Премини към съдържанието
render1967

Свързване на настолен компютър с монитор през DP на видеокартата

Препоръчан отговор

Имам проблем със свързването на настолния компютър с монитора през дисплей порта. Компютърът е с видеокарта MSI RTX1660, а мониторът е Dell U2312HM. Нямаше кабел в началото и затова свързах компютъра с ТВ-то през HDMI и така го инсталирах. Днес успяхме да намерим единствено кабел DP - HDMI и адаптер HDMI към DVI-I. С тях свързах компютъра и монитора, но не се получава – при буутването монитора тръгва, вижда се началния екран с информация за биос и когато стигне до логото на уиндоус 10 изключва и излиза надпис “Няма сигнал”. Опитах следното – изключих DP кабела и през ТВ-то деинсталирах драйверите на видеокартата. След това изключих HDMI кабела и включих само DP кабела към монитора. След пускането, мониторът уж тръгна добре, дори влезе в уиндоус. Започнах инсталирането на видео драйверите и когато бях почти завършил, отново монитора се изключи и изписа “Няма сигнал”. Междувременно изпробвах същия този кабел + адаптера на стар компютър с видеокарта сапфир RX580 и монитор е Acer V243H (с уиндоус 7) – връзката стана безпроблемно. Утре ще продължа с опитите, защото не е при мен компютъра.
Ще чакам съветите ви, ако някой има решение, или се е сблъсквал с този проблем и го е решил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DP към HDMI не става директно - трябва да има чип в някой от куплунзите на кабела, а китаеца обикновенно си е оставил ръцете при спойките и изобщо не можеш да разчиташ дали и как ще работи. Напълно е възможно на една карта да работи, а на друга - не. Направо вземи кабел дисплейпорт - дисплейпорт и с него вързвай монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал сте че купеният от вас адаптер е  "адаптер HDMI към DVI-I'  На монитора ви DVI  куплунга е модел  DVI-D, а не I.  Предполагам, че от това ви се получава проблема. Но най добре е да си купите Display Port - Display Port (около 12-15 лева) , което е най добре.  Куплунзите на този кабел от двете му страни са еднакви и наподобяват на HDMI куплунга. Има по магазините и сервизите.

21014786.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Колев60 написа:

Написал сте че купеният от вас адаптер е  "адаптер HDMI към DVI-I'  На монитора ви DVI  куплунга е модел  DVI-D, а не I.  Предполагам, че от това ви се получава проблема. Но най добре е да си купите Display Port - Display Port (около 12-15 лева) , което е най добре.  Куплунзите на този кабел от двете му страни са еднакви и наподобяват на HDMI куплунга. Има по магазините и сервизите.

Много моля да ме извините! Грешката е моя - адаптерът е с DVI-D (единична връзка) - ще коригирам поста си след малко. Ето и снимки на кабела и адаптера. Днес отново ще потърся тук кабел. Но преди това ще направя още 1-2 опита.

преди 3 часа, ined написа:

DP към HDMI не става директно - трябва да има чип в някой от куплунзите на кабела, а китаеца обикновенно си е оставил ръцете при спойките и изобщо не можеш да разчиташ дали и как ще работи. Напълно е възможно на една карта да работи, а на друга - не. Направо вземи кабел дисплейпорт - дисплейпорт и с него вързвай монитора.

Точно това търсих вчера - DP към DP. Тук (Силистра) няма много голям избор на търговци и обиколих някои (технополис, техномаркет и 3 комп. магазина), но за съжаление не намерих. Последният ми предложи този вариант и се съгласих. Ще потърся пак.

IMG_1.jpg

IMG_2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако близко до Силистра имате магазин или филиал на  "Elimex" можете да поръчате  и от него. Цената е около 10-12 лева без доставката. DP-DP - 1,8 метра дължина, бял на цвят. Приемлива цена и добро качество. Самите куплунзи са със закопчалки за стабилност на куплунзите към монитора и компютъра. Ако ви трябва телефон - има го в сайта им.

http://www.elimex.bg/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Колев60 написа:

Ако близко до Силистра имате магазин или филиал на  "Elimex" можете да поръчате  и от него. Цената е около 10-12 лева без доставката. DP-DP - 1,8 метра дължина, бял на цвят. Приемлива цена и добро качество. Самите куплунзи са със закопчалки за стабилност на куплунзите към монитора и компютъра. Ако ви трябва телефон - има го в сайта им.

http://www.elimex.bg/

Благодаря за препоръката. Не, нямат магазин тук. Разгледах сайта им и разговарях по телефона току-що. Разбрах, че не могат да ми гарантират, че връзката ще се получи, а няма как да върна кабела. Досега вече похарчих 15лв - за сегашния кабел + адаптер. Ако се окаже, че съм хвърлил още 15лв на вятъра, не мисля, че ще е особено разумно.
Отново пробвах със стария компютър и отново връзката стана абсолютно безпроблемно, което показва, че не е било случайно. Ако кабелът или адаптерът (който предполагам, че е Hama) са некачествено изработени, защо при единият компютър работят? Не вярвам да има разлики в поставените дисплей портове при сапфир и MSI. Всъщност мисля, че и двете фирми спазват един и същ стандарт. Следователно, щом с едната видеоплатка става, би трябвало да стане и с другата. А това ме кара да се съмнявам, че проблемът е чисто софтуерен, затова се надявам да прочета и други мнения, преди да продължа да харча пари за кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, render1967 написа:

Благодаря за препоръката. Не, нямат магазин тук. Разгледах сайта им и разговарях по телефона току-що. Разбрах, че не могат да ми гарантират, че връзката ще се получи, а няма как да върна кабела. Досега вече похарчих 15лв - за сегашния кабел + адаптер. Ако се окаже, че съм хвърлил още 15лв на вятъра, не мисля, че ще е особено разумно.
Отново пробвах със стария компютър и отново връзката стана абсолютно безпроблемно, което показва, че не е било случайно. Ако кабелът или адаптерът (който предполагам, че е Hama) са некачествено изработени, защо при единият компютър работят? Не вярвам да има разлики в поставените дисплей портове при сапфир и MSI. Всъщност мисля, че и двете фирми спазват един и същ стандарт. Следователно, щом с едната видеоплатка става, би трябвало да стане и с другата. А това ме кара да се съмнявам, че проблемът е чисто софтуерен, затова се надявам да прочета и други мнения, преди да продължа да харча пари за кабели.

Решението ви е абсолютно правилно. Ако операционната система е читава и всичко е направено както трябва на настройките, то не може да има проблем във самите видеокарти независимо, че са от различни фирми. Обърнете внимание на драйверите, а може и да е нещо по самата инсталация на операционната система. Пожелавам Ви успех и лек ден на цялата фамилия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо монитора не се разбира с толкова много адаптери и не може да го разпознае windows. Пуска му по-висока резолюция или честота и затова ти дава, че няма сигнал. Ако имаш още един кабел, вържи телевизора заедно с монитора и виж какви настройки ти дава. Друг вариант е да инсталираш team viewer на компютъра и телефона и като изчезне сигнала да се логнеш и да видиш какви са настройките за монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.