Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, rosko написа:

Тогава щом мнението не е ВАЖНО, все пак е форум, а няма как като такъв да не се пишът мнения, естествено с достойни аргументи -които конкретно тук съм дал -невиждам защо трябва вие да ми губите времето -което на всеки е ценно, както и аз вас вашето -щом си признахте че не ви интересува и не ги четете/отразявате.

Не случайно загатнах в началото за игнор листа(на майтап)... но ще се окаже накрая самата истина...    Слагайте ме там -така и така да не ви губя времето, а и както казахте всеки може да си пише и да вярва в каквото си иска.

Лека вечер... ранна сутрин вече.

Аз давам моето мнение, а ти твоето. Аз заставам зад моето и го гарантирам.  Това ти дали ще гарантираш твоето е лично твое решение. А дали ще си губиш времето също си зависи от теб,. Аз давам мнения, за да предпазя хора, които не са навътре в нещата. И никой досега не ме е обвинил в противното. А вие можете да си пишете каквото си искате. Ваше право си е. Израснах с компютрите още от Правец 16, та винаги ще контрирам глупости в ефира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Аз заставам зад моето и го гарантирам. 

Как? Досега нито един линк не видях, нито едно потвърждение на вашето мнение не видях... За сметка на това аз пуснах няколко и се аргументирах най-вече защо. Други хора са минали вече по този път, и са показали преблизително(защото конфигурациите на всеки са различни) -даден хардуер, чрез десетки тестове- какви са му преблизителните възможности. Нито аз нито вие тепърва трябва да откриваме топлата вода.

Всеки може да "Гарантира" нещо си, но без ясен аргумент защо е така повече прилича на бг политиците, защото и ТЕ гарантират/обещават след като захапят кокала че това и това ще направят, накрая виждаме крайния резултат.

Не се заяждам, но вашето мнение няма никакво покритие реално в темата, докато не се аргументирате защо е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, rosko написа:

Точно така. Това имах впредвид.  И за да се намалят на максумум тези минуси -може да се закупи една мобилна работна станция -мобилен компютър на който производителя се е постарал на минимум да минимизира тези проблеми, за сметка на по-доброто качество което предлага.

Зависи от марката и модела на лаптопа. При така зададен въпрос, модела с Амд е по-добрия избор. И процесора и видеото са по-добри. Конкретно при интелския вариант това mx110 е доста слаба видео карта -ребрендирана 920mx от по-предишното Максуел поколение на Нвидиа.

"The Nvidia GeForce MX110 is an entry-level graphics card for laptops that was launched at the end of 2017. It is a renamed Geforce 920MX and based on the Maxwell GM108 chip with a reduced shader count of 256.  According to our sources the TDP of 5-12 Watt and the support for DDR3 and GDDR5 is also specified."

Виж какво, всички сме съгласни с начина на мислене, но аз лично не съм съгласен с това да се форсира само Десктопа, като нещо което е в пъти по-добро спрямо мобилния вариант. Разлика има, и в бъдеще ще има, но много хора им е и в пъти по-удобно да си вършат дадена работа на мобилна машина било то и с по-бавен перформънс.

Това с изгорелите дъна и сервизите, всеки има глава на раменете, САМ да прецени кое и как да постъпи, и какви биха били последствията от дефектирал лаптоп. Затова в нета има десетки тестове, бенчове на дадени модели лаптопи от различни поколения -да се види кой лаптоп как работи, дали прегрява или не, дали може да се намери решение на въпроса -да се ъндърволтва, да се слагат подложки/вакум кулери и т.н.

Точно затова и сме ние тук(хората) -да дадем съвет от дадени модели лаптопи(ако се търси такъв конкретно) -кой е най-удачния избор за бюджета, и какви недостатъци има.

Благодаря за точният отговор. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от dimo70
      Почистване на лаптопи. Профилактика против прегряване.
      Смяна термопаста при необходимост
    • от [email protected]
      Продава се дизайн за Гейминг блог (Може да се превърне и в спортен блог)(Jnews) за Wordpress с Demo Content (по желание).
      Съдържа:
      - Elementor & WP Bakery Page Builder
      - Gutenberg Support
      - Premium Features
      - Layout Creation
      - Front end post sumbission
      Изисква се от купувача:
      + Домейн и хостинг
      + WPress логин с pw и user
      Цена само за дизайн 90лв.
      Цена с контент 115лв.
      Цена за дизайн + Контент + SEO 200лв.
      DEMO: https://jnews.io/game/

• от Потребител 1
      Здравейте! Решил съм в скоро време да си купя лаптоп. Ще го използвам предимно за по-тежка обработка на аудио, видео и снимки, графичен дизайн, както и за игри (от по-леките). Бюджетът ми е до 2000 лв. Погледнах избора на пазара и на пръв поглед ми допаднаха ryzen 5 4600h, ryzen 7 4800h (малко по-скъпичка) и еквивалентите на intel - i5 10300h и i7 10750h. Като видео карти - това, което видях да се предлага в този клас, е gtx 1650, 1650 ti, 1660 и 1660 ti.
      Някакви препоръки към какво да се насоча?
      Благодаря предварително!
    • от alaptopbuyer
      Здравейте!
      Трябва ми лаптоп за около 2000лв., който да бъде използван основно за програмиране (web development). Основните характеристики, които ме интересуват, са RAM памет и процесор. Не ми трябва добра видео карта (вградена ще е може би най-добре). Разглеждах различни лаптопи, но не мога да избера, защото не разбирам особено от компютърни характеристики. Искам поне 16GB RAM и ще е най-добре дънната платка да има капацитет от 64GB RAM, за да може да мога да добавя RAM, когато ми се наложи, защото RAM ще е вероятно най-бързо изхарчения ресурс. Няма да играя видео игри на него.
      Благодаря!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване