Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи, ще започвам работа скоро и отидох при личната да ми изкара здравна книжка. И ми каза, че трябва да си дам проба от лайната и не знам си какви щуротии. Тъпото е, че няма да вземе подкуп най-вепроятно и ме кара да го правя иначе няма да ми я изкара. Та, какво точно трябва да правя? Знам, че трябва да пусна малко изпражнения в шишенцето, но това стъкло какво е? И тая клечка? Направо ме изумиха с това нещо, не го знаех. А трябва ли лична лекарка да ми я изкара? Няма ли някой във Варна да уреди нещата за разумна цена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, replay92 написа:

Значи, ще започвам работа скоро и отидох при личната да ми изкара здравна книжка. И ми каза, че трябва да си дам проба от лайната и не знам си какви щуротии. Тъпото е, че няма да вземе подкуп най-вепроятно и ме кара да го правя иначе няма да ми я изкара. Та, какво точно трябва да правя? Знам, че трябва да пусна малко изпражнения в шишенцето, но това стъкло какво е? И тая клечка? Направо ме изумиха с това нещо, не го знаех. А трябва ли лична лекарка да ми я изкара? Няма ли някой във Варна да уреди нещата за разумна цена?

Я стига глупости и си направи тези изследвания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следвай указанията на личния лекар.То това е и за твое добро,да разбереш в какво състояние ти е здравето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз ти препоръчвам. Каквото каже лекаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, ама забравих какво точно трябваше да се прави хаха. Някой ще ми каже ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Купуваш си от аптеката контейнер за фекална проба, к лопатката вземаш малко (между грахово зърно и череша) и го занасяш в лабораторията на РИОКОЗ заедно със здравната книжка.Естествено и пари в брой.

stool-sample.jpg

Още - тук.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а тая клечка и стъклото какво да ги правя? Аз си взех вече, казах да ми дадат неща за здравна книжка и ми дадоха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, replay92 написа:

Добре, а тая клечка и стъклото какво да ги правя? Аз си взех вече, казах да ми дадат неща за здравна книжка и ми дадоха.

Ти сериозно ли питаш такова нещо или просто се бъзикаш във форума?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да се бъзикам? Сериозно питам. Трябва да стане скоро тая книжка, не мога да си позволя да ме връщат всеки ден и да губя време. Затова трябва да го направя правилно от първия път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

туй не е за едене ве, акуту съ носи в районното ХЕИ и след изследване ти дават документ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личната ми каза да ги занеса на нея тия неща. Само контейнера ли да нося, последно, или трябва да правя нещо с клечката и стъклото. Защо ми ги дадоха като исках неща за здравна книжка, значи трябват за нещо, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уф шъ падна ут смех

емотка, опулено сигънче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

намери некое кучешко от улицата и нека си изследват колко си искат 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стъкълцето е за проба пак от... там. Лепкаш една лепенка на д-то след като се подмиеш, и я залепяш на стъкълцето. Тва е за некви паразити изледване. Уф ама, че обяснение... :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Yvan Sergeеv написа:

намери некое кучешко от улицата и нека си изследват колко си искат 

Недей, че като гледам въпросите, които задава постващият вярно ще го направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, replay92 написа:

Само контейнера ли да нося, последно, или трябва да правя нещо с клечката и стъклото

първо трябва да ти е попълнена книжката от личния лекар и после,
отиваш и сереш
с клечката бъркаш ф лайното и зимаш малко лайно
слагаш го вътре в стъклото и затваряш с капачката
затворения съд го носиш ф ХЕИ-то
от там, след един ден, ти издават документ и ти слагат печат на книжката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приготви си и 30 лева е таксата. Аз също си преподнових моята тази година, и с изненада установих, че се дължи толкова висока такса. Преди 10 лева ли беше забравих...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оф
нимоа
шса пръсна ут смех
:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

оф
нимоа
шса пръсна ут смех
:lol6:

Сега разбираш ли колко е трагично положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, дръндю написа:

уф шъ падна ут смех

емотка, опулено сигънче

2019-06-08-at-20-50-41.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е мижи да те лажем съм казвал много пъти така наречената здравна система особено там където убиват прасета и кокошки добитък  пилешки  свински грипове такива неща не съществуват

всичко е сблъсък с околната среда

тялото поддържа 37 градуса

като паднат тези градуси или се повишат започват да действат други микро организми

температурата на ръцете и краката е по ниска защото се очаква те да работят най много а когато работят се получава загравяне ако е еднаква температурата ще се получи прегряване

но пък когато хората са в застой в крайниците  са студени и там се развиват микробите с пълна сила и човек като  настине  се получава така нареченото"" разболяване "" и докторите потриват мазно ръчички 

така наречения свински птичи грип е щото  животните не са активни и са в клетки с бетонен под и крайниците им ги заразяват понеже работят на същия принцип като човека

другото е че в цимента слагат прах която е малко по- радиоактивна

това отежнява още нещата  

И НИКОЙ не гарантира че след като си дадеш пробите и ти кажат ОК  няма да се заразиш от нещо докато хващаш дръжката на вратата на кабинета да  го затвориш 

тъй че храната приготвена от чужд човек е 50 на 50 или ще  те заразят или няма

ако те заразят няма лошо ще имаш имунитет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yvan Sergeеv написа:

това е мижи да те лажем съм казвал много пъти така наречената здравна система особено там където убиват прасета и кокошки добитък  пилешки  свински грипове такива неща не съществуват

всичко е сблъсък с околната среда

тялото поддържа 37 градуса

като паднат тези градуси или се повишат започват да действат други микро организми

температурата на ръцете и краката е по ниска защото се очаква те да работят най много а когато работят се получава загравяне ако е еднаква температурата ще се получи прегряване

но пък когато хората са в застой в крайниците  са студени и там се развиват микробите с пълна сила и човек като  настине  се получава така нареченото"" разболяване "" и докторите потриват мазно ръчички 

така наречения свински птичи грип е щото  животните не са активни и са в клетки с бетонен под и крайниците им ги заразяват понеже работят на същия принцип като човека

другото е че в цимента слагат прах която е малко по- радиоактивна

това отежнява още нещата  

Ама и ти си изплискал лигена тотално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво се правите все едно вие сте знаели всичко или е нещо просто. Не ми е казала лекарката, голяма работа, няма да й звъня посред нощта да я питам какво да си правя с гъза я. Мерси, че поне като ми се смяхте се опитахте да ми помогнете, за разлика от други. :D Разбрах май как става, най-накрая, лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Yvan Sergeеv написа:

И НИКОЙ не гарантира че след като си дадеш пробите и ти кажат ОК  няма да се заразиш от нещо докато хващаш дръжката на вратата на кабинета да  го затвориш 

тъй че храната приготвена от чужд човек е 50 на 50 или ще  те заразят или няма

За съжаление почти никъде не се спазва хигиена при приготвянето на храна за продаване.

Днес три пъти ходя да тропам....цял ден от кенефо не се излазаше.

Подозирам, че е от едни пици от едно място дето вчера и днес само тях ям ама не съм сигурен...

Е те така..Лайняни проби колкото искаш...Само не знам за какво им са да им миришат под носовете като отварят кутийките ама айде... и на вкус и мирис ли ги пробват...А пикнята какво ли я правят?

За по-сигурно им занеси цялото лайно в един буркан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, ice_lion__01 написа:

Днес три пъти ходя да тропам....цял ден от кенефо не се излазаше.

виж, може да ни е смешно, ама ако и утре си така, отивай на лекар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.