Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, след като наскоро си купих нов настолен компютър, мисля скоро може би този месец да си сменя и монитора. Нямам предпочитания относно марка, задължително е само да е 1440р, другите предпочитания са на заден план . Гледам и чета ревюта относно матриците, но всички имат и положителни страни и отрицателни. Монитора ще се ползва главно за игри, но разбира се не през цялото време, всякаш IPS матрица е най - доброто решение. Отделно ще се радвам да е над 60Hz и ниско време за реакция. Не знам дали може да се вмести в този бюджет такъв монитор. Ще се радвам да помагате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Spinder Whoey
      Здравейте, някъде Октомври месец миналата година си прецаках монитора и не искаше да показва картина (само надпис - Out of range)
      (докато играх лига сменях настройки за резолюцията, hertz-овете и стана така, че да бъгна играта и windows-a и да трябва да преинсталирам машината...
      Това го оправих.) След преинсталацията с чисто новия 1809 (първият който M$ пуснаха, този, при които се изтриваха файлове на потребители) 
      си пуснах csgo на резолюцията на която играх преди злополуката - т.е. 1280 на 800, като преди си играх на нея нормално, а сега е бъгната, 
      общо взето не scale-ва добре. Ще пратя и снимки. По принцип на самия монитор резолюцията си му е 1440x900, но в cs не играя на нея. 
      В момента съм на 1280x768, но си искам моето 1280x800, тъй като сегашната резолюция не е лоша, но картината беше по-добра с 
      допълнителните 32 пиксела, всичко изглеждаше по-добре, макар и малко...
      По принцип монитора си работи на 60 Hz, но в упътването си пише, че може да работи и на 75 Hz.
      Е, преди инцидента с лигата / смяната на настройките имах възможност да го пусна да си работи и на 75 и на 60 - сега не мога на 60. Тоест, избирам си от intel hd control панела да работи на 60 Hz, не се показва картина и след около 15 секунди си се връща на 75 Hz.
      Монитора е VA1903wb ; model - vs11654 .
      Видеокартата е вградената intel hd 630.
      Общо взето желая да оправим scaling-а и да си играя 1280x800. Моля, помогнете за решението на нелепия казус

• от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от Plamen Sedlarski
      Как да си направя повече HZ монитора , в  момента е 60 , а аз искам 120 или 144 със HDMl кабел съм  и монитора е samsung!
    • от Joro Dimitrov
      Здравейте, имам следния проблем мониторът ми ACER V226HQL взе да се изключва до вчера нямаше никакъв проблем, но днес когато си включих компютъра, и когато си браузвах се излключи дава, че няма сигнал,но когато го включа(монитора) дава, че има и така през секунди понякога през минута, когато си поиска.Не знам защо се получава в рамките на няколко секунди се изключва, и когато го включа всичко е наред за около минута.Забелязах, че когато даде черен екран и натисна tab+alt картината се появява, но все пак е доста неприятно.Възможни ли е и да е от видео картата?Тя е RX 470 NA XFX BLACK EDITION.Благодаря преварително!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.