Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, бих искала да Ви помоля кой както може да ме посъветва какъв лаптоп дс си купим и като марка, и като софтуерни характеристики,цена горе долу до към 1000 лева.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов или втора употреба с гаранция? За какво ще се ползва основно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Ваня Атанасова написа:

като софтуерни характеристики

Операционна система и офис пакет трябва ли да бъде закупен с лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1000лв. бих ви препоръчал този - Втора употреба, без забележки.

В много отношения превъзхожда много нови лаптопи, които се продават по техно веригите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте в сайта olx, но там понякога злоупотребяват.

Отвреме навреме съм виждал доста стойностни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено търся нов, операционната система и офис пакета не мисля, че ще ги купуваме отделно,нека си бъдат инсталирани направо. Ще го ползваме за гледане на филми, за инернет, едва ли мъжа ми ще играе някакви игри. Да има порт за usb и отделно за диск. 

Благодаря Ви предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Ваня Атанасова написа:

Определено търся нов, операционната система и офис пакета не мисля, че ще ги купуваме отделно,нека си бъдат инсталирани направо. Ще го ползваме за гледане на филми, за инернет, едва ли мъжа ми ще играе някакви игри. Да има порт за usb и отделно за диск. 

Благодаря Ви предварително. 

Извинявам се, но трудно разбирам какво точно мислите и искате да кажете!

Лаптоп с предварително инсталирана легална ОС се намира сравнително лесно, но с инсталиран легален офис пакет трудно, а и цената на офис пакета не е никак малка.

Хубаво е да се знае и какво точно желае мъжът Ви, едва ли е като може би, ако и т.н.

Да има порт за USB и отделно за диск ....  никаква идея какво искате да кажете!

Казвате филми - на екрана на лаптопа ли ще се гледат или на външен екран, какъв?

А защо лаптоп?

За интернет и филми - офис пакет не е необходим или ще се работи на него също, а какво?

Аз лично не бих отписал толкова бързо употребявана бизнес машина с гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих си взел този: Лаптоп HP 250 G6. Цената му е добра (дори в момента виждам, че е намален) и има сравнително добри характеристики (предвид цената). Качих линк, за да разгледаш описанието за продукта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, zazzy-bazzy написа:

Аз бих си взел този: Лаптоп HP 250 G6. Цената му е добра (дори в момента виждам, че е намален) и има сравнително добри характеристики (предвид цената). Качих линк, за да разгледаш описанието за продукта. 

Ти сериозно ли?

Да не работиш в JAR?

Pentium® Silver N5000  - процесор за телефон.

128GB M.2 SSD - огромно място за филми и не само.

За 600 лв. се взема в пъти по-добър лаптоп втора употреба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние имаме 2 компютъра, но просто този лаптоп ни е нужен сега по-скоро забавление. На екрана на лаптопа ще се гледат филмите, няма да се работи нещо специфично и особено на него. Работила съм в магазин за техника и знся че офис пакета не е никак ефтин, а и на първо време може да с изчака този офис пакет.

Към какъв процесор да се ориентирам? 

Благодаря отново на всички и се извинявам за тъпите въпроси.

Хубава вечер! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За процесори:

- за Intel - минимума според мен е i3 колкото по-нова серия, толкова по-добре.

- за AMD - нещо от серията Ryzen.

За оперативна памет - добре е да е с 8GB.

За екран - FHD, ако може IPS. Тук е важно да определите оптималния за вас размер - 15,6" или 17+"

Твърд диск:

- най-добре е да има SSD 120+ GB и HDD 500+ GB. Първото съответно за операционна система и програми, а второто за файлове и сваляне на въпросните видео файлове. Ако обаче филмите ще се гледат поточно от друг ресурс може да се помисли за друг оптимален вариант - примерно SSD 240+ GB.

Софтуерно - ОС-а определено тежи на бюджета, може да се помисли за използване на безплатна ОС или на не активирана платена - щом лаптопа няма да се ползва за сериозна работа. За офис пакета също може да се пробва с безплатните алтернативи. Разбира се това са крайни варианти.

Глобално за това което ще се ползва лаптопа аз бих потърсил възможно най-евтиния вариант употребяван бизнес/работна станция лаптоп с поне i3-2xxx процесор, като дори накрая да се спра на новия по-добре е да търся и двете и накрая да претегля нещата от колкото да зачеркна едното от раз, но това е мое виждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ние имаме 2 компютъра, но просто този лаптоп ни е нужен сега по-скоро забавление. На екрана на лаптопа ще се гледат филмите, няма да се работи нещо специфично и особено на него. Работила съм в магазин за техника и знся че офис пакета не е никак ефтин, а и на първо време може да с изчака този офис пакет.

Хубава вечер! 

Благодаря много 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ваня Атанасова написа:

Хубава вечер! 

Благодаря много 

публикувано 13 юни

Отново? Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...