвания са нужни. Нали не предлагаш да се лекува сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Yvan Sergeеv написа:

вярвай в себе си 

И с какво помогна на постващия с този си коментар или пак те хващат поетическите музи и настроения/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Постващият ще отиде на 10 места и ще направи колко изследвания са нужни. Нали не предлагаш да се лекува сам.

Нищо не предлагам. Предполагам, че за да пита тук, има някаква несподелена причина, поради която не се е обърнал към лекар - финансова, психологическа или друга.

Всеки знае модела: здравословно оплакване - лекар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Joss Bomon написа:

Нищо не предлагам. Предполагам, че за да пита тук, има някаква несподелена причина, поради която не се е обърнал към лекар - финансова, психологическа или друга.

Всеки знае модела: здравословно оплакване - лекар.

Проблемът му е доста сериозен. А и още не знам поради каква причина не ходи до тоалетна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А веднага да отива при джипито

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s: на Емил Костов веднага да му се даде титла Доктор!!

Толкова разбира, знае, и участва... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Belive in yourself написа:

А преди се е случвало да не ходя по две седмици до тоалетна и нищо не ми е ставало само малко ми е тежко 

Проблема ти е прекалено сериозен, за да си позволяваш такова отношение, колкото повече отлагаш медицински преглед, толкова повече ще се задълбочава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...