Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Преди 3 години ме беше осенила идеята за едно мини сървърче за виртуализации с VM Ware ESXi, но основния ми проблем, на който не можах да намеря решение беше райд контролера. Темата я разисквахме тук и се отказах тогава, но технологиите се развиват и отново съм набрал на същата вълна :) .

Компютъра е HP от dcXXXX SFF серията. Има място за два диска вътре. Има много голям радиатор на процесора, което не налага честото включване на вентилатора и работи безшумно, дори и в натоварен режим. Ама....... проблема дойде от това, че требе хардуерен райд контролер, а те не се побират в кутията, поради това, че са доста по-дълги.

Сега открих нещо, което ми изглежда, че е точно това, което ми требе, но не съм много сигурен, щото и англичански не знам. Та, ей та платка с 4 mSATA SSD мяса да е това, което ми требе. Мяса ми на хардуерен райд контролер за райд 1 и 10. Мяса ми, щото от задната страна ми се види, че това черничкото с радиатора е процесор, а фак райдовете ползват централния процесор за управлението на райда. Чипсета му е Marvell 88SE9230 и до колкото успях да разровя, май е нещото, което ми требе, ама не съм много сигурен. По принцип, смятам тези дни да я поръчвам с две 512 ГБ SSD-та за райд 1, защото от 10 не виждам смисъл, ама то, ако сработи на райд 1, ще сработи и на 10, па такива SSD-та има до 2ТБ . 

Не ме питайте защо ми е тази гимнастика, че това е съвсем друга тема, ама това нещо ми се се иска да го реализирам. В момента съм инсталирал ESXi 6.5 upd 2 на HP dc6005 SFF AMD Phenom B97 с 12GB ram върху A-DATA SSD 480GB и Уиндоус 7 64бит само на две ядра и 4ГБ рам фърчи :) .

Дайте мнение за тази платка или, ако не става, нещо друго подобно. Мамицата му и райд, само той ме спъва :( ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е съвсем друга! Знам много добре какво се продава втора употреба и за колко пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не е в цената, а в модела, който ще върши работа. От предишното търсене разбрах, че двупортовите всички са фак райдове, а четерипортовите и повече не се побират заради дължината си. 

Ако имаш в предвид конкретен модел, сподели си мнението.

Тъй-като ще се използват SSD дискове, то нуждата ще ми е само от райд 1 . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...