Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ползвам нощния режим от много време заради очите, обаче онзи ден ми се обнови уина до последна версия, аз буквално всеки път си го обновявам на нов упдате, купен ми е уина всичко е наред, обаче тази последна версия на уина на всяко включване не ми работи нощния режим, натискам бутона му не работи, рестартирам компа и си  работи, демек , когато го включвам не тръгва, а когато се рестне компа веднага си тръгва тоя режим, странното е , че ползвам 2 компютъра и двата се обновиха в 1 ден и от както се обновиха и двата имат тоя проблем, което ме довежда на мисълта, че проблема не е от мен , а нещо от уина... но от настройките всичко е точно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че си я включил?

https://www.howtogeek.com/302186/how-to-enable-night-light-on-windows-10/

Пробвай от слайдера да промениш силата и виж дали се променя. Настроил ли си за какви часове и кога да се включва, да не би да се мъчиш да я включиш извън часовете? Току-що я тествах и работи нормално, windows 10 1903, build 18362.116. Ти с коя версия и билд си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам го от месеци нямам проблем, и знам как работи, проблема се появява когато включа компа от копчето, след рестарт се оправя проблема и автоматично се включва и двата компа станаха така, след обновяването.

Няма как да е от часа , защото това го спрях, като опция, а и след рестарт се включва само... проблема е много странен и както казвам и на двата различни лаптопа се появи след обновяване. Няма просто какво да бъркам аз...

Ако беше от настройка някаква, защо се оправя, като рестартирам тия компове, направо съм в шах каква глупост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте тук дали ще свърши рбота във вашия случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо и аз щях да давам тази връзка. Пробвай с обновяване на видео драйверите на първо време, ако не помогнат решенията от връзката, може с DDU да изчистиш видео драйвера и да инсталираш последния наличен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от години ползвам подобно нещо и има чудесни малки и безплатни програмки,които работят безотказно..........нито си зависим от версията на уиндоуса,нито от прищевките на 10ката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще си карам на рестарти след всяко включване, или както каза момчето, ще си сложа програма отделна , тоя уин се превръща в пълна пумия вече, през ден обновява и все по бавен става.... нямам думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше цитиран подобен проблем с последните версии, като май все още няма решение. Възможна алтернатива е f.lux.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли нещата от връзката и преинсталация на видеодрайвера? За какво търсиш помощ, като не изпълняваш указанията, как от самосебе си искаш да ти се реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам много и не искам да объркам нещо... това е проблема, плащам си уиндолсите и всичко и след всеки 2 ден обновявания не мога да ровя и да търся решения на компания за милиарди аз, при положение, че съм си платил и те си ебават всичко... аз, ако разбирах толкова , нямаше да го купувам, ами аз щях да си го инсталирам и да си го ровя и оправям... бахти уиндолсите и тъпотиите... е ще си сложа тая програма дето даде момчето.

След уин 7 все имам някакъв проблем с уина аз, и все по-зле става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма идеален софтуер, когато няма чести ъпдейти, защо ги няма, когато има, защо ги има?! Какво има толкова сложно и трудно което трябва да направите, ако ви е по- лесно с външна програма ОК ползвайте такава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом така ти е по-удобно, рестартирай си постоянно. Другия вариант е да пробваш нова инсталация на чисто с последниата версия на windows 10. След като е толкова трудно да посетиш сайта на производителя на видеокартата ти и да инсталираш последния драйвер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С прясна инсталация на последната версия на Windows 10 съм и с най-новия видеодрайвер на NVidia съм, но и при мен не работи (отново, защото преди беше тръгнала)  Night Light.

Ако с такава елементарна програма не могат да се справят програмистите от Microsoft, не зная как се оправят с къде по--сложни неща.

В друга тема пак писахме за тая програма. В един релийз тръгне, в другия спре и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, vpvelev написа:

С прясна инсталация на последната версия на Windows 10 съм и с най-новия видеодрайвер на NVidia съм, но и при мен не работи (отново, защото преди беше тръгнала)  Night Light.

Ако с такава елементарна програма не могат да се справят програмистите от Microsoft, не зная как се оправят с къде по--сложни неща.

В друга тема пак писахме за тая програма. В един релийз тръгне, в другия спре и т.н. 

Щом за теб е елементарна, направи я по-добре. Току-що го тествах това и на трите машини, които са ми под ръка, с последни версии и актуализации на windows 10 - работи си без проблеми. Две от машините са лаптопи, единия е от подписа, другия е с 4-ядрен celeron процесор и вградено видео, лаптопите са инсталирани преди 2+ години и са надграждани, десктопа е инсталиран в края на 2018 и надграден също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Щом за теб е елементарна, направи я по-добре.

В момента съм зает с други задачи иначе щях да я напиша набързо програмата и щеше да работи. Кое и е сложното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея, не съм се интересувал/търсил как работи подобен софтуер все още.

Нито я ползвам тази функция, нито ми трябва :) Просто казвам, че при мен си работи, а автора го мързи да пробва 2-3 елементарни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да пробвам братле, и двата ми компа се преебаха, аз разбирам единия да е нещо да има проблем от мен, ама и двата след ъпдейт да станат така, и други хора се оплакват и това момче каза... има ли смисъл? Предполагам след някой друг техен ъпдейт, като развалят нещо други и уина стане още по-бавен, може да го оправят, то през 2 дни ми се сменя целия уин и чакам по 4-5 часа да се обновяват комповете ми, сега за белата няма да барнат нищо месеци. :)

А за програма - IRIS  е програмата много добре се справя от другите и научих, че Българин я е правил и е доста известна мисля. Има и платена версия за телефони май.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Еди Хардисън написа:

Не разбирам много и не искам да объркам нещо... това е проблема, плащам си уиндолсите

Хващам се за думата плащам .... в тоя случай директно се обръщате към

https://support.microsoft.com/bg-bg

Тука е така:

преди 1 час, Raze написа:

А пробва ли нещата от връзката и преинсталация на видеодрайвера? За какво търсиш помощ, като не изпълняваш указанията, как от самосебе си искаш да ти се реши проблема?

И ... хм ... момчето със съответната програма ... определено след като не разбирате поради каква причина се доверявате на някаква външна програма, а?!

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ДиоиД написа:

И ... хм ... момчето със съответната програма ... определено след като не разбирате поради каква причина се доверявате на някаква външна програма, а?!

Успех!

Къде видя да съм дал външна програма?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Къде видя да съм дал външна програма?!?

Не ти .... а Слави ... станало е недоразумение ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Еди Хардисън написа:

А за програма - IRIS  е програмата много добре се справя от другите и научих, че Българин я е правил и е доста известна мисля. Има и платена версия за телефони май.

Да, става,аз имах предвид горната дето е дал killchain-f.lux,но важно е да ти върши работа и да е безотказна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...