Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: Към какъв рутер е свързан компютър на който е така наречения сървър?

Второ: Въпросния рутер със статичен или динамичен външен IP адрес ли е?

Това като начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Митко Симеонов написа:

Аз съм нов извинете ако това което ще напиша е за грешен раздел. Направих си сървар във една нова програма казва се five m това е модификация на gta v online ,направих си сървар ама незнам как до го публикувам и как да направи я ip и port за моят сървар.(порта трябва да 30120)

Благодаря предварително.

Тези стъпки следва ли ги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tendacn.com/en/faq/2267.html

3. Login to the management page of the router.

4. Click on Advanced settings

5. Click Virtual Server, then fill in the port (твоя порт  е 30120) and the IP Address (на твоя компютър и той трябва да е статичен или рутера да е на строен да ти раздава същото ip), then click OK to save settings.

после пускаш сървъра и проверяваш дали се вижда отвън https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

на мястото на порт 80 заместваш с 30120 и цъкаш check - трябва зелено знаменце да се появи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Митко Симеонов написа:

Статичен и e свързан към тента рутер

И като пренасочиш този порт 30120 към локалното IP на сървъра (което трябва да резервираш в DHCP на рутера), свързват ли се към твоя вдигнат сървър другите играчи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз имам тента рутер правя там порт и ул то което ми трябва и след това къде трябва да сложа ип то за да се свързват и други хора към моя сървар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Митко Симеонов написа:

Значи аз имам тента рутер правя там порт и ул то което ми трябва

1. Tenda имат доста модели рутери

2. Какъв порт "правиш" - "сървъра", явно слуша на този 33120

преди 4 минути, Митко Симеонов написа:

ул то което ми трябва

Какво е "ул"?

преди 5 минути, Митко Симеонов написа:

след това къде трябва да сложа ип то за да се свързват и други хора към моя сърва

Кое IP?

Хората, ще се свържат на публичния ти адрес с порт 33120, ако той е пренасочен към частния адрес на машината, която държи "сървъра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниел Денкин
      Здравейте,

Нуждая се от съвет - искам да си закупя лаптоп, който главно ще използвам за игри. Насочил съм се да е с процесор i7-9750H и видео GTX 1660ti. Пазара предлага различни машини от различни производители - Lenovo Y540, HP Omen 15, Asus ROG Strix 15, MSI Leopard и т.н. Общо взето, разлика в цените няма (плюс-минус стотина лева), но това което ме интересува е кой от тези лаптопи има най-добро охлаждане, тъй като това е основен проблем. Като цяло има ли разлика коя от тези машини ще избера? Благодаря предварително. 
    • от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      първо да се извиня, понеже такава тема най-вероятно сте виждали хиляди пъти, но предпочитам да попитам там, където ще получа полезна помощ, вместо да скачам сам. В момента използвам Aspire V 17 Nitro, който в общи линии ми върши работа, но с оглед на уседналостта вече не ми е необходим. Затова планирам да го продам и да се снабдя с настолна конфигурация, като съм си определил бюджет от около 1500 лева за пълния комплект. Наясно съм, че не е висок, но и очакванията ми от нея не са нереалистично високи.
      Общо взето ми се иска да премина от лаптоп към настолен компютър с оглед на комфорта. Разбира се би било добре да мога да подкарвам съвременните заглавия, дори не на ultra графично качество, за моментите, когато имам някой друг час за губене. Наясно съм, че в рамките на 1500 лева трудно ще се сдобия с наистина гейминг конфигурация, но все пак ми се иска да видя какво бихте могли да ми предложите, за да се ориентирам горе долу как стоят нещата.
      Нямам абсолютно никакви претенции относно тип на процесор, видео карта, кутия и прочие, готов съм на абсолютно всякакви варианти. Благодаря ви :)
    • от Александър Миланоски
      Здравейте, това ми  първия път през живота си , който пиша във форум , искам да кажа предварително че компютърната ми култура и грамотност не са големи , наскоро започнах да чета и да се занимавам понеже искам да си взема настолен комптър с монитор,за определени цели - стриймване  и игра.
      Разполагам с бюджет от 1500лв, търся си настолен компютър  (цял или да си го сглобя част по част ) както и монитор към него. На този компютър искам да мога да играя Фортнайт и СтарКрафт 2 както и след време да правя стримове на тези игри . В момента сегашния ми ламптоп искам  когато разполагам с новия компютър да го използвам за да обработвам видео  материала , който ще записвам и извличам от новия компютър ( мисля да използвам OBS ) ( въпреки че не ми идва идея как да прехвърля видеото което ще е записано от новия компютър на сегашния ми лаптоп ,и дали то ще се промени когато бъде пренесено в лаптопа  , флашка? )
      Като характеристики за компютъра  от който имам нужда  сравнявам с препоръчителните системни изисквания на Фортнайт, целта не ми е всичко да върви на максимално качество , но поне ако играя  и стриймвам с настройки на играта средни,ФПС-са да не са ми както на сегашния ми компютър едвам 40-50 (целя се да е нещо над 90FPS) и да ми лагва и да е толкова зле за контролиране , камо ли да взема да записвам всичко това , с това качество.
      Системните изисквания на Фортнайт за да върви добре играта :
      CPU: Core i5 2.8GHz. RAM: 8GB RAM. HDD: 16GB Free Space. GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870 or equivalent video card with dedicated memory of 2GB or higher VRAM. OS: Windows 7, 8.1, or Windows 10 64-bit. DirectX: Version 11 or better.  
      Гледах  всякакви различни клипчета в ютуб за при избор на различни компоненти в този случай Видео карта като едно ми хвана окото :
      сетъпа от това видео :
      CPU:Intel Core i5 6500
      Ram:16gb DDR4
      VGA:Asus Dual RX 580 (4GB)
      HDD:2x120 SSD
      POWER:Croshair 650W
      --------------------------
      допълнителен въпрос , ако копирам този сетъп  от това видео бих ли могъл като си сваля и OBS и нещата за стрийм при пускане на това да не се развали ФПС и качеството на gameplay-я , понеже четох че тези програми изкисвали стабилен процесор, който ако мога да сменя от този сетъп  и да сложа по-добър, как биха тръгнали нещата , както и това дали са съвместими( няма как да си харесам предполагам каквито и да са части и да сглобя нещо от тях , трябва да са съвместими , но как всъщност разбираме дали са съвместими подбраните части  ?)
      Друг въпрос е когато четох видях за разликата между монитора и че има значение и какъв монитор разполгаш , неговия вид ,време за реакция и търся нещо което би си паснало добре с горните настройки, имайки предвид че ще   си останат същите части или ако ги променим и заместим с по-добър клас части за постигане на по-голямо качество ?
      Видео карта ,процесора и монитора били от значение за геймърите и тези три компонента оказват влияние на ФПС-а в играта, следователно и на стрийм(ако е пуснат) ?
      Дали ако се закупят 2x8 gb Ram би било от полза или ако е за просто две игри,записващата и стриймваща програма  няма смисъл понеже останалото пространство просто няма да се използва или е добра инвестиция ако в бъдеще ще се добавят нови игри на този компютър?
      С кои части бих могъл да сменя по-горния сетъп така че да получа по-добра качество на gameplay-я и stream-ването , като същото време всичко това ,включително и монитора да не надвишават бюджета ?
      Не търся определени марки , а по-скоро постигане на качество на gameplay-я и stream-ването, както и не съм се спрял на точно определени сайтове за купуване на техниката

Благодаря Ви за отделеното време .

• от Атанас Димов
      Здравейте понеже съм невеж във тази тема искам да започна нещо мое което ми е като хоби. Нещо като блог-сайт ще се споделят публикации анкети видеа и тн. Но не мога да разбера дали да взема споделен хостинг или wordpress много ми е чудно ... спрял съм се на един сайт от който да си хостна зададох въпроса си към тях като обясних какви намерения имам но за жалост нямам отговор мина достатъчно време затова питам тук
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• Дарение

• Добави ново...