Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро ще си купувам нов лаптоп, бюджетът е максимум 900лв., спрял съм се на два модела https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопLENOVO-Ideapad330-15IKB-81DC00K7BM/p/516951 и този https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопASUS-VivoBookX512DA-EJ435/p/516511, лаптопът ще се ползва за интернет (видеа, фейсбук), офис пакет, Building manager и някои леки игри от рода на League of Legends (на ниски до средни графики). Държа да не прегрява особено, да има сервизен капак за лесна ппддръжка (само за Леновото знам, че има такъв, Асусът е много нов и не пише нищо за него в интернет) и да е със сравнително качествена конструкция, също, естествено, да не забива. Ще се ползва с ОС Windows 10. Отворен съм и към препоръки за други модели, досега имах лаптоп Compaq CQ58 и е някакъв ад, затова за НР не искам и да чувам, Acer също съм имал, бърз, но мноого чуплив... Ии така, кой от двата лаптопа, които съм набелязал, е по-добър според вас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук тестват лаптоп Dell Inspiron 15-5567 със същият процесор.

И човека казва че се играе задоволително на средни настройки на играта.

Но от друга страна AMD RYZEN 3 3200U е доста по производителен и по-нова архитектура.

И се справя доста по добре от интелския процесор. Intel i5 7100U Vs AMD RYZEN 3 3200U  

MD Ryzen 3 2200U Vega 3 Review - League of Legends - Gameplay Benchmark Test

Като наблюдение кое е по удачното решение откъм модел, процесор ,дълъг живот на машината, нямам преки наблюдения.

Ако говорим само за марки, бих препоръчал ASUS. Като че ли имат по добро качество на изработка от Lenovo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз май съм се ориентирал към Асуса, дори има SSD, но ме притеснява, че няма външна видео карта... Дали ще е проблем за FHD видеа и някоя друга лека игра, както споменах в първия пост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Deutsche Welle написа:

И аз май съм се ориентирал към Асуса, дори има SSD, но ме притеснява, че няма външна видео карта... Дали ще е проблем за FHD видеа и някоя друга лека игра, както споменах в първия пост?

Няма да има  проблем да плейва 1080p съдържание и гореспоменатaтa игри, и други игри от този калибър.

Само, че SSD-то е малко, ако ще се използва за дата сторидж (съхранение на файлове), си трябва поне един стандартен HDD (вътрешен или външен,ако няма възможност за добавяне), или ъпгрейт на SSD-то в последствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Deutsche Welle написа:

Здравейте, скоро ще си купувам нов лаптоп, бюджетът е максимум 900лв., спрял съм се на два модела https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопLENOVO-Ideapad330-15IKB-81DC00K7BM/p/516951 и този https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопASUS-VivoBookX512DA-EJ435/p/516511, лаптопът ще се ползва за интернет (видеа, фейсбук), офис пакет, Building manager и някои леки игри от рода на League of Legends (на ниски до средни графики). Държа да не прегрява особено, да има сервизен капак за лесна ппддръжка (само за Леновото знам, че има такъв, Асусът е много нов и не пише нищо за него в интернет) и да е със сравнително качествена конструкция, също, естествено, да не забива. Ще се ползва с ОС Windows 10. Отворен съм и към препоръки за други модели, досега имах лаптоп Compaq CQ58 и е някакъв ад, затова за НР не искам и да чувам, Acer също съм имал, бърз, но мноого чуплив... Ии така, кой от двата лаптопа, които съм набелязал, е по-добър според вас?

Здравей!

Верига Технополис... бюджет от 900лв... да не прегрява... да има сервизен капак за лесна поддръжка... сравнително качествена конструкция... да не забива...

Повярвай ми такъв лаптоп НОВ, за тези пари с тази комбинация няма, а и най-вероятно и никога няма да има. Отделно защо Техно* верига се избира за такава техника? Изписани са десетки страници в един друг форум за няколко години за мърлявата поддръжка за какво се сетиш...

На твое място, аз лично бих се кротнал за НОВ лаптоп и бих потърсил някоя здрава и качествена машина -която отговаря на горните изисквания и бюджета от 900лв.

Нещо от класа на HP ZBook 15 G1/G2, Lenovo ThinkPad W540/541, Dell Precision M4800 - вариантите с Quadro K2100M.

Тези комбинации с тази видео карта я дават около 50 процента отгоре над Vega3

Quadro k2100m vs Vega 3

Традиционно тези машини идват с 6 месеца гаранция, но при доста фирми има опция да се доплати за още една година. Така получаваш -здрава и качествена машина, добра клавиатура, сервизен капак, процесор(все още) на слот за ъпгрейд, видео-карта на слот(за ъпгрейд-без Леновото), лесно се почистват.

А като БОНУС, след време живи и здрави имаш опция за ъпгрейд(без Леновото) със доста производителна и по нова като поколение видео карта GTX 965m на слот.

[MXM Graphics Upgrade] HP ZBook 15 GeForce GTX 965M

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Deutsche Welle написа:

Имам лоши спомени от техника втора употреба и затова не бих си взел отново.

Вие си преценявате, но качеството което вие търсите за този бюджет е абсурд да го получите като за НОВ лаптоп, по простата причина че тези лаптопи които ви предложих нови са гонели 4-5 000лв в зависимост от конфигурацията.

В тоя ред на мисли човек би трябвало да е наясно че за 900лв дори и след 4-5 години  е абсурд да получи същото, най-вече като качество на изработка, а дори и според сравненията като перформънс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбирам напълно :) На мен единият от сегашните ми два лаптопа е https://www.cnet.com/products/acer-aspire-e1-531-4665-15-6-pentium-b960-4-gb-ram-500-gb-hdd/ и съм изцяло доволен от него за това, за което го използвам, и почти не забива, но конструкцията му е хлабава и е стар и очукан, затовя и търся лаптоп, който да ми върши същата или евентуално по-добра работа и да не е толкова хлабав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...