Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: Към какъв рутер е свързан компютър на който е така наречения сървър?

Второ: Въпросния рутер със статичен или динамичен външен IP адрес ли е?

Това като начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Митко Симеонов написа:

Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.

Тези стъпки следва ли ги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tendacn.com/en/faq/2267.html

3. Login to the management page of the router.

4. Click on Advanced settings

5. Click Virtual Server, then fill in the port (твоя порт  е 30120) and the IP Address (на твоя компютър и той трябва да е статичен или рутера да е на строен да ти раздава същото ip), then click OK to save settings.

после пускаш сървъра и проверяваш дали се вижда отвън https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

на мястото на порт 80 заместваш с 30120 и цъкаш check - трябва зелено знаменце да се появи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Митко Симеонов написа:

Статичен и e свързан към тента рутер

И като пренасочиш този порт 30120 към локалното IP на сървъра (което трябва да резервираш в DHCP на рутера), свързват ли се към твоя вдигнат сървър другите играчи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз имам тента рутер правя там порт и ул то което ми трябва и след това къде трябва да сложа ип то за да се свързват и други хора към моя сървар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Митко Симеонов написа:

Значи аз имам тента рутер правя там порт и ул то което ми трябва

1. Tenda имат доста модели рутери

2. Какъв порт "правиш" - "сървъра", явно слуша на този 33120

преди 4 минути, Митко Симеонов написа:

ул то което ми трябва

Какво е "ул"?

преди 5 минути, Митко Симеонов написа:

след това къде трябва да сложа ип то за да се свързват и други хора към моя сърва

Кое IP?

Хората, ще се свържат на публичния ти адрес с порт 33120, ако той е пренасочен към частния адрес на машината, която държи "сървъра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Благой Великов
      Здравейте. Реших да си купувам някаква гейминг машина от среден клас. Може ли да ми помогнете с избора на части или да ми предложите направо готова конфигурация. Парите С които разполагам са около 2300 2400 лева. Благодаря предварително.
    • от G0ld
      Привет guys! Ще бъде доста подробен и предварително благодаря на всеки отзовал се и прочел романа ми.
      Преди година ме посъветвахте да не правя ъпгрейди, защото съм със стар сокет 1150 и за да получа наистина скок в производителноста трябва да мина на нов билд, дъно, рам, процесор...затова и продължих да си ползвам конфигурацията. 
      В момента съм със ASUSTeK COMPUTER INC. B85-PLUS (SOCKET 1150),   Intel Core i5-4460 CPU @ 3.20GHz,  PowerColor PCS+ Radeon R9 290  (4GB),  16,0GB  RAM Dual-Channel DDR3 @ 2992MHz (Kingston HyperX Savage),  PSU FPS RAIDER 650W, а кутията беше някаква на CM Power Elite 420 или и 30. Отделно имам сравнително нов хард 2ТБ Seagate Баракудка, и две ссд-та 120ГБ на кингстън и самсунг ево 240ГБ. 
      Знам,че с този процесор няма как да бодна нова сравнително по-добра видеокарта от сегашната. Което означава ново дъно (там съм гол и бос), нов процесор (знам, че райзънчетата в момента са тотално bank for your buck и ми допадна R5 2600X), нова рам DDR4 2x8GB и тогава нова карта. Ако трябва да бъда честен съм от хората, които обичат да получават максимума за сумата която дават. Ако някоя карта например е по-добра или процесор но заради 10 15 фпс в игрите, които няма да усетя, разликата в цената не си заслужава, съм напълно пас! Една от причините да се обръщам към вас е не само, че сте по-грамотни технически от мен, но има и потребители (като Roujin Z  ), които понякога могат да дадат много рационални мнения. От кое може да се спести, и къде да се вложи, от къде даден артикул може да се вземе на по-добра цена и прочие. Аз не следя толкова пазара и цените на компоненти в момента. Следователно бих искал някакъв вариант за конфигурация която включва стария ми хард и ссд-та и ще е най-производителния за парите си, но и такъв в който са включени и мои предпочитания. Например много държа на чистия и красив вид на конфигурацията и знам, че ще ме намразите, но шанса да ми допадне нова кутия под 100 лв е много малък. Много ме радват Phanteks, NZXT, CM и т.н.  В сегашната вече съм правил два, три различни билда и страшно ми омръзна, а и определено си заслужава по-добра ако сложа по-скъпи и нови компоненти. 
      Тоест искам кутия с добър въздушен поток, достатъчно място, стъклен панел разбира се, възможност за водно охлаждане. Ако е и с филтър за прах още по-добре. Друго за което ми се иска да дам пари е и охлаждането. Видях, че CM имат едно водно което е към 100/120 лв което е много прилична цена. Иска ми се билд с по-малко кабели и по-чист вид. Но може и да ме разубедите с някой въздушен, който е по-евтин и красив.  Също така искам да подбера компонентите си все пак в някаква цветова гама или по-неутрален цвят с който мога да играя. Отделно не знам сегашното ми захранване  добро ли е въпреки, че е 650W? Дали да не взема друго което да е модулно и отново да нямам хиляда кабела в кутията? 
      Конфигурацията както се казва ще се ползва за всичко, но приоритет ми е гейминга, филмите и браузването. За работа си ползвам предимно макбука. Въпреки това не е изключено някой ден да стриймвам или нещо подобно. Но за момента основно гейминг, както и доста мултитаскинг и доста отворени табове на браузъра.  Монитора ми е LED AH-IPS Philips 21.5", Wide, Full HD 75Hz, тоест ще играя на FullHD. Но тук имам втора дилема. По принцип искам нов монитор поне 24 инча, който за съжаление ще е TN панел, тъй като достъпните 144 херца монитори с freesync са си такива. Мисля да взема нов който да е основно за гейминг (тъй като обичам фпс, шутъри и доста къмпетитив игри), а Филипса да го запазя като втори монитор, който да изпозлвам за мултитаскинг? Тук обаче ме дразни това, че ако съм с nvidia, няма да мога да се възпозлвам от фрийсинка, а G sync монитор и то IPS с тия цени е абсурдно да си купя. Дали наистина има начин както четох в Редит да се подкара nvidia карта на фрий синк монитор? И тук въпроса е за каква карта ми остават пари? АМД картите са наистина добри за парите си, но в мид рендж класа, докато в по-високия определено за мен са nvidia. За да има осезаема разлика трябва да мина на 1070, 1070TI или 1080. 
      И в този ред на мисли, то е ясно коя е най-евтина, най-скъпа и най-производителна, но коя най си заслужава отново парите? Със сегашната новите игри вече ги свалям на медиум настройки, а новата 2019/2020 хептен ще ме спъват. 
      Дали не е вариант да си взема сега новите компоненти без видеокарта. Да сглобя билда и да бодна сегашното си видео. След което да продам старите части, които няма да ползвам и да се услушвам за нова карта ако се очаква да паднат още цените? След което само вземам и бодвам в новия билд и продава R9-ката? 
      п.с. Искам дъното да има и блутут имам един wireless Xbox контролер, който не мога да ползвам без кабел в момента...също така не споменах, че не си падам по клокването и експериментите и ми се иска нещо което да си има самостоятелен бууст и да не се налага да човъркам нещо.  Също така сега съм с външна ЛАН карта, по-добре ли е така и да я запазя ли? Също така не съм меломан, но от значение ли е саундкартата? Ползвам само гейминг слушалки и буфер с две колонки. 
      Другият ми въпрос е скоро очакват ли се нови платформи, нова DDR5 рам? Дали ще имам някакви опции за ъпгрейд. Защото ми се струва, че последните години все уцелвам време в което си правя билд на определена платформа/сокет към края на "жизнения цикъл" ако мога така да го нарека. :)) Или може би е нормално тъй като "технологиите" постоянно се развиват.  
      Съжалявам за разбъркания вид на темата ми, но буквално разсъждавах в нея на глас. :))) 
    • от mywebsitegeek
      Това може да е интересно за някои хора: https://mywebsitegeek.com/2018/07/05/тест-на-споделен-хостинг-с-wordpress/
      Ще добавям още компании с времето, като ще го сравня и с резултати спрямо $5 VPS в Amazon или Digital Ocean.
      Идеята ми е да направя нещо като списък с всички популярни компании в България. Никой не ми плаща, акаунтите си ги купувам аз, та ще се опитам на месец да добавям по 1-2 фирми. Макар че от интересните почти не останаха
      Идните дни ще добавя coolicehost. Фирмата е българска, за това ще я включа.
      Теста не е перфектен, прост сисадмин съм. Отворен съм към подобрения
    • от dipsuchos
      2 минути глупости до същината на нещата: Какво да ви кажа, самообразовам се, но за определено познание се налага да се разделя с някой друг лев, без да съм убедена в мощността на Return Of Investment. Та, реших аз да експериментирам със SEO, ама без сайт, не става. Рекох си ОК, все един елементарен ще скалъпя. Попрочетох, че някои платформи били без обвързване с 1-2 годишни сделки и се зарадвах. Отивам на стъпка едно с домейните, ама стена - годинка е минимума, кажи-речи, загубих парите, които знам, че няма да се възвърнат, защото сайтът не е търговски (ами, не знам какво да търгувам, ако имате идеи, моля, споделете). Е, прежалих ги, щом са за образователна цел, значи това ще е и мой плюс.

Нахендриха ми безплатен пробен период на някакъв си техен сайт, викам си - ами, хубаво, тъкмо ще спестя време, така или иначе не го искам за дълго. Те са го избацали, нямаше за какво да се захвана като кусур, та реших да го ползвам за целите на SEO. Само дето, сега си нямам хал-хабер какво да правя. Очевидно е, че кодове и такива в HTML не мога да отворя (или пък мога), но не знам как да включа SEO-то. Пише, че са ми го дали автоматично към сайта и не се налага да правя нещо допълнително. Признавам, че още не съм се поровила подробно, но да не би да изпускам нещо много съществено като хостинг? Такова чудо не съм добавяла, а сайтът функционира. Как?

Отидох да се регна в Google Search Console и всяка опция ми е невалидна. Ще ви дам снимчоци, а ако ви дойде нещо наум - ще се радвам да споделите.

• от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

• Добави ново...