Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Занимавам се полупрофесионално (заедно с обучението си в насоката) със обработка на снимки и видео и въпреки че се спавят сравнително добре, старите ми монитори започват да ме предават. Някои клиенти се оплакват от неточна цветова обработка, което ме навежда на мисълта, че мониторите ми не са достатъчно точни, защото на тях изображенията си изглеждат ок. Та, на въпроса: можете ли да ми препоръчате сравнително изгодни монитори (да речем 200-400лв) със възможно най пълно покритие и точност в adobe rgb цветовата гама. Freesinc, и висок refresh-rate (дори и 75Hz) са бонус, тъй като отвреме на време си поцъквам по нещо. Смятам да взема 3 броя 16:9, въпреки, че съм обмислял и опцията 2 броя 21:9, но мисля че ще бъде странно да имам ръбове в средата... Откъм резулюция - 1080р или 1440р, не мисля че имам нужда от 4К, и бих отрязал малко бюджет оттам. Не ме интересуват вградени в монитора аудио системи и по скоро бих спестил пари от тях. Размер 24-27 инча. Обмислям да ги монтирам на тройна стойка за стена (ако можете да препоръчате хубава такава, ще съм благодарен). Като цяло не е притеснявам и от пазара втора ръка, препоръчвате ли да търся нещо там? Смятате ли че сегашната ми карта (960 2gb) би се справила задоволително с броят пиксели и бихте ли препоръчали ъпгрейд? Обмислял съм 1070 за 350-400лв втора ръка. 

Обобщено по приоритети:

Високо покритие и точност в adobe RGB, подходящо за обработка на снимки и видеа

24-27 инча

1080р/1440р

Freesync, High refresh rate (75Hz and up)

Удобен за използване в тройна конфигурация (да има vesa mount) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oic написа:

Благодаря за препоръката и бързият отговор. Как мога да разбера до каква степен моделите от сайта са добре калибрирани? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк за преглед на заводските калибровки, но е по-добре да намериш човек, който разбира и има средствата и опита да го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ErethoroN написа:

Благодаря за препоръката и бързият отговор. Как мога да разбера до каква степен моделите от сайта са добре калибрирани? 

Не съм експерт във калибрирането, но някой монитори ги дават че се factory calibrated (калибрирани във завода).

До колко е точно и има ли разлика модел с модел или е търговски трик нямам идея.

За да се калибрира точно един монитор е необходимо Spyder5 Pro.

Данните за монитора колко процента поддържа Adobe RGB, ги пише срещу него.

Ако си харесаш, определен монитор, провери за цената и дали се намира по нашите ширини.

Общо взето, ако искаш качество ще трябва да отделиш не малка сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, все пак бихте ли ми препоръчали нещо от българският пазар, което е подходящо за нуждите ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от П.Петров
      Здравейте. Понеже, сегащният ми лапотоп Dell Studio 1735 много ми натоварва очите, може ли да ми препоръчате монитор до 350 лв. 
      Мисля да включа монитора към лаптопа (има HDMI) и евентуално монитора да бъде ползван за бъдещ настолен компютър.
      Единственото условие е да не изморява очите. Ако трябва ще дам още малко пари отгоре. Мисля, че 24" ще са напълно достатъчни. Матов + IPS.
      Благодаря предварително. 
    • от Tosho55
      Здравейте,видях този монитор тези дни https://www.ozone.bg/product/acer-predator-xb240hbbmjdpr-24-tn-led-1920x1080-144hz-1ms-nvidia-3d-vision-v2-100m-1-350-cd-m2-vga-hdmi-mhl-dvi-dp-speakers-2x2w-audio-out-bluelight-shield-black/ и ме учуди,че е толкоа евтин,а пък по принцип знам,че ейсър е стабилна марка,а пък предатор модела и още повече,някакви мнение или случайно да знаете огромни минуси на монитора? Също ако смятате,че има по-добър 144 хз монитор около тази цена до 550 лева горе долу,ако може да препоръчате,ще съм много благодарен
    • от Angel Georgiew
      Здравейте. Понеже мониторът ми сгъна, реших, че ако ще си взимам нов, ще си взимам 144hz. Та разгледах из сайтовете и се спрях на 2 (спрямо бюджета, който съм си определил) и реших да се допитам тук, кой от двата и защо е по-добре да взема. Също така имам един допълнителен въпрос, има ли някаква особеност при подкарването на 144hz монитор, или нещата с връзването му протичат както при всеки друг монитор?
      Ето ги и мониторите :
      - https://www.ozone.bg/product/monitor-acer-kg241-pbmidpx-24-1920x1080-144hz-1ms-cheren/
      - https://desktop.bg/displays-zowie-zowie_xl2411p
      Благодаря предварително! ❤️
      edit : До сега съм ползвал IBM Think Vision (ще ви излъжа за модела, но е доста траш) а GPU-то е Gygabite Geforce GTX750. 
    • от ganimed
      Реших да сменя монитора Samsung Sync Master 710N с друг вече широкоекранен wide-screen монитор, отново Samsung Sync Master с нативна резолюция 1680x1050 
      но се появи ужасно досаден проблем, който на всичко отгоре не се проявява всеки път а на случаен принцип и доста често, а от скоро забелязах и след излизане от full screen в YouTube.
      ОС -Windows 10; видео - вграденото; чип-сет - B75; CPU - Intel® Pentium® Processor G860 (3M Cache, 3.00 GHz). 
      Драйверите на видеото бяха преинсталирани многократно и с най-различни версии, бяха ползвани допълнителни програмки за пълно деинсталиране на видео-драйвера. С вградения драйвер, с драйверите от помощника от сайта на Intel. с много рестарт и ... ядец - проблемът остава.
      Разтегнатия екран се изразява в това, че резолюцията е някаква по малка от нативната и зададена 1680x1050 следствие на което иконите са по големи а лявата и дясната час на екранното поле са извън видимата област.
      Търсих решения в гугъл варианти на много подобни или приблизителни случай но никое тяхно решение не ми помогна.
      Как излизам от ситуацията когато се появи? Отварям screen resolution избирам някаква друга все едно каква, после Applay и след като ме попита ОК или cancel се отказвам с cancel и воала - нативаната резолюция от 1680x1050 се възвръща. Понякога не става така с cancel та се налага да избера ОК вместо cancel и след това наново резолюцията която трябва.
      По някаква идиотска причина не си запомня зададената резолюция. Вече започнах да се съмнявам и в хардуера на монитора... нима е възможно???
      Пробвах да го направя да се хибернира вместо да влиза в стендбай но без резултат. Крайното решение е да се забрани приспиването, но смяната юзера и излизане от full screen в YouTube остава и това не ме устройва.
      Къде да копая?
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
  • Дарение

• Добави ново...