Премини към съдържанието
бат'начо

Една сборка на основата на Лубунту 18.04 64бита

Препоръчан отговор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

?

Той си прави собствени доработки. Понеже е пускал и преди, навярно не вижда смисъл от още пояснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Открих един невероятно голям пропуск , който на чист български език се изразява така  ;)

sudo sed -i 's/Prompt=lts/Prompt=never/g' /etc/update-manager/release-upgrades

не, че ще има ефект когато приключи поддръжката на 18.04 версията. Просто това си е последния мохикан на официално Убунту с LXDE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре се е получило. Поздрави!

yKDDshm.png

https://i.imgur.com/FXlSGSH.png

Но ще ми трябва време за да разгадая някои неща. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Не разбирам, какви неща? Стандартно Лубунту, сменени стандартните му програми с такива с повечко опции (уж) и "разбираеми" на БГ

galculator/mate-calc

evince/atril

abiword/libreoffice-writer

gnumeric/libreoffice-calc

mtpaint/pinta

leafpad/pluma

gnome-mpv/vlc

file-roller/engrampa

(на компа съм с Xubuntu, пък и от край време си харесвам неговите тема и икони). Добавени още няколко програми (от видимите)

gdmap

smtube

bleachbit

drill-search

clipit

skypeforlinux

gnome-screenshot (умишлено не съм го задал за подразбираща снимачка)

aisleriot

gnome-chess

gnome-klotski

скрити някои стартери, други пък видими (compton, libreoffice-math/xfce4-notifyd-config)...

Трябва да пусна лаптопа да видя още какво има, какво съм променял/добавял/сменял.

П.П. Забравих, образа го доработих, сложих още 2 стартера "за лесност" и "килнах" ел-те-еса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснал съм fbreader. Хранилището на stacer е добавено, но не съм го инсталирал. Ако потрябва графично спиране/пускане на сервизи, за всеки случай.

За инсталираното с apt

pluma /var/log/apt/history.log

Подписващите ключове на хранилищата на mono, libdvdcss и skypeforlinux, както и deb-пакетите на bleachbit и drill-ui съм ги вкарал локално през /tmp папката и са инсталирани с dpkg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.