Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Искам помощ за покупка на Трансмитер. Колата е с оригиналния си плеаър и могат да се пускат само дискове и радио, та реално търся Трансмитер, към когото може да свърже флашка (с музика очевидно) и телефон (с кабел или блуутут, на принципа на колонките :D) отново с цел - пускане на музика през телефона (било то от Youtube или песните на самия телефон), но също така и функция за зареждане на самия телефон. Ако може и радио - перфектно. Не разбирам, ама грам затова описвайте по повечко кое, как и защо :D Отделно имам въпрос - Трансмитера се свързва предполагам към запалката на колата, а необходимо ли е още нещо ? Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата, необходимо ли е някакво допълнително свързване ? Аз съм набелязал това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук има доста трансмитери, не посочвам конкретен за да си го изберете ценово и по вид вие. Нямам такова утройство, но това което знам е че се свързва с FM тунера на аудио системата в колата като се позва усилвателя и. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трансмитера по принцип се включва в запалката за да вземе захранване от там.В трансмитера се слага карта с музика,флаш памет или се включва друго устройство.Трансмитера излъчва сигнал FM и на тази честота трябва да се настрои радиото на колата,че да приеме сигнала.Качеството на този сигнал е не много добро.

Аз карам Вектра Б от 8 години.Колата е с CAR400.Като взех колата,изхвърлих механиката за касета на CAR400 и вградих вътре трансмитер.Ползвам го с флашка и сигнала е по низка честота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Такова чудо на чудесата - трансмитер си бях купил преди доста години. По същата причина, че колата беше с оригиналния си плеър и можеше да се пускат само дискове и радио. Работи на принципа както са казали по-горе, обаче си губи акъла. Шуми, пръщи от разни смущения и е адски досадно. 

На няма и седмица чакайки на едно голямо кръстовище се побърка (от многото кабеляци за тролеите ли, от кво ли), извадих го от буксата на запалката и си остана там някъде по кръстовището погребана пущината.

Не вярвам нови модели да го нямат този проблем, ама ако ти са дават пари на вятъра пробвай.

Моя съвет е да си смениш плеъра и да ти е мирна главата.

Като се замисля...той тоя трансмитер си работи на същия принцип-на дадена честота. Та не ми се вярва и в нови модели да го няма този проблем, защото като си получи от някъде смущения пак ще си пръщи. То и радиото си губи обхвата при определени ситуации, та и тук ще е така. 

Купи си плеър с мъзможност за четене на MP3 от флашка и така ще си решиш проблема. Там си вече си независим от честоти и ще имаш чист звук от самия плеър.

Редактирано от skalata_73
Допълнение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радиото хич не е проблем, въпроса е как се свързва към аудиото на колата, защото до сега си мислех, че свързваш към запалката и толкова. Предимно са приоритет връзката към телефон (за музика и зареждане) и флашка. Моля да дадете конкретен трансмитер, че има такива от 15 лв, има и от 150 лв.. Реално нещо до към 30-50 лева ще е добре. Предложения както в долната граница 25-30 лв, така и в горната 50-55 лв. са добре дошли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, kyoshinn написа:

Радиото хич не е проблем, въпроса е как се свързва към аудиото на колата, защото до сега си мислех, че свързваш към запалката и толкова. Предимно са приоритет връзката към телефон (за музика и зареждане) и флашка. Моля да дадете конкретен трансмитер, че има такива от 15 лв, има и от 150 лв.. Реално нещо до към 30-50 лева ще е добре. Предложения както в долната граница 25-30 лв, така и в горната 50-55 лв. са добре дошли.

Опитай ако толкова си мераклия, но лично не ти препоръчвам такива дрънкалки. Дори и до 80 лева.Нали си чувал оная приказка? Хубава работа, ама...китайска.  Горният пост е реален пример за думите ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще предложи ли нещо + да отговори на въпросите, вместо да ми казвате, че не струва, това го чух вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорихме по - горе по въпроса как работи трансмитера, не вярвам да се ангажира някой с конкретен избор за да не се получи утре тема "ама това не свири добре, а вие ми го предложихте да купя". 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във втори и трети пост ви е отговорено конкретно на въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Колев60 написа:

Във втори и трети пост ви е отговорено конкретно на въпроса.

Аз имам чувството, че или аз не пиша на български, или не можете да четете... " Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата, необходимо ли е някакво допълнително свързване ?". Това, че се свързва към запалката го знаех и сам, че към Трансмитера се свързват устройствата също. Емаг магазина също го знам, заедно с още 20 магазина. Търся нещо конкретно, но явно трябва да повторя още няколко пъти, че някой да прочете какво точно питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, kyoshinn написа:

Аз имам чувството, че или аз не пиша на български, или не можете да четете... " Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата, необходимо ли е някакво допълнително свързване ?". 

Явно не четете, за трети път, трансмитера се свързва с FM тунера по честота приема сигнала и го просвирва през аудио системата на колата в която се намира НЧУ и FM тунера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ми е малко объркано, но до някаква степен разбрах, само не разбрах как точно ще го свържа към плеаъра, отделно все още никой не е дал конкретен модел :/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, kyoshinn написа:

Аз имам чувството, че или аз не пиша на български, или не можете да четете... " Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата, необходимо ли е някакво допълнително свързване ?". Това, че се свързва към запалката го знаех и сам, че към Трансмитера се свързват устройствата също. Емаг магазина също го знам, заедно с още 20 магазина. Търся нещо конкретно, но явно трябва да повторя още няколко пъти, че някой да прочете какво точно питам.

Не зная дали можем да четем , но е видно че не чуваш петлите колкото и да ти се обяснява!  "Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата,"  Това ли не си разбрал? На картинката видя ли какво представлява? А обема му? Къде ли ще са му колоните, че да свири през тях. Като не знаеш как и какво да попиташ, поне си замълчи бре малкият! Да не искаш да ти пишем и ръководство случайно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kyoshinn написа:

Пак ми е малко объркано, но до някаква степен разбрах, само не разбрах как точно ще го свържа към плеаъра, отделно все още никой не е дал конкретен модел 😕

Свързва се по честота с FM тунера на аудио системата в колата, пускате сканиране на тунера и като намери трансмитера слушате каквото сте пуснали през него като музика. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kyoshinn написа:

Здравейте, 

Искам помощ за покупка на Трансмитер. Колата е с оригиналния си плеаър и могат да се пускат само дискове и радио, та реално търся Трансмитер, към когото може да свърже флашка (с музика очевидно) и телефон (с кабел или блуутут, на принципа на колонките :D) отново с цел - пускане на музика през телефона (било то от Youtube или песните на самия телефон), но също така и функция за зареждане на самия телефон. Ако може и радио - перфектно. Не разбирам, ама грам затова описвайте по повечко кое, как и защо :D Отделно имам въпрос - Трансмитера се свързва предполагам към запалката на колата, а необходимо ли е още нещо ? Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата, необходимо ли е някакво допълнително свързване ? Аз съм набелязал това

Смени си плеъра и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Колев60 написа:

Не зная дали можем да четем , но е видно че не чуваш петлите колкото и да ти се обяснява!  "Откъде свири музиката, от Трансмитера или от колоните на колата,"  Това ли не си разбрал? На картинката видя ли какво представлява? А обема му? Къде ли ще са му колоните, че да свири през тях. Като не знаеш как и какво да попиташ, поне си замълчи бре малкият! Да не искаш да ти пишем и ръководство случайно?

Жалко, че одеве ровех в инкогнито режим и не помня сайта, но някъде пишеше, че свири през него и качеството на звука било доста зле, затова и попитах. На теб ти предлагам да спреш да пишеш в темата и без това нищо не си написал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, kyoshinn написа:

Пак ми е малко объркано, но до някаква степен разбрах, само не разбрах как точно ще го свържа към плеаъра, отделно все още никой не е дал конкретен модел 😕

не се свързват пряко
трансмитерът е радиостанция, която с радиото на колата требе да захапеш
тъй де, все едно търсиш "Хоризонт", ама наместо него, намираш трансмитера
дано си ме разбрал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

не се свързват пряко
дано си ме разбрал

Благодаря, всъщност те разбрах. Кратко, точно и ясно. Сега, ако някой даде и някакъв конкретен Трансмитер и темата ще е за заклчване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kyoshinn написа:

Жалко, че одеве ровех в инкогнито режим и не помня сайта, но някъде пишеше, че свири през него и качеството на звука било доста зле, затова и попитах. На теб ти предлагам да спреш да пишеш в темата и без това нищо не си написал.

Сега ще ти напиша нещо полезно. Възползвай се.

Купи си трансмитер (предавател - конкретно в УКВ - ЧМ)   и по него си потърси и купи автомобил, който ще можеш да ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Колев60 написа:

Сега ще ти напиша нещо полезно. Възползвай се.

Купи си трансмитер (предавател - конкретно в УКВ - ЧМ)   и по него си потърси и купи автомобил, който ще можеш да ползваш.

Казах ти да спреш да пишеш, ама ти явно наистина не можеш да четеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дръндю написа:

не се свързват пряко
дано си ме разбрал

:offtopic_s:

Добре че дойде да преведеш, тъкмо бях почнал да се отчайвам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Добре че се появи бай Мангау  та да ви спаси задниците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kyoshinn написа:

Батка,ще се опитам да ти го обесня като на двойкаджия от прогимназията.Трансмитера е все едно имаш сосбтвена радиостанция и си пускаш песни които ти искаш.Тоест твоят фабричен касетофон ще го хваща на определена честота като другите радия.Само където от време на време ще пръщи точно като другите радиостанции, когато почват да си губят обхвата.За първи път видях това ,,лайно,, в на един мой роднина бараката,и това не беше слушане на музика,а мъчение.Ако нямаш кинти за читав касетофон с функции за телефон,слушай си оригиналния и не се занимавай с глупости.Снабдиса се с оригинални дискове от някъде, моя касетофон в колата има опция за флашка и за телефон,но аз слушам предимно оригинални дискове.Не е ли качествен записа, ще дрънчи, като ония касетофони,къде в началото на 90-те продаваха касетки по битаците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kyoshinn написа:

....Предложения както в долната граница 25-30 лв, така и в горната 50-55 лв. са добре дошли.

За тези пари може най-спокойно да се купи едно от тези http://elimex.bg/category/1255/avtomobilni-cd-dvd-mp3-pleari.html или подобно (може и от друг сайт/магазин).

Аз не бих се занимавал с трансмитери. В "евтините" случай сигнала не е стерео, а само моно. Честотната лента е много изкривена и орязана заради модулацията. Високите честоти все едно ги няма и звука е леко различен от този на същия файл възпроизвеждан директно в плеър.

Поне на издуханата вектра няма проблем да се смени радиото. Дупката си е стандартна и няма нужда от допълнителна адапторна рамка. На моята кола сама рамката струва около 60-80лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си слушам на трансмитер и няма проблеми. Евтинджос от десетина лева, дори има и дистанционно (което не ползвам) и кабел с накрайници за телефон. Удобно, докато е на навигация че дърпа ток. Поддържа MicroSD и USB флашка. Стерео си е и качеството е като на всяка радиостанция. Свири с дни без да повтаря. Предишния изтрая 4 години. Този е втора. Не знам какви претенции имате за нещо за без пари, че и работи. Че и специална тема за избор.

Може да е проблем единствено намирането на свободна честота. Лятото по морето е направо ад от югоизточните съседи и маанетата им. Из страната, а и по пътя ми до Чехия не се наложи пренастройка. Ако на някого му пращи - да си оправи антената на колата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.